Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s kolegyní v práci.

Dobrý den mám problém v práci s kolegyni, která mě napadá slovně i vulgárně před ostatními i když šefová slyšela jak mne napadá, tak to neřeší. Zajímá mě jak to řešit, protože se to stalo od března už třikrát. Snažila jsem se to řešit s šéfovou, ale bylo mi řečeno, že se do toho nebude pléct. Já to snáším psychicky špatně, mám i zdravotní problémy. Co se s tím dá dělat, mám na to i svědka?

Hezký den a děkuji za odpověď. S pozdravem Šárka

Kupodivu jo, protože pokud nadřízený nekoná, tak by se to mohlo klidně brát jako šikana na pracovišti, nebo dokonce mobbing, a to už by si měl rozumný zaměstnavatel rozmyslet, jednak jsou na to pokuty, a navíc by se mu mohlo dost dobře stát, že si ho inspekce zařadí do diáře pravidelných návštěv (a mít je ve firmě co čtvrt roku asi fakt není terno ;-) ).

No,něco podobného bylo kdysi i nu nás v kanclu. Ale řešilo se to jen uvnitř firmy. Vedoucí přišel na plac a prý o co jde. Tak popis šikanované : Paní Nováková mě stále okřikuje že jsem kráva,pokaždé když položím telefon.Než se vedoucí zeptal protistrany,tak kolega vzadu polohlasem opáčil "a nejsi ?" Vypukl takový smích,že se šéf vytratil.

inšpektorát práce rieši ochranu zdravia pri práci,hygienu a pracovné podmienky zamestnancov,vybavenie pracoviska potrebnými ochrannými prostriedkami a podobné záležitosti týkajúce sa bezpečnosti,požiarnej ochrany a ochrany životného prostredia,vzťahy a občianske spolunažívanie inšpektorát práce nerieši,to riešia súdy a etická rada,pokial u dotyčného zamestnávatela existuje alebo niektorý zodpovedný nadriadený zamestnanec,pokial zamestnávatel má vypracovaný nejaký etický kodex spoločnosti a poveril niekoho zodpovedného,kto na jeho dodržiavanie dohliada a rieši vzniknuté problémy s ním spojené.....

inšpektorát práce rieši ochranu zdravia pri práci,hygienu a pracovné podmienky zamestnancov - prave tie pracovne podmienky riesi IP, pretoze sa jedna o sikanu na pracovisku, konkretne § 13 ods. 3 zákona č. 311/2001. Cize opakovane - podat PISOMNU staznost nadriadenemu, nechat si podpisat prevzatie, ak nebude ziadna naprava tak PISOMNY podnet na IP.

Tazatelka pise, ze se to stalo od brezna 3x... Tj cca 1x za 40 dni. Slovne a vulgarne napada?
To muze znamenat spoustu veci, napr. "to se ti moc nepovedlo, Blazeno" a hned je z toho cirkus a divadlo (viz toto).
Pokud ma nekdo psychicke a zdravotni potize z toho, ze se s nekym nepohodne 1x za 40 dni, mel by se jit lecit, ptz to neni normalni.

Navic, kdyz bude zalovat (ptz to hlaseni zalovani proste je) u vedouci(ho), tak te kolegyni co sikanuje akorat doda kuraz. Proste chce to se trochu sebrat, nebrecet nad sebou porad a neco delat. V tomhle pripade to znamena vystavit se rozhovoru mezi ctyrma ocima, coz muze byt pro nektere jedince novinka, ale normalni lidi takhle svoje problemy proste resi.