Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekutor

Dobrý den,
Mám tu jeden příklad:
V prosinci jsem nezaplatil splátku a nehodlám je platit i nadále.
Dlužím cca 1M a měsíčně bych měl splácet 13K
Otázka zní: za jak dlouho může přijít exekutor?

Dal bych tomu měsíc, vzhledem k výši částky. Tyhle vysoký dluhy si hlídají, počkají zhruba měsíc, nebo spíš mají v merku kdy bereš výplatu a když jim tam nic nedorazí tak podle vytíženosti přijede(a to bude chtít zapaltit minimalně cesťák cash). Jde taky o to kdo že on tu agendu nemá na starosti sám, jsou třeba 3 nebo 4 takže ten měsíc ber s rezervou.

Tady je spíš otázka proč to nechceš dál splácet,jestli to není tajný. Každý měsíc a s každou návštěvou nebo prací s kterou s tebou bude mít ti nabíhají penále, takže nesplácíš samotný dluh ale furt jen náklady a takový oni mají rádi.

A ještě nepřemýšlel jsi o osobním bankrotu?

Změnily mi pracovní dobu z 12 hodin na 8 hodin.
Tím pádem mi snížily výplatu,Jsem v mínusu o necelých 5000 kč každý měsíc.Přemýšlel jsem i o brigádě ale stejně bych byl v mínusu.Minulý měsíc jsem volal do banky s tím že bych chtěl snížit splátku o 2K ale řekli mi že by to nebylo možné či co.

Tak ta brigáda by byla dobrá pro tebe na černo.
Máš víc možností:

1/Osobní bankrot(jestli ti na něj výplata dá).

2/Jestli je to první nesplacení, tak pokud ti banka nechce slevit, počkat až přijde exekuční příkaz, v něm se tě exekutor bude ptát na dostupný majetek, buď ho přiznáš nebo ne, ale napsal bych mu že jediný solidní příjem, který můžeš použít na splácení je tvá výplata, požádej ho, nebo mu spíš nějak vnuť, aby podal exekuci na plat.

Nech si posílat výplatu někomu na účet komu věříš, budou ti potom brát jen peníze do výše nezabavitelného minima.VÝHODA že např. s tou brigádou na černo budeš "mít" slušné peníze a dokud bude podnik řádně peníze odvádět odpadne to exekutorovo opruzování známých a lidí na vesnici. NEVÝHODA budeš to splácet do smrti a možná tvoje děti ještě. Ještě vetší nevýhoda, nesmíš být dlouho nemocný, pak ti podnik/socka vyplatí sice nemocenskou ale když to nedá byť jen korunu na dluh aby ti ji mohli strhnout, exekutor se ozve.

3/Najít si holt zaměstnání který ti pohledávky a tvoje výdaje pokryje.

4/Požádej o zvýšení platu ve stávající práci.

Trpezlivosť ruže prináša, možno ráta s tým, že po desiatich rokoch sa exekutívny výkon rozhodnutia premlčí zo zákona pravda, ak veriteľ nepodá návrh tesne pred premlčaním nový. Na penzii sa už s dlžníkom nebúdú párať, bude z čoho strhávať.

Exekutor nespěchá.Na mě přišel za pět let.To už byly dluhy řádně navýšené odměnama a úrokama.Odcházely srážky ze mzdy a ne malé.Pod dalších dvou letech mi i zavolal že moje srážky sotva pokrývají úroky a že můj dluh stále narůstá.Požádal jsem o insolvenci, schválili mi ji soudně.Splátky odcházely po dobu pěti let a měl jsem klid.
Jenže ve vašem případě to je jiná.Vy platit očividně nechcete.
Tak se nechte překvapit.Možná se budete divit.Dlužíte milion?Za dva roky to budou dva.Já dlužil jen zhruba 200 tisíc a splatil jsem je.Ve všech těch správních rízeních tahle sumička vystoupala na skoro milion.A to bych fakt splácel do konce života.

Záleží, jak je domluveno, kdy to máš vrátit. Pokud to není vrátit okamžitě ovšem (třeba to nebyla půjčka peněz, ale například ztráta nějaké hodně drahé věci)

A taky záleží, jestli je ten dluh legální. Jestli si to někdo třeba nevymýšlí (například doktor, co si vzpomene po půl roce nebo zuřivě nadržená bývalá manželka co chce vysát bývalého sus-sponzora přes valimenty)