Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obchod doručil zboží jiným dopravcem, než byl zvolen v objednávce

Dobrý den,

dnes jsem obdržel objednané zboží. Problémem je ale to, že mi jej zavezla otřesná společnost Raben Logistics, namísto TOPTRANS, který jsem si zvolil v objednávce, navíc TOPTRANS byla jediný dopravce, který šel v objednávce zvolit, pak už tam totiž bylo jen osobní převzetí.

Chtěl bych se vás zeptat, má prodejce právo doručit zboží jiným, než objednaným dopravcem? Pokud ano, může tak učinit, i když mi o tom nedá vůbec vědět?

PS: Dopravné bylo zdarma. Možnost vybrat si jsem ale měl - přidávám screenshot:

[doprava.png]

Předem děkuji za odpovědi.

Škody snad žádné nevznikly - je to nábytek v demontu na paletě a zatím jsem nemohl všechno zkontrolovat.

Ale celý proces dodání a převzetí byl divný. Včera mi přišla zpráva, že budou zásilku ten den dodávat - celý den jsem čekal, ale nikdo nepřijel. Dnes, když jsem s nimi telefonoval, tak mi řekli, že už odjeli z města, že prý nemohli najít mojí adresu - nakonec se ukázalo, že si do navigace zadali špatnou adresu - načež jsem jim ale řekl, jak je to možný a ať se vrátí, že na ně pořád čekám... takže nakonec pak naštěstí přijeli.
Dopravce mi při převzetí řekl, že byla celá zásilka (na paletě) blbě zabalená, že to museli někde, nevím kde, rozdělat (resp. jen oddělit všechny krabice od sebe, dovnitř zásilky nešli) a znovu je slepit. Když pak vyložili paletu, viděl jsem, že to bylo jen tak tak k sobě přilepený - co se ale dělo na skladě a během cesty fakt nevím. Když jsem jim řekl, že si zásilku nejdříve zkontroluji (zda je vše nepoškozené), tak mi řekli, že klidně můžu, ale pokud to rozdělám, tak mi to stejně nechají a už si to neodvezou (pokud se ale nepletu, tak mám právo zásilku zkontrolovat a v případě problému ihned vrátit). Aby toho nebylo málo, tak nechali venku zmoknout dodací list, který kvůli tomu nešel podepsat a ještě k tomu se samovolně roztrhl.

Na jednu blbou zásilku mi to přijde jako docela dost komplikací a nepříjemností. Nevím, jak je na tom TOPTRANS s kvalitou služeb oproti této společnosti, ale přijde mi, že jsem zkrátka nedostal službu, kterou jsem si objednal/zaplatil.

Presne tak, navyse zakaznik si objednal tovar s dodanim, to aku prepravku vyuzije dodavatel je sumafuk.
Ze bolo na objednavke uvedene, ze tovar dopravi spolocnost X a nakonieco ho dopravila spolocnost Y je takisto sumafuk.
Takze nie zakaznik nema pravo nieco reklamovat, pretoze nie je co.
Obcas sa az divim akych prav sa ludia dozaduju.