Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochrana osobních údajů

Dobrý den,

pracuji na pasivním call centru a je mi dost nepříjemné lidem říkat své příjmení, když si o něj řeknou, zásadně říkám jenom jméno. Každý hovor je monitorovaný a tudíž není problém dohledat operátora. Za to, že neříkám příjemní mě nadřízení v práci dost praží. Má otázka zní, musím ze zákona uvést své příjmení, když si o to zákazník na telefonu řekne? Nebo se můžu něčím v zákoně naopak ohradit?

Velice děkuji za všechny odpovědi předem.

TH

Ze zákona se musíte řídit zákoníkem práce, pracovní smlouvou,
náplní práce a pokyny zaměstnavatele.

Nechápu, proč v případě, že máte problém se do telefonu slušně a zřetelně
představit, přijímáte práci, v níž to po Vás zaměstnavatel oprávněně požaduje.

Jak by na Vás působil telefonát z firmy, jejíž zaměstnanec nebo brigádník
by se Vám na začátku hovoru nepředstavil?
Tušíte, že svým přístupem můžete zaměstnavatele připravit o část zisku?