Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem řidič ve městě odhodil cigáro z auta. Kam nahlásit (přestupek / skládky / znečištění a výtržnictví)?

Viděl jsem jak řidič konkrétního auto s konkrétní značkou na konkrétním místě v konrétní čas odhodil cigaretu z okna ,která dopadla na silnici, aniž by ji po sobě sebral ; jel dál.

Kam to mám nahlásit? O jaký jde přestupek ? Výtržnictví, skládka, nebo něco s vyhláškou města(udržování pořádku)? Má nějaká vliv, pokud řidič nebude místní, ale z jiného města?

Viděl jsem

Jestli jen viděl a nemáš to natočené,tak to je úplně zbytečné hlásit.Řidič klidně řekne,že tím městem ten den vůbec nejel.Bude to tvrzení proti tvrzení.A ani soukromý záznam nemusí a asi ani nebude brát jako důkaz žádný orgán.Jestli chceš jen někoho prostě udat,musíš najít pádnější argumenty než jeden vajgl.A jako "skládka",jak píšeš by to myslím neposuzoval vůbec nikdo.:-)

Nestačí ani natočiť vodiča s jeho ŠPZ (EČ) vozidla, lebo ťa dotyčný zažaluje za neoprávnené zverejnenie osobných údajov kamerovým záznamom na ktorý nedal súhlas nielen on, ani nedal súhlas v rozhodnutí vecne príslušný súd. Prípadne tebou poškodený občan podá tr.oznámenia na teba za tr.zločiny Ohováranie a Krivé obvinenie. Nemáš právomoci polície ničo natáčať a zverejňovať zábery bez súhlasu fyzickej osoby a jej majetku.

Jedine, ak by viac, ako tri nestranné osoby (nesmú si byť navzájom blízke) svojou výpoveďou do zápisnice pred kompetentnou úradnou osobou, potvrdili skutok s "ohorkom", presne uviedli do zápisnice sled a opis udalostí, konkrétne miesto, polohu na centimeter, čas, tj. deň, hodinu, minútu a sekundu, kedy sa skutok "s ohorkom", stal.

V tom prípade by zasadol orgán najvyšší, ľudovodemokratický senát v maximálnom počte živých duší, k spravodlivému verdiktu podľa explicitnej litery účinného zákona.

Beda-prebeda, ak by sa po viac rokoch zopakované výpovede pred senátom v detailoch rozchádzali v nepresnostiach uvedených v prvotnej zápisnici, majú po chlebe aj svedkovia, lebo sú nedôveryhodní, zmanipulovaní, apod.

Melete nesmysly. Jako soukromá osoba si mohu pořizovat záznam kde chci a může na něm být kdo chce. Záznam nemohu pouze zveřejnit. Předání záznamu PČR případně městské polici či obecnímu úřadu se nepovažuje a ani nikdy nepovažovalo za jeho zveřejnění.
Vyhazování věcí z jedoucího auta je přestupek a pokud je zaznamenán a není znám řidič vozidla, bude tento přestupek řešen s provozovatelem vozidla a bude ho řešit městská policie případně jí nadřízený orgán městský úřad.
Ve vašem banánistánu možná řeší přestupky soudy a jako důkaz se považuje domluva tří, osob že budou vypovídat stejně. V ČR nikoli. Není třeba těmito nesmysly zasírat právní poradnu.

nuda, asi se ti přehřívá mozek, ale když už sis tady sám pro sebe vymyslel teorii s nahráváním, tak jsi nedomyslel, že ne automaticky by šlo o zvěřejnění.... to je jaksi rozdíl... Za křivé obvinění může rantovat kde kdo, Babiš, kajínek, krejčír.

co se hlásí v brně? Jak s tím souvisí brno nebo nástupiště?

Co chceš slyšet? Třeba tohle?

Nahlas to každopádně na Policii ČR. Když se nic nebude dít, tak do Bruselu.
Jako pokus o teroristický útok. Protože jen čirou náhodou na místě dopadu cigarety nebyl balík C4, politý benzínem.
Pozor na to, aby řidič nebyl náhodou příslušník nějaké chráněné minority, to by ti taky mohli hodit na triko rasismus, xenofobii či podobný zločin.
A raději si rovnou vezmi kartáček na zuby a pyžamo, kdyby tě rovnou odvezli ;-)

Udat bys ho nemohl,ale hlásit se to musí!:-D
Jen jestli se podařilo ten vajgl hned zajistit,aby ho nepřejelo a nezničilo nějaké další auto.To by pak vyšetřovací tým nemohl vše důkladně prověřit a vyšetřit,aby mohl pak ihned vyslat zásahové komando na zadržení pachatele.Hrozí totiž reálné nebezpečí,že by svůj čin mohl kdekoliv opakovat.

odhodil cigaretu z okna ,která dopadla na silnici, aniž by ji po sobě sebral ; jel dál.

Takže správný postup:vyhodit cigaretu z okna,bezpečně ihned zastavit vozidlo,zapnout varovná světla,označit výstražným trojúhelníkem a jít ten nedopalek sebrat.Pak nehrozí ani to nebezpečí zakládání nepovolené skládky.