Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má právo toto zaměstnavatel po mě chtít?

Ahoj,

pracoval jsem na dohodu o provedení práce pro dětský domov.
Měl jsem tam nezdaněných 110Kč na hodinu.
Zhruba po půl roce jsem se ozval a zvýšili mi plat na 130Kč na hodinu (nezdaněných).

Pracoval jsem 4 hodiny týdně. Ve smlouvě nebylo upřesněno, zda se oběd počítá do pracovní doby.
Tak jsem chodil na oběd zhruba 15 minut před koncem pracovní doby. Nikdo mi nic neřekl.

U zaměstnavatele pracuji již 11 měsíců.
Zhruba v 10. měsíci na mě účetní zahučela s tím, že jsem si započítával obědy do pracovní doby.
A že mám odpracovat bokem, zdarma dalších 27 hodin, které nevykážu.

Pracuji jako dobrovolník za symbolickou mzdu (IT).
Proto se mi takovéto jednání velmi nelíbí a samozřejmě s veškerou dobrovolnou činností končím.
A smlouvu pokračovat příštím rokem nebudu.

Chtěl bych se tedy poradit, jak mám na takové sdělení reagovat.

Děkuji a přeji pěkný den

Píšeš 11 měsíců a 15 minut za týden(pokud tedy chápu ty 4 hodiny týdně vcelku),to mi vychází tak 48 týdnů/4=12 hodin.Oni to zřejmě počítají na půlhodiny za celý rok,tedy těch požadovaných 27 hodin.Zeptal bych se účetní,jak k tomu dospěla a proč to celých 11 měsíců ona účtovala špatně.Jinak že to budeš chtít vysvětlil od jejich nadřízených.
Ale asi bych taky skončil a novou dohodu prostě odmítl podepsat.Ať si zkusí honem sehnat někoho jiného za ty peníze.

Zeptal bych se účetní,jak k tomu dospěla

Přestávka na jídlo a oddech MUSÍ činit nejméně 30 minut (zde cca 15 minut) a NESMÍ být čerpána na začátku nebo na konci
pracovní doby (zde cca 15 minut před koncem pracovní doby) = 2 porušení zákoníku práce.

proč to celých 11 měsíců ona účtovala špatně

Nic špatně neúčtovala, účtovala to, co měla v podkladech. Chybu udělal ten, kdo ty podklady měl zkontrolovat
a podepsat jejich správnost. Tzn. mezičlánek mezi zaměstnancem a účetní.