Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je to s prodejem produktu s nepravdivými deklarovanými vlastnostmi.

Nejmenovaný e-shop prodává powerbanku Eclick s deklarovanou kapacitou 20 000 mAh. Přitom její skutečná kapacita je pouhých 20% z deklarované, t.j. 4 000 mAh. A prodávají ji takto už více jak půl roku. Při reklamaci kupujícího, z tohoto důvodu, byla reklamace prodejcem uznána, ale jako řešení byla zaslána nová, stejná a s úplně shodným problémem - tedy opět vadná. I když byla při reklamaci požadována výměna za produkt, který splňuje deklarovanou kapacitu, případně vrácení peněz.
Je možno už nyní odstoupit od smlouvy, zaslat produkt prodejci a žádat vrácení pěněz, včetně všech nákladů poštovného (3x)?

Předmět Autor Datum
pri prvej,ani druhej uznanej vade nieje možné žiadať odstúpenie od kúpnej zmluvy,až pri tretej rovna…
audax 10.08.2018 07:51
audax
Poštovné z první reklamace jste měl žádat při reklamaci, zpětně to asi už nepůjde.
Rumíček 10.08.2018 11:56
Rumíček
Bez znaleckého posudku si ako dokazoval tebou namerané hodnoty? Predajca ti vec vymenil, ale iba ak…
Nuda 12.08.2018 14:26
Nuda
A jak to dopadlo? Chlapci, včíl sednete na zadek. Reklamoval jsem nakonec e-mailem znova, s tím, že…
George63 12.08.2018 18:57
George63
Já na tom byl podobně, ale byly to baterie ke dronu. Místo 1200mAh, byla kapacita 380mAh. Po výměně… poslední
Lukas1982 12.08.2018 19:30
Lukas1982

pri prvej,ani druhej uznanej vade nieje možné žiadať odstúpenie od kúpnej zmluvy,až pri tretej rovnakej,alebo štyroch rôznych alebo pri prvej vade takej,ktorá bráni riadnemu užívaniu výrobku,alebo doložiť podvod súdnoznaleckým posudkom a domáhať sa svojich práv trestno-právnou cestou,pokial sa znaleckým odborným preskúmaním zistí,že predajca dováža a predáva výrobok,ktorý v skutočnosti vykazuje iné vlastnosti a parametre ako deklarované predajcom a uvádza zákazníka v omyl,to musí byť ovšem zo strany zákazníka dokázané,ale nie tak,že si niekto niečo myslí,pokial sa podvodné jednanie preukáže,tak samozrejme vzniká nárok na náhrady výloh za súdnoznalecký posudok a všetky výlohy spojené s dokazovaním etc....

Bez znaleckého posudku si ako dokazoval tebou namerané hodnoty?

Predajca ti vec vymenil, ale iba ako vadnú, nie ako vec s inými parametrami. Tu je pes zakopaný. Jedine sa snaž o tretiu výmenu a následne žiadaj vrátiť chechtáky za opakujúcu sa závadu. Lenže takto zrejme neuspeješ, predajca nie je padnutý na hlavu. Jemu ide o kšeft, aspoň raz schrastiť šušne za tovar. Výrobca mu tovar reklamovaný vymení bez problémov, ale peniaze za tovar ti nikto (predajca) nevráti.

Jedine súd + znalecký posudok znalcom menovaným ministerstvom spravodlivosti z odboru, aby nevznikali prieťahy s odvolaním, novými posudkami iných "lepších" znalcov. Aj ti brada narastie, predajca pomrie na staré kolená, zlikviduje firmu a pod.

A jak to dopadlo? Chlapci, včíl sednete na zadek. Reklamoval jsem nakonec e-mailem znova, s tím, že ta druhá je stejná (co se týče té kapacity) jako ta první (kterou uznali za vadnou), takže podmínka reklamace nebyla splněna k "mé spokojenosti" a že ji pošlu zpět a chci už jenom vrátit peníze a poštovné.
Načež mi obratem odpověděla, rovněž e-mailem, velice ochotná paní z jejich reklamačního oddělení, že věc projednali s dodavatelem a že předmětnou powerbanku nemám zasílat zpět, mám poslat kopii dokladu o zaslání první reklamace a číslo mého B.Ú. a že mi budou peníze, včetně veškerého poštovného vráceny. Po zaslání požadovaného potvrdila příjem a rovněž, že peníze budou bazodkladně převedeny.
To jsem sed na zadek i já. Tak včíl čekám, zda ještě ty prachy dojdou a pak jim asi napíšu hódně pochvalnou recenzi, jako velmi serioznímu e-shopu. Ne pochvalu za dodané zboží, ale pochvalu za velmi seriozní přístup k zákazníkovi.:))
Jó, jsou věci "mezi nebem a zemí", které i starého mazáka ještě překvapí.;-)

Já na tom byl podobně, ale byly to baterie ke dronu. Místo 1200mAh, byla kapacita 380mAh. Po výměně za jinou ta nová dokonce vyhořela, to jsem viděl prvně. Po zaslání fotek poslali další, jinou značku a již bez problémů, ale kapacita je 850mAh.
Bylo mně blbé to znovu reklamovat, protože celou dobu platili poštovné oni, tak jsem to nechal tak.
Buďme rádi, že tu žijou ještě normální a seriózní lidi :-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru