Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neuvedeny vyplatni termin

Dobry den, chtel bych se zeptat, zda je pracovni smlouva platna, pokud v ni a ani ve mzdovem vymeru neni uveden datum pro vyplaceni ci splastnosti mzdy. Standartne se mzda zasilala na ucet 15, nicmene dodnes mzda za odpracovny listopad nedorazila.

Popravde moje hloupost, ze jsem radne necetl. Ustne bylo receno 15,cemuz tak bylo cely rok az do teto vyplaty. Takze chapu-li spravne ma byt do konce prosince a pokud vych tel ukoncit pr.pomer na zaklade neobdrzeni mzdy, tak to mohu vyuzit az 16 kedna.

Povinnými náležitostmi pracovní smlouvy jsou sjednaný druh práce,
místo výkonu práce a datum nástupu do zaměstnání.

Výplatní termín určuje zaměstnavatel, který má právo jej i měnit.

Obdobím splatnosti mzdy je celý následující kalendářní měsíc, poté má
zaměstnavatel ještě 15 dnů k doplacení dlužné mzdy.

Vyplatí-li zaměstnavatel mzdu za listopad 31. XII., bude to v pořádku.