Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dohoda o provedeni prace

Dobry den , jsem studen a pracuji na brigade na cateringu na dohodu o provedeni prace . Zamestnavatel mi tvrdi ze na akcich mimo provozovnu musim mit podepsanou dohodu u sebe pod pokutou 50000Kc. Ve smlouve nic o tom není
Tak se chci zeptat zda to je pravda , nebo jen nějaký výmysl ze strany zamestnavatele.

Děkuji všem za odpovědi

To jen zaměstnavatel přenáší své starosti na zaměstnance. Zřejmě se chce vyhnout problémům při kontrolách ze strany finančního úřadu, že zaměstnává lidi na černo. V tom případě by měl mít složku se smlouvami sebou někdo od zaměstnavatele.
Pro tebe - smlouvu si naskenuj a ulož ji třeba v mobilu, případně si ji tam rovnou nafoť. Zaměstnavatel neřekl, že musíš mít originál a ten bych osobně sebou určitě nenosil.

To je snad věc zaměstnavatele prokázat, že máš řádně uzavřenou smlouvu. Chceš snad říct, že všichni zaměstnaní řemeslníci, zedníci apod. u sebe neustále nosí pracovní smlouvy se zaměstnavatelem?
Jak dokážeš kontrole, že ten cár, který jí předložíš sis nevyrobil doma na koleně?

Pane Fialo,

nevím, jestli se v posledních letech něco nezměnilo, ale v době, kdy se to
za pana ministra Drábka zavedlo, museli u sebe zaměstnanci na detašovaných
pracovištích mít platné pracovní smlouvy nebo dohody.

Akce mimo provozovnu by se myslím hodnotily podobně jako detašovaná pracoviště.

Pokud jde o pravost smluv či dohod, musel by dokazovat ten, kdo by tvrdil, že jde o padělek,
nikoliv ten, kdo nic neprovedl. (Nelze prokázat, co někdo neudělal nebo co se nestalo.)