Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna mobilního telefonu

Dobrý den,
je možné, že mi internetový obchod zamítne možnost vrácení mobilního telefonu ve lhůtě 14 dnů? Telefon nebyl použit, pouze jsem otevřel krabičku - ani jsem ho z ní nevyndal. Omylem jsem zakoupil model bez Dual sim a bez této funkce mi je mobil k ničemu. Obchod mi výměnu za jiný mobilní telefon (dražší) zamítl. Lze nějak obchodní podmínky napsat tak, aby vrácení do 14 dnů nebylo možné? Chápu, že jsem tuhle situaci způsobil vlastní vinou, ale chybovat může každý a když chci mobil vyměnit za jiný, tak by to snad neměl být takový problém ne? Obchod jsem kontaktoval v den předání...

Předem díky za pomoc.

Tak jsem trochu bádal a problém by měl být v tom, že jsem si to sice objednal v obchodě "na dálku" ale vyzvedl a zaplatil v prodejně:

"Pokud ovšem ke konečnému uzavření smlouvy dojde převzetím zboží na prodejně, nelze výše uvedené ustanovení zákoníku aplikovat, protože pravidla pro distanční obchod se na takový případ nevztahují. To znamená, že i když si telefon na internetu objednáte, ale neuzavřete tím přímo kupní smlouvu, nebudete se moci práva na 14 denní lhůtu pro vrácení zboží domáhat. "

U CZC se nakupuje tak,že to koupíš přes internet a zatrhneš tam jen vyzvednutí na vybrané prodejně a případně i zaplacení až tam.Takže je to kupní smlouva uzavřená na dálku.Prostě telefon pořádně zabal,přilož obal(třeba i poškozený nebo i bez obalu) a kopii faktury(originál si nech).
K tomu přilož papír s odstoupením od kupní smlouvy do 14 dnů bez udání důvodu,čili žádná žádost o výměnu.Prostě nic neměníš ani nevracíš,ale odstupuješ od smlouvy.

Nejrychlejší postup:

1/ Pošlete mail na obchod@czc.cz nebo czc@czc.cz
2/ Do předmětu e-mailu uveďte: Odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů.Zatrhněte Požadovat potvrzení o přečtení mailu.
3/ Do zprávy napište: Odstupuji od kupní smlouvy na základě faktury č. XXX (uveďte číslo faktury, které jste obdrželi se zbožím). Peníze mi prosím poukažte zpět na účet č. XX/XX.
Nebo tady je formulář- vzor přímo pro CZC.
4/ Takto odeslaný e-mail si současně i vytiskněte a pošlete spolu se zbožím a kopií faktury na adresu CZC.cz s.r.o.,Brodská 570, 261 01 Příbram jako cenný balíček bez dobírky.
Můžeš to vrátit i na prodejně,kde jsi převzal,ale možná se budou cukat,nebudou chtít potvrdit převzetí apod.Podle toho,jaké mají instrukce shora.Když to pošleš,zaplatíš poštovné asi 80 Kč,ale máš to v klidu.

Hlavně to musíš stihnout do 14 dnů od nákupu-ten mail,poslat telefon lze i o pár dnů déle,ale bez zdržování.
Měli by odpovědět obratem a potvrdit to odstoupení,CZC většinou reaguje rychle.
Hlavně jim nic nepiš o nějakém vybalování,zkoušení,výměně apod.Těch 14 dní je na to,aby si zákazník mohl zboží vybalit a vyzkoušet,nesmí ho ovšem poškodit nebo opotřebovat.
Pokud jsi ovšem původně žádal o výměnu,tak to zamítli správně,na to nárok není.