Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jméno a telefon je asi tak maximum, co jsem ochotný e-shopu pro osobní vyzvednutí dát. Ale i to pova…
ml1 11.04.2022 13:24
ml1
dneska píšu něco ve smyslu "výdejní místo Praha 5 15000" To není zrovna chytré. Nedošlo ti, že tře…
Karel04 12.04.2022 11:28
Karel04
To uznávám, to by nebylo chytré. No stejně je důležitější, co tam naklikám, jako výdejní místo než "…
ml1 12.04.2022 18:00
ml1
"že můžu své peníze utratit i jinde (není zase úplně běžné, aby e-shop měl na nějaké zboží monopol).… nový
Araneus84 13.04.2022 21:50
Araneus84
Záleží na obchodních podmínkách. I kdyby to bylo v rozporu s OP, tak pokud objednávku zpracují a vyz… poslední
ST 18.04.2022 23:16
ST

Jméno a telefon je asi tak maximum, co jsem ochotný e-shopu pro osobní vyzvednutí dát. Ale i to považuju za zbytečné.
Úplně nejvtipnější je "doručovací adresa" jakoby nevěděli, kde mají své výdejní místo. Dřív jsem to poctivě hledal na stránkách obchodu, dneska píšu něco ve smyslu "výdejní místo Praha 5 15000"
Podle mě ani to jméno pro realizaci obchodu neni potřeba (a podle GDRP by ho tedy neměli vyžadovat). Telefon nebo e-mail dejme tomu, nějak musí dát najevo, že je objednávka připravená, ale jestli pro Nováka nebo Svobodu je přece úplně jedno.

Jak je to s reklamací je otázka, ale taky nechápu, k čemu by to mělo být potřeba.

dneska píšu něco ve smyslu "výdejní místo Praha 5 15000"

To není zrovna chytré. Nedošlo ti, že třeba výdejních míst Zásilkovny nebo balíkoven mohou být v Praze 5 desítky? Až to někam pošlou, tak se zase budeš rozčilovat, že to máš moc daleko, nedá se tam zaparkovat nebo mají blbou otevírací dobu.

To uznávám, to by nebylo chytré. No stejně je důležitější, co tam naklikám, jako výdejní místo než "doručovací" adresa, která je v takovém případě zbytečná, ba co víc zavádějící (pokud napíšu svoji poštovní adresu, neni to přece adresa doručovací, že; tu doručovací vědi na základě toho, co jsem vybral) jen jsem chtěl poukázat na paradox naprosté většiny obchodů. Některé tam mají "fakturační" adresu, to je už lepší, ovšem potom je potřeba zaškrtnout, že doručovací adresa je jiná, což tam taky většinou bývá, aby mi to neposílali domu a nechtěli doplatit poštovné.
Dal jsem prahu 5 jako příklad, přes zásilkovnu jsem snad ještě ani nenakupoval, což je s podivem, no prostě to nikdy tak nevyšlo, ale několik podobných sítí jsem využil (občas bývají ta výdejní místa zajímavá, třeba prodejna postelí nebo květinářství). Většinou vybírám výdejní místo obchodu a těch bývá pětapůl a většinou to bývá nejlevnější varianta, často zadarmo.
Neberte to jako osobní útok na e-shopy nebo jejich zaměstnance, jo taky jsem si párkrát vyslechnul přednášku, proč tam nenapíšu prostě normální údaje (jméno, e-mail a telefon většinou uvádím, víc snad neni potřeba a mohlo by se to obejít i bez toho jména), že číslo bot a domu přece potřebují a že příště takovou objednávku rovnou zahazujou, tož jsem si pomyslel něco o tom, že můžu své peníze utratit i jinde (není zase úplně běžné, aby e-shop měl na nějaké zboží monopol).

Poslední dobou mi to docela usnadňuje prohlížeč, který za mě ty nesmysly vyplní z toho, co si pamatuje.

Samozřejmě pokud objednávám zboží domu, to je něco jiného, tam je moje adresa samozřejmě potřebná. Ale pokud jde o výdejní místo, je naprosto zbytečná.

Záleží na obchodních podmínkách.
I kdyby to bylo v rozporu s OP, tak pokud objednávku zpracují a vyzvou k odběru, nic nebrání hotovostní platbě na místě. Dříve byly anonymní objednávky zcela běžné. Až snahy o fízlování zákazníků daly za vznik novodobým sviňským praktikám.

Prakticky vzato, co umožňuje objednávkový formulář, to prodávající akceptuje.
Takže směle do toho...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru