Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podnájemní smlouva

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na podnájemní smlouvu, kterou jsem ukončil a sepsal protokol o stavech plynoměru, vodoměru a elektroměru dále
o stavu daného bytu což je v horším stavu. Podnájemkyně byt jen vymalovala a umyla nic jiného.
Chybí dveře, sprchoví kohoutek a další drobnosti. Vše je sepsáno v protokolu.

Bývalá podnájemkyně mi zdělila že nic hradit ani opravovat nebude ani vystavené faktury za vodu, plyn a elektřinu.
Dle smlouvy mi zdělila, že podnájemní smlouva, kterou jsme oba podepsali je neplatná.

Dokonce měla vyklidit místnost, kterou do dnešního dne nevyklidila.

Což je v Podnájemní smlouvě ve článku VI. odstavec f. napsáno a tím se obhajuje, že je neplatná.
Když je tam pokuta s kterou na začátku souhlasila.

Vzor posílám v příloze.

Jinak Vám děkuji za Vaši odpověď a radu.

Kolik osob v tom bytě bydlelo?
Jestli tam bydlela jenom podnájemkyně, jsou podle mne zálohy za energie
a vodu přehnané, čekala bych, že tam budou poměrně velké přeplatky.

Ta smlouva není dobrá → zajímalo by mne, kdo ji sepsal.
Ve smlouvě jsou pravopisné a věcné chyby, něco se zbytečně opakuje,
něco není jednoznačné a některé body jsou neplatné.