Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má právo toto zaměstnavatel po mě chtít?

Ahoj,

pracoval jsem na dohodu o provedení práce pro dětský domov.
Měl jsem tam nezdaněných 110Kč na hodinu.
Zhruba po půl roce jsem se ozval a zvýšili mi plat na 130Kč na hodinu (nezdaněných).

Pracoval jsem 4 hodiny týdně. Ve smlouvě nebylo upřesněno, zda se oběd počítá do pracovní doby.
Tak jsem chodil na oběd zhruba 15 minut před koncem pracovní doby. Nikdo mi nic neřekl.

U zaměstnavatele pracuji již 11 měsíců.
Zhruba v 10. měsíci na mě účetní zahučela s tím, že jsem si započítával obědy do pracovní doby.
A že mám odpracovat bokem, zdarma dalších 27 hodin, které nevykážu.

Pracuji jako dobrovolník za symbolickou mzdu (IT).
Proto se mi takovéto jednání velmi nelíbí a samozřejmě s veškerou dobrovolnou činností končím.
A smlouvu pokračovat příštím rokem nebudu.

Chtěl bych se tedy poradit, jak mám na takové sdělení reagovat.

Děkuji a přeji pěkný den

Oběd se do pracovní doby nezapočítává snad nikdy, takže si nechávat vyplatit dobu, kterou jsi neodpracoval, v pořádku určitě není.
Ale určitě není v pořádku ani to, že to chtějí narovnat takhle zpětně a ani způsob, jakým to chtějí udělat.

No právě. Já vím.

Úkoly jsem měl vždy splněny, když jsem šel na oběd, ale vadí mi, že mě upozornili až teď.

Asi tuším, že mi nebudou chtít proplatit tento měsíc (měl jsem tam ale jen 12 hodin).
Ale tak co už.

Počkám, jestli mi přijde výplata, a jak ne, tak se tam zastavím, poberu přezůvky, vrátím klíče a adios......
Taky mi to jako dobrovolníkovi pořádně hnulo náladou. Na všem se dá domluvit.

Píšeš 11 měsíců a 15 minut za týden(pokud tedy chápu ty 4 hodiny týdně vcelku),to mi vychází tak 48 týdnů/4=12 hodin.Oni to zřejmě počítají na půlhodiny za celý rok,tedy těch požadovaných 27 hodin.Zeptal bych se účetní,jak k tomu dospěla a proč to celých 11 měsíců ona účtovala špatně.Jinak že to budeš chtít vysvětlil od jejich nadřízených.
Ale asi bych taky skončil a novou dohodu prostě odmítl podepsat.Ať si zkusí honem sehnat někoho jiného za ty peníze.

Zeptal bych se účetní,jak k tomu dospěla

Přestávka na jídlo a oddech MUSÍ činit nejméně 30 minut (zde cca 15 minut) a NESMÍ být čerpána na začátku nebo na konci
pracovní doby (zde cca 15 minut před koncem pracovní doby) = 2 porušení zákoníku práce.

proč to celých 11 měsíců ona účtovala špatně

Nic špatně neúčtovala, účtovala to, co měla v podkladech. Chybu udělal ten, kdo ty podklady měl zkontrolovat
a podepsat jejich správnost. Tzn. mezičlánek mezi zaměstnancem a účetní.