Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napadnutí neschopenky

Dobrý den,
Jen se zeptám. Je možné nějakým způsobem napadnout neschopenku ze strany zaměstnavatele? Jde mi o to. Někdo se svým nadřízeným v práci /fabrika/ nemá dobrý vztah. Onemocní, nadřízemému se to nelíbí a chce se mstít.

Díky moc.

ne to nejde.leda kontrolou zjistit že se nedodržuje doba vycházek nebo nařízený režim.po nějaké době už to stejně přebíraj ČSSZ.

i když taky z práce vim že známí doktoři dělají hodně, navíc za přispění samotné firmy, která přispívá na návštěvy lékaře nějakou tou placenou hodinou.

Zaměstnavatel se pak "může" mstít třeba trvalým přeřazením na zdánlivě lehčí pozici(míň placenou) v horším případě buzerovat dotyčného tak že podá výpověď sám nebo bude hledat důvod k jeho vyhození.

My třeba máme v práci kolegu v částečném invalidním důchodu po bouračce,matku má zubařku - nedávno si vymyslel že z pískovače a praček dostal otravu krve, měsíc marodil přišel do práce s tim že má mononukleozu a otravu jater.Nevím jak je to možné za rok jde do plného důchodu ale dál s námi pracovat na stejném pracovišti může, ale jak jsem psal ta nevraživost ze strany nadřízených tam vidět je aje to asi jedinná možnost jak potrestat takové lidi co to zneužívají.

Zaměstnavatel je povinen zaměstnanci přidělovat sjednaný druh práce.
Pokud zaměstnanec ztratí zdravotní způsobilost (posoudí závodní lékař
neko klinika pracovního lékařství) pro výkon sjednaného druhu práce,
bude zaměstnavatel povinen jej převést na jiný vhodný druh práce.
Nová práce musí odpovídat zdravotnímu stavu zaměstnance a měla by
pokud možno odpovídat i jeho kvalifikaci.

Převedení na jiný druh práce je bez souhlasu zaměstnance možné
jen na omezenou dobu (a za určitých okolností), nikoliv trvale.

Ale máte pravdu, že zaměstnavatel může zkoušet leccos
(pokud si to zaměstnanec nechá líbit)…