Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem E-shop nereaguje na dotazy?

Po objednání a zaplacení objednávky se e-shop neozývá již týden. Po telefonickém dotazu mi bylo slíbeno zaslání vysvětlení mailem, což se nestalo. Rozhodl jsem se objednávku mailem stornovat a současně požádal o vrácení zaplacené platby na můj účet.
Jak dál postupovat, když i nadále e-shop nereaguje?

Moc kladného jsem nenašel, asi budeš mít problém. Jedině se soudit s nejistým výsledkem.
https://www.rexter.cz/rubriky/recenze/balando-eshop-cz-recenze-a-vase-zkusenosti-z-diskuzi_1296.html

Hodnocení Balando eshopu: 1/10
* Nedostatečná kvalita zboží: pokud zboží zákazníci obdrželi, stěžují si na mizernou kvalitu a neodpovídající velikosti
* Dlouhá doba doručení nebo žádné doručení: objednávající své balíčky často vůbec neobdrží
* Nemožná reklamace či vrácení: zákazníci marně řeší reklamace, při kterých jsou odkazování na firmu z Číny
* Varování od ČOI: před nákupem výrazně varuje i Česká obchodní inspekce

Neobjednávejte. Recenze jsou otřesné, většina zákazníků vůbec objednané produkty neobdržela. Z Balanda není možné objednat na dobírku a za zboží zaplatíte předem. Zkušenosti zákazníků vypovídají o tom, že zboží často z Číny vůbec nedoputuje a k vrácení peněz se firma taky nemá.

https://www.dtest.cz/spotrebitelska-poradna/detail/balando-odstoupeni-od-smlouvy/1471

Ak sa jedná o tento: https://balando.cz/ - teoreticky je OK (má všetky "náležitosti"). Lenže oni samotní nie sú tým pravým e-shopom, sú len "sprostredkovatelia - tie ich "dodacie" lehoty sú často nereálne. Objednávajú v tvojom mene v Číne, im pošlu tvoje prachy a ty čakáš. Ak už poslali prachy a ty odstupuješ od zmluvy - Čína to neakceptuje a e-shop ti prachy nevráti (darmo sa do toho obuje ČOI), pretože oni tvoje prachy un nemajú. A Číňan im ich tiež nevráti. Je to riziko.