Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Webové stránky - povinné náležitosti

Dobrý den, mám v plánu si založit webové stránky pro zahraničí, na kterých bych chtěl nabízet své služby online trenéra (sepsání tréninkového plánu). Na tvorbu stránek jsem si už sehnal člověka (to by nebyl problém), ale jelikož nemám zkušenosti s prodáváním služeb na internetu a už vůbec ne celosvětově, potřeboval bych poradit od zkušenějších. Moje otázky: 1) Jak je to se souhlasem ("souhlasím s podmínkami") při registraci a jak je to se smlouvou při nákupu té mé služby? Dá se někde na internetu najít předloha nebo nějaká univerzální? 2) Všiml jsem si že na spoustě stránkách je úplně dole copyright symbol. Četl jsem že v dnešní době už nemá žádný význam, je to pravda? 3) Jak je to s GDPR a cookies? Když lidé budou navštěvovat mojí stránku z různých států po celým světě, mělo by se upozornění o používání cookies zobrazit všem? 4) Když si mými službami budu něco vydělávat, stačí mi živnostenský list? A můj příjem z této stránky budu danit v Česku? 5) Popřípadě nějaké další povinné náležitosti, které na stránce nesmí chybět, nebo co by jste mi doporučili? Děkuji moc za rozumný odpovědi a předem se omlouvám, jestli mé otázky byly blbě napsané

1) je to stejné jako když ti někdo zavolá a nahrává si tvůj souhlas. To je odpověď i na to GDPR. Pokud ti někdo potvrdí že souhlasí s podmínkami nějakým způsobem, např tím odškrtnutím políčka že souhlasí. Ale podmínky bych doporučil "okopírovat" z webu od firmy která nabízí nejlíp stejnou službu...konečnou podobu by jsi měl konzultovat s právníkem.

GDPR= pokud si už někdo tu tvojí službu objedná, musíš pak pět let jeho údaje ochraňovat a neposílat je nikomu jinému, např. nějaké společnosti nebo člověku co nabízí nějaký bobule.

2)copyright má smysl v tom případě že bys by jsi si třeba vymyslel produkt i teda nějaký trenérský postup dal mu jméno a v případě jeho používání nekým jiným by jsi mohl žádat kompenzaci. Příklad třeba vymyslíš cvik parakotoul z otočkou zakončený piruetou, zjistíš že je to dobrý na posilování třeba nohou a řekneš si že to chceš pojmenovat parapirueťák, tak si musíš ověřit zda už někdo tento název nepoužívá a zažádáš o copyright.
Jinak to význam opravdu nemá.

3)to používání cookies, v podstatě ten souhlas ti vytvoří webmaster ale povinný to není. Je to jen o tom že ani ne tak ty jako prohlížeč si díky tomu označuje např. polohu, nebo vysloveně tvůj web a posílá to do jakési databáze, ze který se pak dělají různé statistiky a urychluje se tim např vyhledávání dalších služeb. Jiná je jestli budeš mít web na kterým budeš mít a to že časem budeš reklamy nebo odkazy na jiné weby. Pak vlastně cookies potřeba je povolit a teď si nejsem zcela jistý ale souhlas ti a tvým návštěvníkům webu bude chodit automaticky od prohlížeče.

4)na trenérské služby není potřeba koncese. ŽL ti stačit bude. Danit to budeš samozřejmě u nás.

5)další povinnosti? bych ti fakt doporučil omrknout web který nabízí stejnou nebo podobnou službu. Snad jen bych pořešil reklamační podmínky pro tuhle nezvyklou službu ale to vlastně součástí souhlasu podmínek užíváním webu.

Děkuji mockrát za rady. Jenom bych měl dotaz ještě k těm souhlasům. Ten souhlas při registraci na web je něco jiného než při objednávce těch mých služeb, že? Nejsem si pořád jistý jaký všechny dokumenty musím sehnat (registrace, objednávka služby, GDPR atd.). Mohl by jsi mi to prosím nějak jednoduše vysvětlit? Byl bych ti moc vděčný, jelikož tady v těch věcech se fakt moc nevyznám.

Já myslím, že jednoduše to asi nepůjde, když za tyhle informace (GDPR a spol) se platí právníkům desetitisíce. Netvrdím, že je to nutné, že to nejde spáchat svépomocí, ale je to práce a studium předpisů na dlouho. A riziko, že to bude nevyhovující, tu pořád je.

Já to nevím, jsem rád, že jsem po hodinách studia a pátrání sesmolil GDPR pro mé potřeby (smlouvy s klienty). Ty jakožto mezinárodní podnikatelský subjekt to možná(?) budeš muset mít na webu nejen v češtině.

Prostě bych ty souhlasy a GDPR stáhnul z jiného webu co nabízí podobné služby a probral to s advokátem(nebo to nech vypracovat přímo právníka, který se v tom pohybuje.
Pokud někdo bude souhlasit s tvými podmínkami užívání webu tak už částečně souhlasí s používáním tvých služeb. Předpokládám teda že online trenéra budeš poskytovat formou nějakých cvičebních plánů nebo formou domluvených schůzek= v podstatě stejné jako tady když se ptáš, že jsi se tu registroval nebo vstoupil jako host musíš respektovat určitý pravidla.

Další stránka věci je např. reklamační řád, ceník,... všechny tyhle položky by jsi měl mít v pořádku než web a samotnou službu začneš nabízet.

Navíc ještě jak to znova pročítám by nebylo od věci si nějaký kurz trenéra udělat. Jde třeba do budoucnosti o to že musíš mít nějaké znalosti anatomie a praxi v poskytování různých preparátů na podporu růstu svalů, výdrže...k tomuhle všemu navíc potřebuješ průvodní listy(složení přípravků). Asi bych se opravdu i poradil s nějakým trenérem nějakého sportovce a třeba s ním určitě chvilku spolupracoval.

Reklamační řád atd. by měl být v těch podmínkách ne? Budu pouze poskytovat tréninkové plány (co cvičit, kolikrát, jak moc, atd.) a ty jim budu posílat na jejich registrované účty na mých stránkách. Jinak ty podmínky používání mých stránek a poskytnutí mé služby bych mohl zkopírovat z jiných stránek, který nabízí podobnou službu (popřípadě upravit nějaké detaily)?

asi to bureš cenzroval, ale na cookie lišty bych hodil bobek, gdpr je fašistický nesmysl, vymýšleli to €uro socani. Internet je svobodné médium. Doporučuji to nedanit, připravíš se tím o peníze

PS: reklamy tam nedávej, stejně je každý blokuje.