Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaměstnavatel nevyplatil mzdu - po 3 a půl měsících zaslal výpověď.

Zdravím vás.
Pracovní smlouva je od 01.09.2012 na dobu určitou do 20.12.2012.
Pracovní pozice je Řidič sk B
Ve smlouvě je mzda napsána následovně : Nástupní tarif zaměstnance je 1kc za 1km a 0,50kč za 1km jsou diety.
- což pokud vím, obojím se dopustil porušení zákona.
Minimální mzda pro řidiče je 3. platová skupina což je 9800kč.
Stravné se určují podle tabulek - pro Německo a Nizozemsko (pracovní místo) je 45EUR/DEN.

Chtěl jsem mu 11. zasílat OKAMŽITÉ ZRUŠENÍ PRACOVNÍHO POMĚRU ZAMĚSTNANCEM Z DŮVODU NEVYPLACENÍ MZDY.-z důvodu že říkal že mi zaslal výpověď jsem již neodeslal - stravné dle zákona jsou spočítány na 186EUR, odstupné hold otec bude muset překousnout - nestihl odeslat do 20. okamžité zrušení prac. poměru.

Dnes mi přišla jeho výpověď DOHODOU - v předávacím protokolu bylo napsáno předání kreditní karty, mobilního telefonu, auto iveco - odhadovana cena opravy 7500kč dle rozpočtu firmy IVECO - o žádném poškození na vozidle nevím !

Zápočtové listy jsou takto (budu psát jen čisté mzdy) :
Září 2012 - 7120kč
Říjen 2012 - 7120kč
Listopad 2012 - 7120kč
- CO TO JE ZA NESMYSL ?? srážky ze mzdy nejsou žádné, čistá mzda tam je 8000kč.

Papír potvrzdení při změně zaměstnání obsahuje následující
"druh konaných prací: stavební dělník"

Jak postupovat dále ?Jak z něj dostat finance?

Jak výpověď dohodou? Tys dohodu podepisoval?

Za právníkem (advokátem) a domluvit další postup. Pokud není zaměstnavatel bankrotář v exekuci, vyhraješ to (pokud jsi mu nepodepsal kdoví co, třeba tu dohodu, převzetí výplaty atd.)

Déjà vu, jako bych četl o konkrétním podnikateli.

Zaměstnavatel Vám nezaslal "výpověď dohodou" (ta neexistuje),
nýbrž návrh dohody, na který nejste povinen přistoupit.

Pokud jste návrh dohody o rozvázání pracovního poměru nepodepsal
a nevrátil zaměstnavateli, trvá Váš pracovní poměr dále.

Mzda se udává brutto. Uvedete-li čistou mzdu, nedá se určit,
co vše ze mzdy zaměstnavatel odvedl, ani to,
jestli zaměstnavatel dodržel minimální zaručenou mzdu.

Cestovní náhrady (tzv. diety) nejsou částí mzdy.
Jde o úhradu cestovních nákladů.

___
Nevyplácí-li Vám zaměstnavatel mzdu v zákonné lhůtě,
můžete pracovní poměr okamžitě zrušit polde § 56, odst. 1 písm. b).

V takovém případě budete mít podle § 56, odst. 2 nárok na náhradu mzdy
za dobu odpovídající výpovědní době (zpravidla 2 měsícům).

Okamžitě můžete pracovní poměr zrušit i v případě,
že Vám zaměstnavatel zaslal návrh dohody.

Dobrý den,

pokud Vám zaměstnavatel nevyplatil mzdu v zákonné lhůtě, je zde možnost z Vaší strany okamžitého zrušení pracovního poměru. Tím, ale své finance zpět nezískáte. Je třeba podat žalobu k soudu na zaměstnavatele dle adresy sídla zaměstnavatele o vyplacené peněžitého plnění a žalobu doložit všemi potřebnými argumenty. Doporučuji se obrátit v tomto případě na advokáta, který by Vás i zastupoval u soudu. Upozorňuji v této věci na § 141 odst. 1 zákoníku práce, kde se uvádí, že mzda nebo plat jsou splatné po vykonání práce a to nejpozději v kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém vzniklo zaměstnanci právo na mzdu nebo plat nebo na některou jejich složku.To znamená až další kalendářní měsíc po výplatním termínu!