Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podnájemní smlouva

Dobrý den,
Chtěla bych Vám poprosit v příloze zasílám podnájemní smlouvu o radu zda je takhle sepsána podnájemní smlouva v pořádku nebo ne.
Chci si podnakmout byt v RD a nájemce v podnájemní smlouvě píše pokutu když bych z mé strany podám výpověď z podnájmu.
Dále je tam napsáno, že moji dospělí synové můžou tu bydlet na dobu neurčitou a ja sama mám podnajem na dobu určitou.

Tak se chci zeptat jestli je smlouva v pořádku.
Když jsem se na to zeptala tak mě odpověděl že pokud se mě nelibý tak ať si najdu nějaký jiný podnájem jenom že tu žádný není a nic jiného mě nezbývá.

Tak Vás prosím o Váš názor.

Moc děkuji

Ak predmetnú zmluvu stvrdíš svojim podpisom, si svojprávna osoba, potom s jej obsahom súhlasíš.

Predmetná zmluva je po jej uzatvorení platná lebo neodporuje zákonom, morálke, Ústave ČR ani ostatným platným normám a vyhláškam. Čo nie je explicitne zákonom zakázané to je dovolené (Zo strany prenajímateľa je istený, je v prevahe a vo výhode).

Dobre si rozmysli, do čoho ideš.
-------------------------------------------

Akurát vidím v zmluve, že prenajatý priestor nemá segregované prípoje pripojené na inžinierske siete extra meračmi, tj.: elektromer, plynomer, vodomer. Zrejme sa poistil slabými ističmi, aby si nájomca nepripojil tučné, 4kW ohrevné telesá a prístroje.

Nemú tvár vidím, ale ostatné živočíchy, rybičky, škrečka, morča, sliepky, leva, tigra, milené opičky, gorilu, ošípanú mangalicu, apod. zvery akosi pozabudol v svojej horlivosti zakotviť do zmluvy.

Detto pestovanie izbových rastlín, ich polievanie ak sú v byte parkety, vlhkosť v prípade orchideí, šišky na bongo, kanabis, kaktusov meskalíny a spol. kvalitného matroša tiež zabudol špecifikovať.

Dosť dobre nevidím užívanie spoločných priestorov, prístupového schodiska v samotnej nehnuteľnosti, ako aj užívanie spoločnej pridomovej záhrady. Celkové vstupy do prenajatého priestoru. Tu by sa zišiel k zmluve priložiť situačný plán bytu s presnými kvótami mier v cm, napríklad v podrobnej mierke 1:100, apod.

Tiež nevidím ošetrenie výmeny zámkových vložiek v dverách za svoje zo strany nájomcu, vedúce na spoločné priestory a hlavne vedúce do segregovného bytu s príslušenstvom v prípade, ak má byt svoj zvlášť samostatný vchod. Detto platí v obrátenom garde, napríklad prenajímateľ ti drzo môže kedykoľvek vtrhnúť do prenajatého bytu (priestoru) lebo r.d. nie je súdom rozdelený na samostatné bytové jednotky na základe súdom menované znalca z odboru.

Tiež nevidím, či má prenajímateľ riadne a zákonne uzatvorenú poistnú zmluvu na prenajatý byt či ju má na celú chalupu am blok.

Ak by som bol dôsledný, vychcaný, mrcha mstivá, dokázal bych ho zlomiť, načať, že by si po mojom odchode rval vlasy nešťastím. Osobne prenajímam nehnuteľnosti od roku 1990, teda som zažil zo strany nájomcov takmer nemožné veci, ktoré si ani v TV nevymyslia, v románoch a kriminálkach nenapíšu.

Ne, ta smlouva v pořádku není. Vedle pravopisných a věcných chyb obsahuje (a to je hlavní!)
ujednání odporující zákonu. V pořádku není ani ta pokuta → nikoliv kvůli výši, ale jako taková.

Podle mne tu smlouvu neviděl žádný právník. Myslím, že si majitel nebo nájemce stáhl odněkud
z internetu vzor, který ani neupravil podle skutečnosti.

Já bych poradila si najít něco jiného a korektního pronajímatele
(ta „smluvní pokuta“ napovídá, co od něj můžete očekávat).

Doporučení:
Nikdy nepodepisujte smlouvu, které nerozumíte, kterou jste nezkonzulotovala
s právníkem, nebo smlouvu, v níž s některým ujednáním nesouhlasíte.

Poznámka: Bydlení synů je vymezeno takto:
„na dobu neurčitou, maximálně však po dobu trvání této podnájemní smlouvy“.