Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověď smlouvy pro hrubé porušení prac. kázně

Dobrý den,
mohl bych poprosit o právní radu?

Dostal jsem ráno v práci zaměstnavatelem výpověď na hodinu pro hrubé porušení pracovní kázně ve dne 11.1 2018. Důvod byl takový, že jsem odmítl práci pro mé zdravotní problémy. Výpověď jsem obdržel poštou následujícího dne.12.1. 2018
Hned ráno po oznámení výpovědi jsem odjel k doktorovi, který mí vystavil pracovní neschopnost a to ke stejnému dni 11.1. 2018. Neschopenku jsem rovněž doporučeně odeslal zaměstnavateli, který si jí vyzvedl taktéž ve stejný den a to 12.1. 2018.

Chtěl bych se Vás touhle cestou zeptat jak to je ze zákona bráno, když současně zaměstnanec obdrží výpověď a zaměstnavatel moji pracovní neschopnost a to vše ve stejný den. Jestli je výpověď platná či nikoli.

Hezký den a děkuji
Jirka

Ahoj a děkuji.
Nééé, právě že jsem odjel k lékaři ihned co mi ráno sdělil výpověď. A od toho samého dne ke kterému mám výpověď (která mi přišla druhý den poštou) mám i od doktora vystavenou prac. neschopnost, kterou jsem mu zaslal rovněž poštou.
Děkuji

pokud zamestnavatel skutecne do vypovedi uvedl odmitnuti prace z duvodu zdravotniho stavu, tak bych nechodil k lekari, ale k advokatovi a vesele podal zalobu na neplatnost vypovedi, v pripade vyhry, bude vypoved neplatna a tobe bude nalezet nahrada mzdy za dobu od vypovedi po nabyti pravni moci rozsudku, ovsem je to jen obecne, neznam tvuj zdravotni stav, vykonavanou praci a pomery na pracovisti

„Výpověď na hodinu“ ani „okamžitá výpověď“ neexistují.
Jde o okamžité zrušení pracovního poměru podle § 55, odst. 1 písm. b).
Okamžité zrušení musí být písemné a musí být doručeno druhé straně.
(Ústní sdělení nestačí.)

Podle § 55, odst. 2 nesmí zaměstnavatel okamžitě zrušit pracovní poměr
s těhotnou zaměstnankyní, zaměstnankyní na mateřské dovolené,
zaměstnancem nebo zaměstnankyní, kteří čerpají rodičovskou dovolenou
.
Ani jedno se Vás netýká, takže jestli měl zaměstnavatel měl k okamžitému
zrušení důvod (může-li důvod obhájit před soudem), je podle mne okamžité
zrušení platné okamžikem, kdy jste je převzal.
______

Já bych se na Vašem místě bránila. Oznamte zaměstnavateli písemně, že je
okamžité zrušení pracovního poměru neplatné (můžete uvést i důvod/y)
a že trváte na dalším zaměstnávání. (Pozor, nepoužívejte slovo výpověď!)

Určitě se braňte! Pokud by zaměstnání skončilo tímto způsobem, neměl byste
následujících šest měsíců v případě registrace na ÚP nárok na podporu v nezaměstnanosti.
Navíc by se Vám hůře hledalo nové zaměstnání.

Do dvou měsíců pak musíte neplatnost okamžitého zrušení napadnout soudně.

Ahoj a moc Vám děkuji.
Volal jsem na státní inspekci práce a tam mi bylo sděleno víceméně to samé a to, že by zaměstnavatel musel použít § 55.
Paragrafu § 52 písm. g), který zaměstnavatel uvedl jako důvod výpovědi by musely předcházet mnou podepsané výtky za nějaké porušení pracovní povinnosti. Ty samozřejmě žádné nemám.

Mohl bych Vás s dovolením poprosit jestli existuje nějaký vzor o neplatnosti výpovědi ke stažení na internetu, kde bych jenom doplnil kontaktní údaje a odeslal je zaměstnavateli? Aby dopis o neplatnosti výpovědi měl určitou úroveň.
Děkuji a přeji hezký den.

V příloze foto výpovědi.