Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CZC.cz - reklamace

Prosím o radu.

V červnu roku 2019 jsem si u CZC.cz koupil PS4, k tomu byl jeden ovladač Dualshock zdarma, nebo přesněji za 1 Kč jako dárek. Po nějaké době jsem reklamoval jeden ovladač, který mi v zákonné lhůtě vyměnili, jelikož nešel opravit. Jenže poté jsem reklamoval i druhý ovladač, to bylo 1.3.2021. Dne 31.3.2021 měla být reklamace vyřízená, avšak nebyla. Tak jsem tam napsal aby se vyjádřili k tomu co je s mou reklamací. Volala mi paní z reklamačního oddělení, která mi vysvětlila, že se jedná o dárek a že pokud trvám na vyřízení reklamace, že mi zašle dobropis na 1 Kč, jinak že si mám počkat až budou mít ovladače skladem, že mi ho pošlou. Tak samozřejmě jsem souhlasil s tím, že počkám. Dnes mi však přišel email, ve kterém byl zmiňovaný dobropis na 1 Kč, na to jsem jim odepsal, že jsem se s paní domluvil na ovladači až bude skladem, na to opětovně reagovali, že ovladače již nebudou mít a že proto mi vystavili dobropis. Já jsem jim napsal ať si tu korunu nechají ať mi vrátí reklamovaný ovladač. Mám nárok na vrácení reklamovaného ovladače?

Děkuji za fundované odpovědi.

Pokud se jedná o dárek za 0 Kč tak nemusí nic. Pokud se jedná o "dárek" za jednu korunu již to není dárek a vztahuje se záruční doba klasická a vyřízení reklamace taky jako u jiného zboží tj 30 dní. Pokud reklamaci nestihnou tak ti vrátí korunu pokud nesouhlasíš musí ti vrátit výrobek zpět.

Tezko, protoze o zpusobu vyrizeni po 6 mesicich rozhoduje prodejce. Nesouhlasit muzes, ale k nicemu ti to nebude. Proste rozhodli ze ti vrati penize, tak mas korunu. Jedine, cim bys je mohl presvedcit je slusna prosba, nebo hrozba negativni reklamou.

Já jsem jim právě napsal, že chci zpátky ten rozbitý ovladač a nechtějí mi ho vrátit. Rozhodli si, že mi vrátí korunu a basta. Proto hledám jestli je někde v zákoně, jestli na ten ovladač mám nárok. Kdybych ho dostal zpátky, nechám si ho někde spravit.

Poslal bych jim tu korunu zpět na jejich účet, aby nemohli tvrdit, že už je to vyrovnané a nemohou už nic dělat. Pak je o tom informovat a požádat o vrácení ovladače. Jinak že u nich už nic kupovat nebudeš a i všem známým nákupy u CZC rozmluvíš. Možná se na to vykašlou, ale možná, že o negativní reklamu nestojí a tak to raději pošlou. Nic tím neriskuješ a když to nepošlou, tak jim po 2 týdnech napíšeš o tu korunu, co dluží.:-)

Jde o to, že jsem si ten Playstation u nich koupil, protože to bylo výhodné kvůli tomu ovladači, který byl za korunu. Já jen nevidím důvod, proč by mi ho neměli vrátit, i ve stavu v jakém jsem jim ho poslal, neopravený. Po pravdě já jsem se s tím, už tak nějak smířil, a přesně co píšeš taky udělám, jen to nechci hned vzdát.

Jsem na tom stejně, takže jsem ani netušil, že to takhle může dopadnout, když jsem to koupil za 1,-Kč. Pokud to vrácení tam chybí, pak mi nezbývá než jim napsat co jsi napsal.

...ať si tu kačku i s ovladačem nabouchají do prdele.

Protokol je ti na prd. Kdyz reknou, ze ovladac ztratili, muzes po nich chtit uhradit jeho hodnotu. V pripade reklamace tu co je na kupni smlouve, tedy korunu.
Pripadne se muzes soudit. Prijemnou zabavu.
Osobne bych jim slusne napsal, proc me jejich reseni vadi, do kopie bych dal vedeni spolecnosti. Pokud nevyjdou vstric, nasypal bych jim recenze s popisem situace kam to jen pujde (google, twitter, heureka, diskuse a recenze na jejich webu). Jeste se mi nestalo, aby tento postup nevedl k cili. Kazda normalni firma si spocita, kolik zakazniku jim negativni recenze odradi.

Docela by mě zajímalo, jestli by to fungovalo i obráceně, kdyby člověk vrátil ve 14 denní lhůtě tu konzoli a namísto toho dárku "zdarma" by zaplatil tu korunu kompenzace za to, že ho nevrací. To by asi neprošlo.

Darček je súčasťou zmluvy - darček je ku konkrétnemu tovaru a zadarmo. Je to kombinovaná kúpnopredajná a darovacia zmluva. Obchodníci tvrdia, že je podmienená - teda vrátenie hlavného tovaru musí byť spolu s darčekom. Viacero advokátov má viacero názorov.

Jenze ke konzoli mas jako darek poukaz na nakup ovladace za korunu. Kdyz vratis konzoli, musis vratit i darky k ni, nebo uhradit jejich hodnotu. Takze konzoli muzes vratit i bez kuponu, ale strhnou si litr za slevu na ovladac. Pravne naprosto ciste a jasne. Uplne stejne to mas se hrami "zdarma". Jakmile je aktivujes, vratit konzoli se ti sakra nevyplati.