Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola zaměstnance při neschopence

Bydlím momentálně pracovně v ubytovně, kde není vrátnice ani žádný správce k zastižení, při neschopence jsem uvedl adresu ubytovny. Emailem jsem kontaktoval zaměstnavatele aby mě kontaktoval mobilem až bude dole u ubytovny, že jim otevřu, že nemám zvonek.
Dnes mi došel záznam o porušení režimu dočasně práce neschopného zaměstnance - kvůli neoznačenému zvonku a neumožnění kontroly, nikdo mi nevolal....doma jsem byl...
Jak se mohu bránit ? Co to pro mě znamená ?

Vytiskneš si ten mail a dojdeš jim ho ukázat.Když ubytovna nemá zvonky,tak za to asi nemůžeš.Ovšem jestli tam byla kontrola ze sociálky,tak ta o tom mailu pochopitelně nevěděla a telefon na Tebe asi taky neměla.Ale uvidí,že jsi měl snahu to předem vyřešit a nejsi nějaký simulant,co si při nemoci staví chatu.

Ne ze sociálky, ale přímo zaměstnavatel, marodím teprve třetí den..email si přečetli, věděli o tom, dnes mi přišel od nich tento mail:

Díl 4: Povinnosti a oprávnění dočasně práce neschopného pojištěnce
§ 64
(1) Pojištěnec, který je dočasně práce neschopný, je povinen
a) dodržovat režim dočasně práce neschopného pojištěnce,
b) umožnit příslušnému orgánu nemocenského pojištění a v rozsahu uvedeném v § 65 odst. 2 písm. c) též zaměstnavateli kontrolu dodržování režimu dočasně práce neschopného pojištěnce a poskytnout nezbytnou součinnost k provedení této kontroly, zejména označit potřebnými údaji místo pobytu v době dočasné pracovní neschopnosti tak, aby bylo možné tuto kontrolu provést; při této kontrole je dočasně práce neschopný pojištěnec povinen prokázat svou totožnost a předložit rozhodnutí o vzniku dočasné pracovní neschopnosti.

označit potřebnými údaji místo pobytu v době dočasné pracovní neschopnosti tak, aby bylo možné tuto kontrolu provést;

Tak se jich zeptej,jak máš zajistit označení místa pobytu na ubytovně,kde nejsou zvonky.Že jaksi nemůžeš vrtat do budovy venku u vchodu a šroubovat si tam nějaký zvonek a pak tahat dráty po budově,navíc když musíš ležet v posteli.A jestli nepovažují telefonní číslo za rovnocennou nebo i lepší náhradu zvonku,tak že se na to dojdeš zeptat nějakého právníka.Proto že chceš to vysvětlení písemně,tj.asi zase mailem.Pokud si informaci o tom mailu nepředali ve firmě mezi sebou,je to snad jejich problém.

Máte se zaměstnavatelem dohodnuto doručování na e-mail? (Obdržel vůbec Vaši zprávu?)
Podle mne jste měl zaměstnavateli adresu pobytu i možnost problému
při kontrole sdělit písemně a nechat sdělení potvrdit na kopii tohoto sdělení.
(Jak jste zaměstnavateliá doručil začátek neschopenky?)

Práce neschopný pojištěnec je sice povinen umožnit kontrolu, ale podle mne se této
povinnosti zhostí, pokud tak jako tazatel uvede, jak jej v místě pobytu kontaktovat.
Zaměstnanec (práce neschopný pojištěnec) přece není není oprávněn na ubytovnu
(tedy ubytovací zařízení, které patří třetí osobě) umístit svůj zvonek se jmenovkou.

Jak se bránit?
Sdělte zaměstnavateli písemně to, co jste napsal zde, přiložte k tomu kopii zprávy,
kterou jste mu sdělil místo pobytu v době nemoci i způsob, jak Vás tam může kontaktovat
(zkontrolovat). Můžete-li, přiložte i svědectví někoho dalšího z ubytovny.

(Nepatří ta ubytovna náhodou zaměstnavateli?)

______________________

K předchozím odpovědím:
Zaměstnavatel má právo dodržování léčebného režimu zkontrolovat
kdykoliv v prvních 14 dnech pracovní neschopnosti → i v těch dnech,
za které nenáleží náhrada mzdy (první tři dny nemoci, víkendy).

Já k tomu jen napíši, že tohle je "na pendrek".
Zaměstnavatel je silnější strana a vše by mělo fungovat formou korektní lidské domluvy.
Tznm. v případě, kdy začne někdo vytahovat zákony a podobně, je to špatně nakročeno.

Jak říkal pan herec Werich. Spousta lidí je tím čím není.

Ale to jistě znáte.