Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ukončení HPP za divných podmínek

Dobrý den,
obracím se na přítomné s radou nebo spíš prosbou jak řešit situaci kterou se budu snažit věrně popsat.

Žádost o výpověď z mojí strany podána zaměstnavateli 9.října 2018...počítal jsem s klasickou výpovědní lhůtou 2 měsíců.

*Teď problém v tom že pro mě v nastávající době zaměstnavatel neměl práci, respektive práce by byla. ale ne "minuty", které by mi pokryly potřebný výkon.

*Několikrát jsem žádal o propuštění dohodou. Byl bych klidně šel rád na Úřad práce, navíc už se mi rýsovalo jisté nové zaměstnání.

*Nebylo mi vyhověno ,důvod dodnes nevím, bylo mi navrhnuto ať jdu na neschopenku. S lístkem na peníze jsem opět žádal o propuštění dohodou, opět mi
nebylo vyhověno a znova doporučeno dál být na neschopence, už mě samotnému bylo blbé si u doktora vymýšlet si nemoci.

*Diky pracovní neschopnosti jsem nemohl podstupovat potřebná vstupní vyšetření u "nového" zaměstnavatele.

*Zmíním opět to, že mi nebylo dáno žádné písemné písemné vyjádření, zda souhlasí s mojí podanou žádostí o výpověď, tudíž jsem počítal s koncem pracovního poměru maximálně do konce roku 2018. Navíc díky křížení dovolené mého obvodního lékaře a firemní dovolené a následné apelaci na vyšší management firmy jsem ukončil neschopenku k 2.1.2019 a to dohodou v ten samý den i HPP.

*Při vyřizování tohoto ukončení jsem musel podstoupit proceduru "výstupu" a po té počkat na podpis někoho z vyššího managementu firmy, který nebyl možný
až po vyřízení té výstupní procedury.

*Vše probíhalo v pořádku až do doby, kdy jsem odevzdával nářadí, zde se mi najednou objevilo manko za neodevzdané nářadí ve výši 8000 Kč a odpovědný pracovník odmítl výstupní list za výdejnu nářadí podepsat.

*Souhlasil jsem s tím že se pokusíme chybějící nářadí dohledat společně, strávil jsem tím ve firmě další 2 dny(8.1. a 7.1). výsledek byl stejný a byl jsem nucen odpovědným pracovníkem k dalšímu hledání(ještě další den 9.1.), jinak že mi výstupní list nepotvrdí.

*9.1. už jsem měl mít nástup do nového zaměstnání, bohužel díky tomuto "manévru" se tak nestalo. Nemám ani potřebné dokumenty k nastoupení ÚP a nějakému dalšímu řešení s nastávajícím zaměstnavatelem.Navíc jestli správně tuším registrace bez postihu na ÚP je 8 dní.

Tak teď k dotazům na Vás přítomné a znalé:

*S čím můžu počítat že se dál bude dít?
*Je tohle vůbec standartní postup, nebo jak se standartně zachovat?
*Co s dovolenou z minulého roku, která se mi díky pracovní neschopnosti nevyčerpala, v takovéto situaci? Mám nárok na proplacení?

Děkuji za reakce

Tady dávám přepis textu té mojí výpovědi:

Výpověď z pracovního poměru daná zaměstnancem

Příijence:
xxx

Výpověď z pracovního poměru

Vážení,
u Vaší společnosti jsem na základě pracovní smlouvy ze dne 9.12.0000 zaměstnán jako Dělník.

Tímto v souladu s s ustanovením paragrafu 50 odst. 3 zákonníku práce dávám výpověď, bez udání důvodů.

v Prdelákově dne 10.10.0000

Podpis
Adresa

Převzala: zde je datum a podpis s jménem pracovníka který toto 10.10.18 převzal

Se omlouvám třeba jsem po nich chtěl něco jinýho ale i tak přece když dám takovouhle výpověď oni ji převezmou tak by mi prý měli dát nějaké vyjádření, to jsem nedostal tak jsem tu už psal, chtěl jsem to přetrpět tam ještě ty 2 měsíce a jít pryč, nebo jsem chtěl jít pryč na dohodu i dřív, nevim jak jinak se to správně píše. Místo toho mě poslali/doporučili jít marodit kvůli těm minutám/práci, že není. Nechtěl jsem si nic vynucovat, chtěl jsem jít co nejdřív pryč.

Osobně si myslím, i když třeba h*vno vim, že to bylo účelový. Teď jsem bez práce, bez papírů a nevim co dál.

To se mýlíš. Datum předání ani převzetí nenahrazuje datum žádosti o ukončení pracovního poměru. Taky si mohli myslet,že za dva roky. Že jsi tak poctivý a píšeš jim s předstihem. Pokud budou chtít,tak to neuznají.

Do takových dokumentů se píše vše důležitý, aby to bylo naprosto neprůstřelný. Já do výpovědi napsal i to, že pracovní poměr skončí po ukončení zákonné lhůty 2 měsíců s uvedením data posledního dne.
Ale i bez toho je výpověď platná a řídí se zákony, rozhodující je datum podání/převzetí. Pokud je výpověď podepsaná, je platně oznámená. Měl jsi skončit po uplynutí dvouměsíční lhůty a dál se tam nevyskytovat. Tohle sis měl zařídit sám a nečekat, až se zaměstnavatel rozhoupe k akci. Jestli jsi to podal v říjnu, od ledna jsi mohl makat v nové firmě. V prosinci jsi měl vybrat zbytek dovolené (dle zákona na to máš nárok, protože do konce roku musí být vybraná), den před nástupem na dovolenou sis měl vyřídit výstup. Chyba je čekat, až se o tebe někdo postará, je to tvůj zájem a měl sis pro ten výstupní papír zajít sám.

no něco takovýho jsem potřeboval slyšet...dík

Otázky je když tam "manko" a jeho splacením mi podmínili vydání toho zápočťáku jak to řešit? Jít do pryč, nechat jim to tam? můžou to po mě chtít? dělat inventuru, hledat to nářadí, volat policajty?....v podstatě si zdržovat odchod a dělat problémy?

Někde prostě přišli na nářadí za 8000, to po mě chtějí, už ale ani já ani oni nevědí co to je za nářadí po těch letech, jak řikáš vedoucího skladu chápu že mi výstup nepodepsal ale aby mě nutil to další 2 dny(navíc po skončení HPP) hledat a přemýšlet co a kde to je to snad nemůže, to už jsem pochopil od "Prasáka" že jsem tam už neměl lézt ale mě šlo a jde o ty papíry.

Pokud jsi na nářadí podepsal přebírací protokol, tak chybějící samozřejmě může chtít zaplatit. Pokud ho nemáš, nech si vystavit účet za to nářadí. Určitě to nemá stejnou cenu jako v době pořízení, ale nějakou zůstatkovou hodnotu ano. Samozřejmě na tom účtu za nářadí bude nějaká lhůta splatnosti a forma úhrady.
Nějaký nářadí bez evidence ti nemůžou prokázat a tudíž ho po tobě nemohou chtít. Když odejdeš bez náhrady takového nářadí, bez důkazů by u soudu neuspěli.