Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Absence v práci

Dobrý den,

rozlišuje zákoník práce rozdíl mezi neomluvenou absencí na celé směně v běžném pracovním týdnu a čistě přesčasovou víkendovou směnou? A následných postizích?

Zaměstnavatel má právo nařídit přesčas až do výše osm hodin týdně (za určitých podmínek, zjednodušeně řečeno). Pokud nařídí přesčas na víkend, a dá to vědět s dostatečným předstihem, tak, pokud se nedostavíš, je to automaticky bráno jako neomluvená absence, a pak už jen záleží na šéfovi, jaký dostaneš postih.

Takhle jednoduše to nelze tady napsat. Pokud jsi nenastoupil na určenou směnu,byť o víkendu a byl jsi předem kontaktován,tak je to bulka. Záleží i na vedoucím,jestli ti dokáže nějakou způsobenou škodu. Pak to bude § 55 a vyčíslená škoda.