Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověď

Dobrý den, pracuji v chráněné dílně s dalšími 20 kolegy a dnes nám vedoucí řekl, že máme podepsat výpověď dohodou. Má na to právo nebo můžeme trvat na výpovědní lhůtě 2 měsíce a odstupném? Děkuji za odpověď.

Prakticky kdykoli nekdo nekomu nuti "vypoved dohodou", tak po nem chce, aby podepsal neco pro nej nevyhodneho, protoze mu normalni vypoved dat nemuze, nebo muze, ale musel by mu taky dat odstupne. Takze pokud je to podano takto, tak nepodepisovat je prakticky jiste lepsi volba.

Pokud zaměstnavatel den ze dne musí ukončit provoz, má plno úvěrů, na účtě a v pokladně průvan, jak to má udělat? Takový případ znám.

Vyplácet 250.000 měsíčně (plus odvody) za nic, když nemá náhradní program, prostě nemá z čeho. Zaměstnanci souhlasili s dohodou bez udání důvodu a tedy bez odstupného. Až/pokud omezení pominou a bude moci provoz otevřít, opět je nabere zpět. Kdyby zaměstnanci nesouhlasili, stejně by jim žádné odstupné nevyplatil, protože NEMÁ z čeho.

Že se to zaměstnancům líbit moc nebude, celkem chápu.

Takze pokial im daval pracu a placu bol pre nich dobry, ze? Akonahle je on v problemoch je to hnup, debil, vykoristovatel, zmrd a neviem co este.
S tymto pristupom som sa stretol uz velakrat a castokrat si zamestnanci dokonca privlastnuju formu celu akoby to bol ich majetok.
Ponzam kopec podnikatelov, ktori by za svojich zamestnancov aj dychali a velakrat si to ti ludia vobec nezasluzia.
Dnes je bohuzial slovo podnikatel nadavka, bohaty podnikatel sa rovna automaticky zlodej.

Třeba mít hotel, že. To je ideální příklad pro práci pro jednoho OSVČ bez zaměstnanců.

Jak jsem psal, zaměstnanci z toho pochopitelně jásat nebudou. On z toho nejásá ani ten tebou nenáviděný podnikatel. Ten na rozdíl od zaměstnance, který má akorát příjem nula, on k té své nule má i nemalé výdaje. A k tvé poznámce: už tě vidím, jak ty splácíš splátkové kalendáře z ničeho. Proč bys to dělal? Raději vyhlásíš bankrot.

Počkej za několik měsíců, až bude na úřadě práce půl miliónu lidí - nebo i víc. Jak budou rádi, že seženou jakoukoliv práci a za nižší peníze. Hody (a přestřelený růst mezd do nebe s tím) skončily, všelicí Středulové mohou řvát jak pavijáni… ale to bude tak vše.

Já si tedy myslím, že 30k čistého je hodně přestřeleno, pokud by to měl být průměr.

Ale to je jedno, počkejme za rok. Spousta lidí bude ráda za polovinu.

-----
nad rámec tohoto tématu: znám spoustu (nezodpovědných) lidí, kteří hospodaří stylem:
1) vydělám 20 tisíc, prožeru 20 tisíc
2) vydělám 50 tisíc, prožeru 50 tisíc
3) se*u na jakékoliv zadní vrátka, žiju teď!
4) dojde malá krizička a 3 dny před výplatou žeru kyt z oken
..
5) a když teď dojde korona-kolaps, budu úplně v pideli

Každý, opravdu každý, je schopen si vytvářet rezervy, i z mála. Jenže to by lidi nesměli být stádní idioti, kteří často čím míň mají, tím více se chtějí podobat těm, kteří mají hodně. Kupovat předražené hadry, mobily, cokoliv, užívat si a srát na budoucnost. Těch mi vlastně ani líto nebude, když teď budou rýt držťkou zemi.

Presiel som diskusiu celu a netusim o akom percente tu hovoris.
Ja na rozdiel od teba nevychadzam z dojmov, ale z realnej vlastnej skusenosti, pretoze ti hnusni kapitalisti ma platia a ti co na nich nadavaju casto so mnou pracuju. Takze to mam z oboch stran a nemusim zbierat drby ako ty.

Pozor!
Nejsem si jistý, ale
nám takový neodbytný pocit, že po dohodě ti na pracáku ukážou vztyčený prostředník, až budeš chtít podporu. Jo, úleva na daních se panu "podnikateli" hodila, ale teď...
Takže se dobře poptej třeba i na tom pracáku.