Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem narok na odstupne

zdravim sef uzavira provoz a pristi mesic dostaneme vypovedi.mame ale moznost uzavrit nove smlouvy s jinou firmou ktera by tuto provozovnu prevzala.podminky mi ale nevyhovuji a chtel bych zkusit jinou praci mam narok na odstupne nebo ne??? jak by mela byt napsana vypoved od zamestnavatele a na co si dat pozor.

bylo mi receno ze ne kdybych pokracoval na stejne adrese a delal stejnou praci coz nechci.A navic oficialne nam nikdo nic nerekl v kancelari si mysli ze to probehne ze dne na den.kdyz nebudu souhlasit s novou smlouvou udajne nemam na nic narok

Jde opravdu o ukončení činnosti firmy a následné převzetí její provozovny jinou firmou? Nebo jde o změnu majitele firmy, tj. jedna firma koupí druhou? To je totiž zásadní rozdíl.
Nicméně pokud původní firma dá zaměstnancům výpovědi, už nemůže nijak nutit zaměstnance aby přijali novou smlouvu.

O převodu musí zaměstnance informovat nejméně 30 dní předem.
A pokud dojde k podstatnému zhoršení pracovních podmínek, je možné do 2 měsíců podat z toho důvodu výpověď a nárok na odstupné pak vzniká. O tom, jestli opravdu šlo nebo nešlo o podstatné zhoršení, rozhoduje soud.

Záleží na solidnosti bývalého majitele. Aby jsi měl nárok na odstupné,tak by jsi musel dostat výpověď z organizačních důvodů. Pokud jde o převzetí jinou firmou,s tím že se "nehneš" už to není tak jisté. Chce to se informovat na ÚP,jak to je podle práva.

Pokud jde jenom o změnu majitele firmy, jde o přechod práv a povinností,
kdy zaměstnanci nejsou povinni uzavírat s novým majitelem nové pracovní smlouvy.
A pokud je neuzavřou, stále platí ty původní, které uzavřeli s původním majitelem.