Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem K čemu a v jakém případě slouží tato písemná nařízení?

Takže ústně odmítnout mohu, ale pokud za mnou přiběhne s tímto písemným příkazem k přečasu, tak podepsat musím, jinak poruším pracovni kázen. NEbo je porušení pracovni kazně i to že odmítnu prescas ústně?

Já ti neodpovím.

Pokud máš vážný důvod nějaký přesčas odmítnout, zaměstnavatel se ti v rámci možností bude snažit vyjít vstříc.
Pokud je zaměstnavatel <píp>, jdi jinam.
Pokud jsi jen potížista a vychcánek, zaměstnavatel se s tebou brzy rozloučí. A až se bude tvůj potenciální nový zaměstnavatel u něj o tobě informovat, vem jed na to, že off record tě vychvalovat určitě nebude - a tím ti zavře vrátka, potížistu ve firmě nikdo nechce.

Františku, je to třeba pro případ, že jsou i zaměstnanci, jako jste Vy.
Taky mám občas zaměstnance, že musím zavést opět propustky k lékaři, když jsem je již zrušil, nebo písemnou žádost o volno, dotěď stačila ustní dohoda.
Nejsou všichni zaměstnanci normální, ale i s takovými se musí dělat.

Někde stačí, když parťák přijde a řekne "chlapi, přijďte v sobotu a v neděli, jinak jsme v prdeli" a chlapi přijdou, protože se jim to vyplatí. A někde holt musí být na všechno papír. Všechno je to jenom o lidech. Smím se zeptat co vám tak strašně vadí na tom udělat pár hodin navíc?

Jde o práci ve větších skladech na území ČR většinou firmy/společnosti který jsou celosvětový a mají cizí vlastníky. V takových firmách se ke člověku chovají jinak. Ve firmách o kterých mluvím se dějou věci které jsou těžce mimo zákon, proto taky zaměstnávají raději agentůrní zaměstnance, protože se tím zříkávají plno odpovědnosti. Otázka proč pracovat pod agenturou, nohold někdo je v takové situaci že musí. A otázka proč pracovat v takových firmách jako kmenový zaměstananec, když se kouknete na mapu tak ČR je osazená několika průmyslovými parky s takovými firmami.

V takových firmách co jsem já zažil a není jich málo, se účetní snaží prostě zaměstnance ojebávat. Proto se čím dál tím viíce snaži o agentůrní zaměstnance už né čechy, ale ze zahraničí, protože češi si začali už i pod agenturou otevírat pusu na nezákonný praktiky ve firmách. Není větší firma která by neměla ve firmě agentůru která jim dodává zaměstance. Bavím se spíše o větších městech, jako je Plzen, Praha, Brno atd. Ale i těch menších např. Mladá Boleslav atd.

Jelikož jsem řidič VZV tak moje profese je ve směs v těchto firmách. Já si jen zjištuji moje práva, nechci nic ojebat. Jen chci vědět co můžu a nemůžu, a když se mě snaží podělat, jak můžu podělat já je. Tot vše.