Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstoupení od smlouvy - Bohemia Energy

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli je důvodem k odstoupení od smlouvy na dodávku plynu to, že mi nebyl vrácen přeplatek k datu splatnosti (30.4.) a peníze nemám do dneška. Ve VOP tento důvod uveden není, proto se ptám, jestli to lze brát nějak obecně jako porušení smlouvy z jejich strany.

Děkuji

pokud nejsou smluvní podmínky v tomto explicitně ošetřeny (porušení smluvních a platebních podmínek), tak je třeba abys jim nevolal, ale zaslal doporučeně dopis s výpovědí smlouvy pro závažné porušení VOP., dle bodu 4.2 článku D.

viz http://www.bohemiaenergy.cz/res/files/cz_VOP_elekt rina_NN.pdf

edit: teď jsem si všiml, že to je plyn (a já odlinkoval elektřinu), takže je třeba si najít VOP pro plyn :-)

edit2: zde: http://www.bohemiaenergy.cz/res/files/cz_VOP_plyn_ MO.pdf

v tomto případě se jedná o bod 9, odstavec b. Předtím je třeba odeslat písemně výzvu (dopručeně). Doporučuji odeslat někam, kde se co nejlépe ztratí :-) (nemusíš odesílat na "hlavní komunikační" adresu, pokud to není ve VOP a tvůj záměr je zrušit smlouvu (což se ani nedivím).

Základem je NEVOLAT, ale prokazatelně PSÁT doporučený snailmail.

Vážený zákazníku,

ráda bych Vám v řešení Vašeho požadavku v rámci společnosti BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o. osobně pomohla a z toho důvodu bych Vás chtěla požádat o zaslání Vašeho zákaznického čísla na e-mailovou adresu ombudsman@bohemiaenergy.cz.

Informace, které se můžou objevovat v internetových diskuzích, nemusí být vždy pravdivé. V podobných situacích je vždy lepší obrátit se na svého dodavatele s žádostí o vysvětlení nebo pomoc.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem

Monika Schneiderová
ombudsman, BEE

Tak BEE má již svého ombudsmana? To je trošku absurdní a úsměvná situace. Lituji dne, kdy jsem vašeho obchodníka s teplou vodou nesrazil ze schodů. Pokud se mi někdy od vás podaří odejít, budu šťastný. Prozatím se mi to nepovedlo, protože vtipně blokujete přechod i u smlouvy na dobu neurčitou. Z mé strany bude zřejmě následovat trestní oznámení. A vím, že nebude první. Hnus!!! Velice rád bych se s váma paní MS setkal osobně, byla by legrace!

Jen s něma skončete. Taky brzo skončíme.
Bez žádných keců a připomínek nám za poslední 3 měsíce zvedli zálohy za elektřinu i když jsme měli mít ještě do konce května fixní částku.

Také nám přišla sms, že máme nedoplatek 3500 korun a máme jej ihned uhradit. Po telefonickém hovoru s jejich "vymaštěným supportem", kde se nám snažili namluvit, že zaslali 2x dopis o nedoplatku (nepřišlo ani prd) nám nebyl nikdo schopen říct, čeho a jakého období se ten přeplatek týká. Jediné co dokázali sdělit bylo to, že máme do 21 dní zaplatit, jinak částku budou vymáhat.

Takže adios Bohemia Zloději.

Já tet řeším něco podobného ....v červnu jsme měli vyůčtování a já měla po dlouhé době doplatek cca.580 kč ty jsem hned uhradila a psalá email s tím že nechci nic navyšovat at to zanechají tak jak to je .....asi před týdnem mi přišla upomínka na 520.- korun a po tel.rozhovoru jsem se dozvěděla že mi to zanechají tak jak to bylo ale tohle už musím zaplatit .....nastal boj s vypovědí ....užasná kavalerie po tel sjednaná smlouva na pět let .....nic takového neproběhlo ....zvažuji na ně žalobu jsou to gauneři 1.stupně ......

Asi jsem divnej, ale já jsem u Bohemia Energy spokojený.
Ve firmě jsme dostali firemní nabídku na plyn. Když jsem se poptal v Bohemce, nabídli mi srovnatelnou nabídku s nějakým interním programem. A protože tam mám i elektřinu, svezla se s tím i elektřina. Platnost nového tarifu nastavili (vše telefonicky) okamžitě. Teď se k tomu přidala fotovoltaika a jejich výhodné ceny za výkup elektřiny.

Kolega to s jiným dodavatelem nedořešil. Asi 2-měsíční komunikace, kde jediné, co mu nabídli byly standardní ceníky odešel. Začali být aktivní až v okamžiku, kdy dorazila výpověď, ale ani pak ani srovnatelnou cenu nenabídli.

Problémy byly před pár lety v okamžiku, kdy se převádělo odběrní místo (pozůstalost). Ale vyřešilo se to.
Nedoplatek s upomínkou vznikl jednou, kdy na účtě ze kterého se inkasují platby došly peníze. Takže z naší strany.
Nastavení záloh - ano, stalo se, že došlo k navýšení záloh, ale opět stačil telefonát a zálohy nastavila BE podle požadavku.

Vše se dá řešit přes webovou kancelář, kde jsou vidět všechny údaje. Sice je to občas trošku chaotické, ale dá se to. Jsou mnohem horší weby.

Ano, jsem si vědom toho, že smlouvu můžu vypovědět bez pokuty před konci platnosti smlouvy a musím si hlídat termín.

Oni se chovaji tak, jak jim to vseobecne podminky dovoli.
Co se tyka nejake prognozy:
Ostatni spolecnosti maji nasmlouvany nejaky objem dopredu. Takze neste chvili jsou schopne drzet ceny. Jak jim bude pribyvat zakazniku, ten cas se bude kratit a ke zdrazeni pristoupi i ony - priklad CEZ.
Pokud se rozjede naplno Nord Stream 2 (po schvaleni nemeckym regulacnim uradem a EU) , cena plynu pujde dolu. S tim pak pujde i cena elektriny.

Osobne bych ted do nejakeho noveho vysokeho fixu nesel.

Novym zakaznikum uz CEZ zdrazil fixace. Zdrazi vsichni, ale BE byla nesolidni, take jsem pod ne spadnul diky tomu, ze odkoupili 3-E a az ted jsem odesel jen kvuli vlastni lenosti, puvodne jsem chtel odejit hned, jak jsem se o odkoupeni BE dozvedel.

Jistě že ne u BE, k nim bych nikdy nešel. Navíc profesně mám s nimi také určité zkušenosti…

Přecházím s plynem i elektřinou skoro pravidelně po uplynutí nějaké speciální nabídky, pokud si mě tedy stávající nekoupí ještě lepší. Obojí jsem měnil asi 5x, prakticky "točím" ale jen dvě (dříve tři) firmy s vlastní výrobou. Konkrétní nebudu.