Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontakt Google ohledně zcizenych peněz z kreditni karty.

Dobry den,
V listopadu mi bylo z kreditni karty zcizeno cca 8000, mnou neautorizovanymi platbami na Google Play. Hned rano mi prisla sms z banky, kvuli podezrelim platbam a potvrdil jsem blokaci karty. Nicmene nekolik plateb prošlo.
Vse jsem nahlasil naže banku i na PČR.
Zaroven jsem Googlu vyplnil a odeslal nejaky dotaznik k platbam, ktere nebyly provedeny mnou.
Odpoved prisla rychle, nicmene Google odpověděl, že se nepodarilo platby overit a nemam nárok na vrácení penez.
Pe nejake dobe behem řešení, na ucet začali chodit peníze. Nicmene prisel jen malý zlomek v nekolika platbach po např 17kc.

Policie mne zatim nekontaktovala, banka řeší.

Může mi nekdo poradit, jak kontaktovat Google? Chtel bych zjistit, co se deje, aby z toho nebyl nejaky problém.
Děkuji

Je jedno jestli šlo o kreditní nebo debetní kartu.
Udělej kopii oznámení, které máš od policie a s tím jdi do své banky, že požaduješ vrácení peněz za transakce, které jsi neuskutečnil. Banka ti peníze dle zákona musí vrátit.
Netuším, proč to řešíš s google.... Asi jako kdyby si někdo na tvou kartu koupil kolo a ty si to začal řešit s tím prodejcem kol...

To sa mylis, je to praveze opacne. Kartou niekto zaplatil legalne, poznal vsetky potrebne udaje, takze je na majitelovi preukazat, ze karta bola naozaj zneuzita.
Ako bolo povedane, kreditne karty na rozdiel od debetnych maju tu vyhodu, ze ide vlasne o peniaze banky a tato riesi ich navrat ovela efektnejsie ako pri debetnych kartach.
Na akukolvek platbu odporucam jednoraove virtualne karty alebo ucet, kde si tesne pred platbou prevedies dostatocny obnos penazi.

Já nevím.

Více se mi pozdává odpověď Araneuse, ale mám s tím nulovou zkušenost a nechce se mi to hledat. To, že kreditka je v případě problémů výhodnější jak debetka… podle mě záleží na smluvních podmínkách konkrétní banky, které má člověk uzavřeny. V USA je to ale jasnější, tam je kreditka výrazně preferovanější, i obchodníky. Několikrát se mi stalo, že debetkou ("obyčejnou") jsem nezaplatil, terminál u obchodníka ji neakceptoval. Protože za zneužití kreditky jsou tam opravdu vysoké pálky (dlouhé roky kriminálu natvrdo), dochází tam z našeho hlediska k nepochopitelným způsobům plateb, že třeba v hospodě prostě odevzdáš kreditku perzonálu a oni si u pultu sami nablokují, kolik ti z ní strhnou.

Nie je to len v USA, aj v EU sa ti moze stat, ze ti obchodnik alebo dokonca hotel neakceptuje debetnukartu. Hovoril mi to kamos, co dost cestuje a jeho rada znela jasne...na cestovanie radsej pouzit kreditku, s ktorou nikide nebudes mat problem.
Podla mna je to sposobne tym, ze na debetnych kartach isty cas trva kym sa potvrdi platba, predovsetkym, ze na ucte je dost penazi. Na kreditkach s tym problem nebyva a tipujem, ze online komunikacia s kreditnmi kontami byva vyrazne promptnejsia a banky maju medzi sebou na to aj ine zmluvy.

Pokud zneužití spočívá v tom,že byly vyplněny všechny údaje z karty,tj.číslo,expirace a hlavně CVV/CVC kód(což je jako PIN),tak to banka uznat nemusí.Ona nebude pátrat,z jaké IP adresy to bylo vyplňováno,jde to přes platební bránu.Čili majitel buď prozradil ty údaje někde na nezabezpečených stránkách nebo dal kartu někde z ruky.Z tohoto důvodu mám kód vzadu přelepený samolepkou,protože někde ofotit kartu nebo s ní mávnout před kamerou je otázka vteřiny.
Něco jiného je,když se platí odcizenou nebo okopírovanou kartou či vybírá z bankomatu někde v daleké cizině,kde majitel v té době být fyzicky nemohl.Tam to banky zpravidla hned vrací.
A jinak rada viz fleg-na platby používat další kartu,která se jen "dobíjí" na potřebnou částku.Já tak mám vedlejší účet+kartu i na nákupy,kam si přesouvám z hlavního účtu vždy jen 1-2 tisíce.Netřeba v kapse tahat kartu se 100 tisíci.

Banka peníze vratila s tim, ze projednavaji jeste co bude dal. Tudiz jestli budou pozadovat ty penize zpet nebo ne.

S Google bych chtel vyresit to, proc mi zacali na ucet prichazet penize primo z googlu.
Ano, vyplnil jsema jim nejaky formular ohledne toho, ze jsem ty platby nedelal ja, nicmene jejich odpoved asi automaticky generovana mi prisla na email, ze mi nic neposlou, ze nemuzou prokazat, ze jsem to opravdu neplatil ja.

Ted se hadam s bankou o tom, co se na tom ucte deje. Nabehli dalsi platby z google a odesli nejake pryc. Kam nevim. Nicmene se tam ty penize pohybuji a ja vubec nevim, co se deje. Dneska bolam na banku a budu pozadovat vysvetleni.
Pro jistotu vezmu protokol od policie

Policie tě kontaktovat nebude. Ty jsi jim to jen oznámil. Vzali na vědomí, aby se ozvali,musíš podat trestní oznámení na neznámého pachatele. To už si tě pozvou na podání vysvětlení,kde jim vše řekneš. Ale možná něčemu jsem neporozuměl,ty jsi provedl několik plateb a oni ti strhli peníze,nebo co je myšleno těmi
neautorizovanými platbami. Každá transakce musí být potvrzena tebou,jinak by nic nestrhli.

Moznosti mas 3.
Prva moznost riesit platbu priamo s vyrobcom hry, tam mam podla mna najvacsiu sancu na vratenie castokrat az 100% obnosu.
druha moznost riesit to s bankou, kde zalezi od ustretovosti banky.
Tretia moznost je riesit to s Googlom, kde je vsak sanca miziva...Google ma hroznu podporu a navyse je len sprostredkovatel a negarantuje ziadne prevody ako napriklad Ebay alebo Ali.