Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zákazníkem kvůli vrácení zboží.

Dobrý den,
měl bych dotaz. Provozuji e-shop a v únoru jsme se stěhovali na jinou adresu. Trvalé bydliště jsme si zatím nezměnili. Na e-shopu jsme do obch. podmínek napsali do sekce vrácení zboží a reklamace novou adresu, aby nám to neposílali zákazníci na starou, kde již nejsme.
V obch. podmínkách máme jasně napsáno kam zboží poslat. To samé je ve formuláři na vrácení zboží.
Zákazník to ovšem poslal na balíkovnu do města, kde jsme bydleli dříve s tím, že si to tam máme vyzvednout a že ho víc nezajímá. Několikrát jsem mu psal, adresa pro odeslání zboží je na e-shopu a dokonce jsem mu psal, kde přesně to najde v obch.podmínkách.
Argumentuje to tím, že to poslal na adresu, která je v kontaktech a že ho ta druhá adresa nezajímá. V kontaktech máme naši původní adresu.
Musel bych pro balíček jet asi 40 km a to jen proto, že to poslal nejlevnější dopravou a nikoli na adresu, kterou jsme mu psali a ze které mu balík přišel. Nevím, proč bych měl někde nahánět balík.
Kdo je tedy v právu?

Děkuji
Tomáš D.

V obch. podmínkách máme jasně napsáno kam zboží poslat. To samé je ve formuláři na vrácení zboží.

V tom případě myslím není co řešit a jste v právu.

V kontaktech máme naši původní adresu.

Asi by bylo vhodné tam připsat upozornění, že to je například jen dočasná korepsondenční adresa a aby reklamace posílali jinam...

Pokud se to stalo jednou za uherský rok a ne pětkrát denně, asi bych si pro ten balíček dojel a zákazníkovi bych napsal, že to poslal na špatnou adresu, firmu stálo xxKč, aby jeho chybu napravila, ale že v rámci dobrých vztahů to po něm nebude vymáhat.
A vzít si z toho poučení a v dalších kšeftech upravit obchodní podmínky, aby se to už nikdy nemohlo stát.
:puff::beer: