Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virtuální provozovatel Dálniční známka netřeba?

Zdravím, mám otázku, když si nechám převést moje auto na motoristickou vzájemnou pojišťovnu, tak to znamená, že už není potřeba platit dálniční známku, protože přestupek bude rovnou přeposílán na pojišťovnu a tím pádem se mě to vůbec netýká protože nejsem provozovatel vozidla? Tím pádem je to skvělé, když ta služba stojí 600 Kč ročně a dálniční známka stojí tuším 1500 Kč ročně. Zároveň to řeší i rychlostní radary, takže to částečně zahrnuje i pojištění proti pokutám.

Moja rada: Daj od toho ruky preč. Prečítal som si nejaké diskusie na túto tému. Posúď sám, citujem:

Nedokazali vysekat ani toho cikana "MikeJeZlodej" , ktery po 2-mesicich od videa, kdy napsal jak uz to maji v kapse dostal podminku a zakaz rizeni. Takze logicky jsou to diletanti a zdravy clovek jim nesveri ani kupu sracek.
.
Takže zaplatil jsem jim 18 tis. jelikož jsem v době přestupku ještě nebyl členem a přišel jsem o ŘP na půl roku, 5 bodů a pokuta 6 tis. psychotesty 2000kč, neodpovídají na maily na telefony, nic za mě nezaplatili ani pokutu ani jak říkají za každý bod...... bla bla bla. Vyhozený peníze, Podvodníci.

.
atď, atď...

Beru to tak že média šíří dezinformace. Je jasné že když jsou někteří lidé proti tomu, tak budou šířit nesmysly a říkat o lidech co to podporují a ví, že to funguje, že jsou jednodušší. Šmejdi byly úplně jiná kapitola, tam to prostě ti důchodci podporovali kvůli tomu, že s nimi někdo strávil pár hodin času a dal jim zadarmo oběd, tak pak bylo těm najedeným lidem líto jim těch pár desítek tisíc za to nedát.

Není to chyba, že jsi v době přestupku nebyl členem? Navíc si možná spáchal nějakou úplnou pitomost, kterou je velice obtížné obhájit a ještě navíc jsi určitě hned nejednal a nechal nějaký ten čas uplynout. Jde o to, že i když třeba tenhle spor prohráli, tak s tím měli práci a ta musí být zaplacena.

Jo tak to pardon, já jsem si myslel, že jsi s tím měl nějakou zkušenost, ale ono ne, ono jenom jedna pani povídala, že to nefunguje, dokonce jsem jí ani neviděl, jenom jsem to četl někde, tak je to určitě tak. Možná, kdyby jsi to jídlo ochutnal, zjistil by jsi, že to je velice dobré a né tak špatné, jak říká někdo.

Nesouhlasím a nejsou OK.

Ale to vůbec nic nemění na tom, že platné zákony je třeba dodržovat - a o to se snažím. Jejich nedodržování mi jen uškodí, nic nezlepší. Pokud chci nějaký zákon změnit, mám na to jiné metody (a jednu úspěšnou akci v Senátu ČR za sebou).

Prepisat to ako myslis, ze poistovna by sa stala majitelom tvojho auta? Cize bude vo vedeni majteku poistovne a bude zanho platit cestnu dan? Iba za 600? To sa opla nie?
Chod do toho!
Inak ak rovnako prepises auto na moju firmu tiez sa neurazim. Akurat budci rok mozno budem chciet jazdit na svojom novom aute.

Edit: Aha sorry, tak som si to precital, takze k prepisu by nedoslo. Skoda...mohol som mat nove auto.
Aj si si precital zopar rozsudkov, kde Kocourek a spol utreli hubu? To, ze MJP prisiel nakoniec o vodicak a jeho blbe spravanie sa mu vratilo si si vsimol tiez? Tie videa o byvalych klientoch slavnej poistovne si si pozrel...ako prehrali sudy a poistovna s nimi prestala komunikovat?

Mno za mě se jedná o podvod, myslím, že jsem to napsal již v jiném vláknu o obdobném... Ale zaplatit nějakou částku, aby se někdo dobrovolně nechal zapsat ke tvému autu jako jeho provozovatel a dle zákona tak plně zodpovídal za všechny přestupky autem spáchané u nichž se nepodaří dohledat pachatele mi špatné až tak nepřijde...
V podstatě všechny pokuty za špatné parkování, parkování zdarma na placeném stání, a kamerové radary, apod jsou tak pro tebe od té chvíli pasé, ne ?
Protože i kdyby chtěla vzájemná pojišťovna podvádět a "naprášila" tebe, ty jednoduše oznámíš, že tys to nebyl a pokuta se tak automaticky opět vrací k provozovateli...
Nebo mám někde logickou chybu ?

Logicka chyba je v tom, ze preco by si mal dostavat tie pokuty? Ja mam soferak asi 27 rokov a prvych 15 som nemal ziadnu pokutu...potom asi 3-4 za rok a potom uz zase nic. Preco asi? Lebo nejazdim ako arogantne hovado a parkujem, kde sa moze a ma? Inak jazdim kazdy den, robim 20-25k za rok, co je relativne dost.
Tiez som dostal nejake pokuty "neopravnene", hadal som sa s mestskymi, aj so statnymi. Statny raz na mna skusil, ked som odbocil do zakazu, ze som nemal pas, tak som ho vysmial lebo to si nemal ako obhajit, s mestskymi som sa snazil vysvetlit preco parkujem tam, kde nemam a pod...a budes sa divit vacsinou sa to dalo.
Alebo toto je pekny priklad...raz ma zastavili statni policajti na sidlisku, len tak. 10 min mi chodil okolo auta a nevedel nic najst...nakoniec mi slavnostne naparil 20 eur zatoze som mal na aute kolesa s rozmerom 185 a v technickom zapisane len 180 a 190. Aj debilovi je jasne, ze ked su povolene 180 a 190 tak 185 nemozu znamenat ziadny problem...ale neboli zapisane. Ako bonus som mu povedal, ze to auto som kuoil od ich sefa, co je moj kamarat. Nezabralo. Mohol som vytiahnut mobil, zavolat mu a tych 20 by som nedostal, lenze ja nerad vuzivam taketo znamosti.
Pozri cele to bude smerovat k objektivnej zodpovednosti ako je to uz u nas...cize vseko plati majitel a je jedno kto s autom jazdil a ja s tym suhlasim. Je len otazka casu, kedy to pride k vam. cim skor tym lepsie, aspon Kocourek a spol utru hubu.
Mne vadi princip celeho toho spolku, pretoze v "poistencovi" vzbudzuje dojem beztrestnosti. To parkovanie by som este prekusol, ale radar uz nie...mam 18 a jazdim ako hovado, ved som poisteny nie? A potom ten dotycny zrazi dieta a...to sa ti uz paci? Btw to uz sa minimalne raz stalo a bolo medializovane a Majk sa z toho vyzuval v rozhovoroch, ze ved on nikoho nenavadza na porusovanie predpisov....ooo ake alibisticke.
Btw zhrnme si fakty.
Majk nema vodicak, pretoze poistovna opat raz zlyhala.
Poistovna nie je poistovna, pretoze nema licenciu a vystupuje ako zdruzenie.
Kocourek nie je advokat, hoci sa tak tvari, pokial viem tak momentalne pre nich nepracuje ziaden.
Na nete je kopec rozsudkov, ktore zmietli zo stola ich obstrukcie, staci dohladat.
Na nete je kopec nestastnikov, ktorych neobhajili, pozri si videa Tvrdeho Boba napriklad, dokonca mu Majk vraj ponukal peniaze ak bude ticho, on to celkom slusne opisuje ako ho postupne dobehli vsetky pokuty a prisiel o vodicak. Btw Bob je presne ten typ, ta cielova skupina, na koho sa Majk a spol zameriavaju a maju uspech. Mlady, prve auto, prva motorka, druhe auto, druha motorka, jazdim ako debil lebo mozem, zrazu bum poistovna....jazdim este viac ako debil lebo poistovna....bum nemam vodicak lebo poistovna....vytriezvenie. Nastastie zatial este nikoho (ani sameho seba) nezabil.

Sice jsi napsal obrovský příspěvek, ale k mé otázce nic...

1. Ja nijak nerozporuji fakt, že je to neschopná banda neumětelů, kteří neobhájí skoro nic. Naštěstí/naneštěstí veškeré mnou uváděné pokuty jdou za provozovatelem vozidla a nevím proč by mě mělo zajímat, jestli se obhájí nebo ne. V tom je podstatný rozdíl od jejich dřívějšího fungování, kdy nic neobhájili a lidé tak museli platit pokuty o kterých nevěděli.
2. Nijak nerozebírám morální stránku věci prostě proto, že jsem se na ni neptal a jsem schopen ji posoudit sám.
3. Nerozebírám/nepotřebuji vědět proč je amorální parkovat na sídliště, kde mohou policajti dávat pokuty od rána do večera protože 5m pruh pro oba směry není dodržen naprosto nikde, či proč je jakkoli výhodné se dohadovat s měšťátským parazitem ohledně 20E nesmyslné pokuty.
4. Netřeba vědět jak je to na Slovensku. U nás platí pokuty za auto provozovatel pokud není dohledán pachatel. Až tu bude platit jiný zákon, bude se samozřejmě třeba řídit jím. Do té doby mě zajímají pouze aktuálně platné zákony.

Takže jinými slovy v tom háček není. Zaplatit za to, že provozovatel tvého auta bude někdo jiný znamená v klidu parkovat na sídlišti. Dalo by se to brát něco jako platba za kartu za parkování v modré zóně s tím rozdílem, že se to netýká modrých zón, ale všech ostatních míst pro parkování.

Odpovedal som ti pomerne jasne, mas tam logicku chybu a chyba je uz len, ze nad tym uvazujes.
Chyba je v tom, ze chces spachat priestupok a neniest za to zodpovednost.
Chyba je v tom, ze chces podporovat vychcalkov ako je Kocourek a spol.
Chyba je, ze sa vobec na to pytas a tvoje moralka je nastavena inak akoby mala.
Neviem, co chces este viac o tom vediet, ked chces skus to, posli zmrdom prachy a potom sa mozes chvalit ako si ochcal cely system...alebo aj nie. Mne je to jedno, ci to pravne obstoji a bude fungovat, bridi sa mi uz len ten princip, ktory sa tym prezentuje,
Jo a do roka a do dna budete mat v zakone aj vy objektivnu zodpovednost...cim skor tym lepsie.

Dohledal jsem si ten rozhovor s tvrdým bobem:
https://www.youtube.com/watch?v=aHTDsAh5_N8

Jak jsem napsal, ano, jsou to vychcánkové, já to NEZPOCHYBŇUJI. Mě zajímá pouze to, abych JÁ neplatil nesmyslné pokuty za parkování na sídlišti. Nejde mi jen o tu stokorunu o kterou mě policajti neustále kasírují, ale i o můj čas, jet někam k nim a celé to s nimi vyřizovat, což může být v součtu klidně hodina. Pokud bych měl zaplatit jednorázový poplatek jednomu blbečkovi, je to pro mě pohodlnější než běhat po stokorunách k jiným zbytečným blbečkům ...

Měl jsem za to, že toto je právní poradna a na otázky se odpovídá z pohledu práva. Ne z pohledu toho, zda je či není něco morální, ale pouze zda to obstojí před aktuálním zněním českého zákona. To je celé...

Takže právo... ak nevieš naše pravne systémy vychádzajú z rímskeho práva. A poznajú aj pojem morálne právo. Inými slovami pri posudzovaní, vynesení rozsudku alebo inej činnosti sa bude prihliadať aj na nepisane pravo.. napr súd môže usúdiť, že tvoje konanie je v rozpore s dobrými mravmi a podla toho budeš hodnotený.

V tomhle případě ale půjde rozsudek k provozovateli (Motoristické vzájemné pojišťovně), takže při vynesení rozsudku můžu být úplně klidný, protože se mě to nebude vůbec týkat. Když je pachatel neznámý, tak ho těžko může soud moralizovat. Stejně to co je morální pro někoho nemusí být morální pro všechny.

Vy dva chytráci,tak to zkuste párkrát porušit,když si myslíte,že je to správné a nic se nemůže stát.Chtěl bych vás vidět,až dají na to zaparkované auto třeba botičku,jak to půjdete řešit a okecávat.Že já to tam sice nezaparkoval,ale jdu to vyřídit za provozovatele,aby to tedy sundali a o pokutu požádali někoho jiného?To asi neprojde a budeš muset kontaktovat ty agenty,aby laskavě přijeli a vyřídili to sami.Což se hádám nedočkáš vůbec nebo možná za pár týdnů.
Taky při kontrole na dálnici se bude těžko dokazovat,že dálniční známku sice nemám,ale auto není moje a tak je mi to jedno.On si totiž každý řidič musí před použitím vozidlo (i zapůjčené) zkontrolovat a s vadným nesmí vyjet.To je jako by jel vědomě s autem,co nebrzdí,ale jeho přeci není.A kdyby tento systém fungoval,byli by u té "pojišťovny" skoro všichni řidiči,tj.několik milionů a ne jen pár stovek naivních,co na to skočili.Ty tohle možná pochopíš,ovšem ten pojištěný chytrolín těžko,ten má vždy svoji pravdu,kterou si vzít nenechá.Dokud nedojezdí nebo ho nenavštíví exekutoři.:-)

Pan nedostudovany pravnik vo videu jemne zavadza. Vlastne klame a to dost podstatne.
Nespomina napriklad, ze ucastnikom riadenia moze by aj majitel veci a ze dokonca tato vec moze zabavena.

Vlastník věci, která může být nebo byla zabrána, je účastníkem řízení o přestupku v případě, že se rozhoduje či bylo rozhodnuto o zabrání věci podle ust. § 53 přestupkového zákona, ve kterém jsou upraveny podmínky pro zabrání věci. Vždy však platí, že zabrat věc lze pouze v případě, že to vyžaduje bezpečnost osob či majetku nebo jiný obdobný zájem (typicky se tedy bude jednat např. o zabrání zbraně)

Ci mas pocit, ze ked spravny organ najde tvojcih 100 pokut za rychlost, vypisane na tvoje auto, ze nemoze dojst k zabaveniu auta?
Dalsia vec, co ma zaujala je ako chce 200 pokut dat v do jedneho riadenia, respektive platit za jednu len, pretoze taketo ustanovenie som nenasiel.
Kocourek nespomina ani toto (preco asi?).

Zvláštním typem rozhodnutí o přestupku je příkazní řízení, které zjednodušuje, zkracuje a zlevňuje celé řízení o přestupku.

V případě, že je správní orgán na základě předložených podkladů přesvědčen o skutkových zjištěních vztahujících se k určitému přestupku (tedy že nemá pochyby o tom, že se přestupek stal a kdo jej spáchal), může rozhodnout o spáchaném přestupku formou příkazu, popř. příkazu na místě, a to aniž by nařizoval ústní jednání či prováděl dokazování podle správního řádu.

Ak pride x-ta pokuta na rovnake auto, majitela a prevadzkovatela je viac ako pravdepodobne, ze sa pouzije tento istitut. Cize pokuta bude okamzita. Odvolanie sice na chvilku oddiali, ale nie je dovod sa domnievat, ze odvolaci organ rozhodne inak. Ako bude Kocourek postupovat dalej? Aha klasika, nastrci mladistveho, niekoho mrtveho, alebo osobu nesposobilu pravnym ukonom? To uz tu bolo a pokial viem u sudu im to nepreslo.
Kocourek jaksik nespomina ani pausalne naklady na riadenie, ktore sa platia okrem pokuty.
Kocourek nespomina institu ochranneho opatrenia, ktory je moze pouzit ako prevenciu voci recidive, medzi ktore by sme mohli radit aj zakaz viest motorove vozidolo, ale prepadnutie veci, ci nahradnej hodnoty.
Kocourek sam priznava, ze ani najvyssi sud ho nepodrzal a ze si vyklada zakony po svojom...ake a ako u zamlcuje, ale usvedcuje sam seba, ze u Najvyssieho sudu uz prehral.
Zaroven klame v tom, ze nie je mozne sa obratit na Ustavny sud, pretoze ide o zalezitost malej hodnoty. Samozrejme, ze sa s touto vecou na US obratit ide, ale je to vopred prehrany suboj.
Z videa som sa len dozvedel, ze obce su zle, ze pokutuju vodicov a zarabaju na tom so zlymi sukromnikmi a ze si zakerne davaju radary a chudaci vodici potom musia dodrziavat rychlost. Je usmevne, ked spomina prekrocenie rychlosti v obci o 7km/h, akoby vsetci v obci prekracovali rychlost len minimalne. Zrovna vcera ma obiehal rano debil bez smeroviek pred skolu na prechode, kde je aj autobusova zastavka, kde je 40 a siel asi 70km/h odhadom. Co s takym pane Kocourek? Btw bola to zrovna v case ziackej spicky o 7:30, cize pravdepodobnost stretu s dietatom je pomerne velka.

1. Auto je zbraň?
2. Příkaz už jsem měl tu čest dostat a správnímu orgánu to nebylo nic platné.
3. Někdo jel o 30 km/h víc než je povoleno a to znamená že je pojištěný proti pokutám a kdyby nebyl, tak by tak nejel? Takových bude minimum jestli vůbec někdo.
4. Píšeš jenom teoreticky, ale praxe je jiná a pro klienty MVP je vše nakloněno skvěle.

1. Auto je zbraň?

Viem, ze mas pocit citat s pochopenim...zbran je zatvorke ako priklad , podstatny je tento odsek...Vždy však platí, že zabrat věc lze pouze v případě, že to vyžaduje bezpečnost osob či majetku nebo jiný obdobný zájem...odobrat piratovi auto v zaujme bezpecnosti majetku a osob je velmi priechodzie tvrdenie.

2. Příkaz už jsem měl tu čest dostat a správnímu orgánu to nebylo nic platné.

Nepoznam podrobnosti, takze vyjadrit sa neviem. Ale si predstav, ze raz som dostal pokutu tiez, nezaplatil ju a dodnes ju nikto nevymaha odo mna...uz je premlcana...a nebol som ani poisteny. Wau som borec co? Cize podme spravit logicku chybu a zacnime tvrdit, ze ked nezaplatis pokutu nic sa ti nestane lebo ved ani mne sa nic nestalo.

3. Někdo jel o 30 km/h víc než je povoleno a to znamená že je pojištěný proti pokutám a kdyby nebyl, tak by tak nejel? Takových bude minimum jestli vůbec někdo.

Si predstav, ze prave tie pokuty podvedome vplyvaju na vodicov, aby tu rychlost neprekracovali. Represivne opatrenia su prave na to.

4. Píšeš jenom teoreticky, ale praxe je jiná a pro klienty MVP je vše nakloněno skvěle.

Samozrejme, ze pisem len teoreticky, ak by sme sa mali opierat o prakticke ukazky preco Majk prisiel o vodicak? Preco Tvrdej Bob a jemu podobni tvrdia, ze cela poistovna je nefunkcny podvod? Preco Kocourek nespomina pripady, kde prave "poistovna" sud prehrala? Btw poistovne sa riadia podla osobiteho zakona (u nas, takze velmi pravdepodobne aj u vas), musia mat licenciu a to Kocourkove zdruzenie nema, takze uz len to, ze sa to nazyva(lo) poistovnou je klamanie zakaznika/clena.
Daj si tu namahu a dohladaj si zopar judikatov, je to otazka chvilky a mas to tam oficialne. Ak si si nevsimol sam Kocourek vo videu priznava, ze Najvyssi sud mu za pradu nedal, nedava a nebude davat...to pravo fakt mohol dostudovat, mozno by sa vyjadroval inak.
Na zaver vynatok z FB...len nahodne vygoogleny..

Mikejepan, Kocourek, MVP - BEZ Cenzury
11. januára 2017 ·
Proč?
Chci dát možnost všem vyjádřit se k tomuto uskupení bez cenzury.

Kdo jsem?
Klient, který díky zastupování MVP čeká na nástup do výkonu trestu. MVP se mi jednoduše neobtěžovalo oznámit, že mám zákaz řízení, což odhalila PČR při silniční kontrole. Dále mne MVP uvedla v omyl, když mi oznámili, že mám odklad, což se při další kontrole PČR ukázala jako lež a na závěr mi MVP poslala cosi, co sice jako odklad vypadalo, ale což byl podvrh, jak se ukázalo při poslední kontrole P...