Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neporusuje Kaktus nejaky zakon?

Zdar,

napadla me takova vec.

Neporusuje mobilni operator mujKaktus vlastneny T-Mobilem nejaky zakon v telekomunikacich, kdyz na sluzbe dostupne jen pro nektere obcany CR nabizi zvyhodnene volani?

Stve me proste, ze nemame vsichni stejne rovne podminky. :-/

To teda absolutne neni.

Kdyz mi seberou ridicak, tak asi proto, ze jsem porusil nejaky zakon. Ja si mohu normalne koupit nove auto, ale nemuzu v nem ridit, protoze nemam ridicak, ktery je zakonem na rizeni auta vyzadovan.

Kaktus ale nabizi dvojnasobny kredit a tim i nizsi cenu volani na neverejne sluzbe, ke ktere ja nemam pristup. Nevim, proc tam nemam pristup a navic to ani neni sluzba, ktera by sidlila v CR a ridila se ceskymi zakony, ale je to americka sluzba, ke ktere nemohou nekteri cesti obcane pristupovat a na te Kaktus nabizi sve vyhodnejsi volani. Prijde mi proste divne, ze je neco takoveho mozne. Je zrejme, ze je to nesmirne sproste od T-Mobile (vlastnik Kaktusu), ale nejsem si jist, ze je to i protizakonne.

Resim to proto, ze Kaktus to same co na Facebooku zverejnoval predem i v ceniku a na svem webu, ale prestal s tim. Domnivam se, ze usnadnoval lidem zjistovani te omezene casove nabidky a hodne to lidi vyuzivali, proto to ted ma jen na Facebooku. Zase si ale rikam, ze mel nejakej duvod, proc to tak delal a jestli to nemohla byt obava pred nejakym postihem treba ze strany CTU. Jenze se otrkali a ted to zkousej, jestli jim to projde i takto?

Nevim to, je to moje domnenka. Pockam jeste, jestli se tu neobjevi nekdo dalsi a asi zkusim napsat i do CTU, pokud mi to nikdo nepotvrdi, ze je to blbost, nerad bych je hltil nejakym nesmyslem, ale zase je mi to proste podezrele.

No a vtom se absolutně neshodneme.

Co je v tom za moznou neshodu?

Vzdyt je to nad Slunce jasne! Porusis zakon, je ti odebran ridicsky prukaz, nemuzes ridit, muzes si koupit auto. Neporusis nic, ale sluzba ktera funguje mimo dosah ceskych zakonu se rozhodne, ze ti odebere pristup a tudiz objektivne nemuzes reagovat na casove omezenou nabidku sluzby, ktera se ma ridit ceskymi zakony. Nerikej mi, ze se ti to zda jako stejna zalezitost?

(Nepracujes doufam jako zamestnanec T-Mobilu a neobhajujes tu snad sveho zamestnavatele?)

Stejná záležitost je to v tom ohledu, že stejně jako prodejce auta nemůže zaručit, že s tím autem můžeš jezdit, tak mobilní operátor poskytující datové služby nemůže zaručit, že ty datové služby můžeš využít pro cokoliv. Obojí je věc, kterou nemohou ovlivnit.
Pro T-Mobile ani jiného operátora jsem nikdy nepracovat a nepracoval v něm ani nikdo z příbuzných nebo blízkých známých.

Aha, tak my se vubec nechapeme.

Jiste prodejce auta nemuze vedet, jestli s nim smis jezdit.

Muj dotaz je jiny:

Jde mi o to, ze Kaktus poskytuje casove omezenou nabidku na nakup dvojnasobneho kreditu. Do rijna zverejnoval na svem webu a na Facebooku, ale ted to zverejnuje jiz jen na Facebooku. Kaktus je zjevne ceska sluzba ridici se zakony CR, Facebook je americka sluzba neridici se zakony CR. Facebook nemusi prijmout kohokoli za sveho uzivatele ac o sobe tvrdi, ze je verejna sluzba a ja se nemohu soudne domahat, aby me za sveho uzivatele prijal. Oproti tomu Kaktus na Facebooku zverejnuje casove omezene nabidky na levnejsi volani a ja se citim poskozen, protoze tuto nabidku nemohu ziskat, kdyz me Facebook odmita prijmout za clena a uzivatele sluzby.
Logicky se teda ma pozornost obraci na Kaktus, ktery by podle meho nazoru mel jako sluzba ridici se ceskym pravem, zverejnovat sve nabidky na sluzbach dostupnych vsem ceskym obcanum zijicim v CR.

Nebo ber FB jako nějaký klub s výhodami pro jeho členy.Když někdo nemá kartu na slevy v Tescu nebo Penny,taky si má hned někde stěžovat,že nemá přístup k nižší ceně za stejné zboží?
A že Tobě FB zakázal přístup do "FB klubu",za to Kaktus fakt nemůže.Tak jako nemůže ze to,že každý majitel telefonu nemá účet na FB nebo dokonce přístup na internet.Musíš být hodnější,aby Tě už neblokovali.

Pane Sťažovatel, nevím, co přesně konkrétně podle tebe porušuje a za co, ale jestli myslíš dobíječku, tak ta je vyhlášená také na jejich stránce na jejich webu nebo na jejich webu dole v obláčku, dá se i zaregistrovat na mail, ale nevím jak je to rychlé.

Taky mě to štve, že je to primárně na xichtovníku, kvůli kterými tam nějak musím lézt a navíc se proslýchá, že ty příspěvky "mají zpoždění" (podle mě tím je myšleno, než se zobrazí někomu v notifikaci či timeline). Určitě by šel napsat skriptík, kde je ale potřeba čas aktualizace mít mezi 10-30 minutami.

Dobíječka není nároková věc, to v první řadě (i když teprve díky ní vychází trochu levněji než konkurence a právě to je kromě sekundového účtování proč zvolit kaktus, když ještě dobíječky byly vyhlašovány PŘEDEM a delší byly). Šacoval bych tě na voliče KS(/Č/)SSD... podle dožadování

Pokud jde o data zdarma, je to rozporuplné, protože odstranili nejlevnější balíček za 50 Kč a nabízejí až dražší za 100 Kč s více daty a daty, o která nikdo nestojí, takže mají výmluvu na zdražení...

Takže bych to viděl na potápějící loď - omezení dobíječek a zdražení nejlevnější položky...

PS: určitě taky tě bude zajímat tohle

Jak tu vypisujes ty dokumenty, tak to vse mam prohlednute a zatimco jeste v zari se to objevilo na webu Kaktusu tesne pred zahajenim akce, tak ted od rijna je to vzdy az po ukonceni akce. Prave proto se mi to zda divne a tento dotaz vznikl, ze v dobe akce delaji neco mimo vlastni obchodni podminky, ktere doplni az dodatecne, proto ta ma domnenka, jestli nahodou neporusuji zakon.

Jaképak nerovné podmínky? Sami mnohokrát opakovali, že Dobíječka (tak tomu říkají) je záležitost negarantovaná a čistě dobrovolná z jejich strany. Nenajdeš v podmínkách jediný řádek o tom, že poskytují takovou službu, zavazují se ji nabídnout x-krát měsíčně, v ceníku není ani slovo o bonusu. Kdyby ji zítra zrušili, můžeš tak akorát přejít jinam. Akci mohou využít všichni bez rozdílu, akorát si za cestu oznámení z jejich strany dobrovolného bonusu vybrali službu vyžadující registraci.
Než jsi napsal celou tuhle stížnost, měl bys vytvořený falešný facebookový účet, nastavené oznámení na mail a odhlášeno.

pokial kaktus zverejňuje zvýhodnené služby len na facebooku,neporušuje žiadny zákon,je to rovnako,ako ked nejaký obchod dá zlavy len na určitý tovar,nikto ho nemôže nútiť aby dal zlavu na veškerý tovar,ktorý predáva napr. z dôvodu,že dal zlavy iba na tovar,ktorý ja momentálne nepotrebujem a tým ma obmedzuje a znemožňuje mi výhodný nákup zlacneného tovaru....................
pokial Ti facebook neumožňuje prístup,on je na vine tomu,že nemáš prístup k zvýhodneným službám kaktusu,žaluj facebook ked chceš,kaktus nemôže ovplyvniť to,aby Ti facebook umožnil prístup,Ty môžeš žalovať facebook,že Ti odmieta poskytovať služby bez nejakého vážneho dôvodu,pokial ten dôvod neexistuje.........

Opet, uz to pisu v diskuzi po pate, Facebook neni sluzba pusobici v ramci ceske legislativy, takze ho zalovat nemohu. Kaktus je sluzba pusobici v ceskem pravnim radu a vychazim z teze, ze kdyz hospodskej odmitl nalit pivo cikanovi, soud hostinskeho odsoudil. Me Facebook povazuje za jakehosi cikana a odmita mi pristup, proto se domnivam, ze by sluzby pusobici na Facebooku v ramci ceskeho prava mely nabizet stejne podminky takovym zpusobem, aby se k nim mohli dostat vsichni obcane CR.
Jinymi slovy, pokud obchod da slevu na urcite zbozi, musi umoznit vsem obcanum CR, aby si to zbozi mohli koupit. Nemuze obchod rict, ze ve sleve to maji napriklad jen muzi a zeny maji platit dvojnasobek, to by hned byl obchod u soudu a prohral by.

ze kdyz hospodskej odmitl nalit pivo cikanovi, soud hostinskeho odsoudil

To není tak úplně pravda. Pokud by to udělal jenom z toho důvodu, že je cikán, tak nejspíš ano. Pokud by to bylo ale třeba z důvodu, že se tam den před tím opil a popral se, tak je to zcela v porádku.

pokud obchod da slevu na urcite zbozi, musi umoznit vsem obcanum CR, aby si to zbozi mohli koupit

To rozhodně nemusí. Marketingové akce zaměřené jenom na určité skupiny obyvatel jsou naprosto běžné.

Kaktus přece nedělí zákazníky na muže a ženy, ale na "členy klubu" a "nečleny". Nejen že musíš mít účet, ještě musíš kliknout, že chceš Kaktus sledovat, aby ti to hlásilo jejich příspěvky. Ty jsi stále nepochopil, že to je z jejich strany bonus, ne smluvní závazek. Obchod rozhodne o slevě pro členy věrnostního klubu, do něj můžeš svobodně vstoupit. Přijdeš k pokladně a ukážeš kartičku = máš slevu, nebo přijdeš k pokladně a řekneš, že kartičku nemáš = zaplatíš víc. Že tě facebook blokuje není problém Kaktusu. Když Tesco zlevní jogurt, nemůžeš je soudit jen proto, že máš domácí vězení a nemáš se jak dostat do obchodu, abys zjistil, že je v akci.
Není to tak dávno, co nějaká automobilka rozesílala reklamy, že v případě nákupu nového vozu nabízí lékařům 10 % z ceníku dolů. Jen proto, že jsi neměl možnost studovat i když jsi chtěl a proto nejsi lékař, takže zaplatíš víc, porušují zákon?

Mam domaci vezeni, tak to asi nejak resi ceske pravo. U tech lekaru uz je to zajimavejsi, ale porad jaky nemohl studovat? Kdo chce, tak muze, ale ja nemuzu na Facebook a zadnej soud, na kterej se muzu obratit, nedonuti Facebook, aby me tam vzali. A o to mi jde, nemuzu se soudit s Facebookem, ale mohl bych se soudit s Kaktusem. Ja preci chapu, ze tu situaci asi nepredpokladali, ale jedinni ji mohou vyresit, kdyz to nebudou nabizet jen na Facebooku, ale i na sluzbe dostupne v CR pro vsechny obcany, kteri by meli zajem.

znovu a opakovane si nepochopil,že to,že sa nemôžeš dostať k nejakej bonusovej ponuke kaktusu nespôsobuje kaktus,ale facebook,ktorý Ti z nejakého dôvodu neumožňuje prístup,to nieje chyba kaktusu ale facebooku,kaktus takisto neporušuje zákon tým,že poskytuje nejakú bonusovú ponuku vybranej skupine ludí,k bežnej ponuke nepotrebuješ členstvo v nejakej vybranej skupine,potrebuješ ho k bonusovej ponuke a bonusová ponuka nieje nárokovatelná,je to ponuka bonusová..............facebook je ten,kto ti blokuje prístup,kaktus Ti žiaden prístup neblokuje,nemôžeš žalovať kaktus,že ti prístup k jeho ponuke blokuje facebook,to je nezmysel,kaktus nezodpovedá za funkčnosť facebooku a takisto nieje povinný poskytovať bonusové ponuky každému,to už by neboli bonusové ponuky,to by si mohol rovnako žalovať rôzne banky,poisťovne že poskytujú ponuky len svojim klientom a nie všetkým občanom bez rozdielu,takisto by si mohol žalovať hotely,dovolenkové rezorty,že do hotelovej sauny,bazénu majú prístup len ubytovaní hostia konkrétneho rezortu a nie každý návštevník hotelovej reštaurácie bez rozdielu etc.......v prvom rade by si mal riešiť,keď už niečo riešiť chceš,to,prečo Ťa facebook blokuje v prístupe k jeho službám a následne že Ti tým bráni využívať služby a ponuky iných,ktoré sú dostupné len na facebooku.....to že niekto ponúka určité veci len na facebooku,je každého vec,nieje to nič protizákonné......

Já jako laik bych ti poradil pouze to, že kde není žalobce tam není ani soudce. Ale pokud to není jen nějaký trolling, tak se se ti na to mohu zeptat známého, jestli by o tom nevěděl něco víc. Odstraněn odkaz na koumáka Otu. (karel) je koumák na obchodní právo, takže o tom bude vědět určitě něco víc. Každopádně by to zřejmě chtělo trochu rozvést.

Jako z hrobu zakazují internet.
V čem je problém?
Fecbook ti nejde vůbec, nebo se ti nejde přihlásit nebo registrovat?
Akce na dobíječku se ukazuje jen přihlášeným ?
Stále platí rada č.1 dívat se na mujkaktus.cz nebo rada č.2 najít si holku nebo rada.3 přejít od kaktusu k ou tů

Jinak poslední dobou mám pocit, že nějak švindlují s datem publikováním (datumů )příspěvků o dobíječce. Že později se zobrazí, že příspěvek byl vydaný dříve (tahle věta možná vejde do češtinářského věšníku) - – myslím, že facebook tuto funkci možňuje, nastavit, datum u příspěvku starší, než doba zveřejnění.