Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučená zásilka z Aliexpress doručena nedoručena

Na konci roku 2019 jsem si objednal zboží v hodnotě pár desítek dolarů na eshopu www.aliexpress.com, zaslání jsem zvolil se sledovacím číslem. Na Aliexpressu nakupuji vyjímečně, v letech 2017 a 2018 pokud jsem takto něco objednal, bylo zásilce příděleno Českou poštou jiné číslo zásilky a zásilka mi byla doporučeně dodána. Bohužel jak jsem zjistil, v roce 2019 Česká pošta pravděpodobně již svá čísla zásilkám z Aliexpressu nepříděluje.
Abych to shrnul, zásilka zaslaná ve 12/2019 se sledovacím číslem z Aliexpressu mi údajně byla doručena Českou poštou (viz printscreen sledování z 17track.net untitled1.jpg), přesto tuto zásilku nemám. Jaké jsou mé možnosti reagovat?

Já jsem v podobném případě dopadl takto :
Česká pošta, s.p., zajišťuje dodávání došlých mezinárodních zásilek v rámci závazků České republiky
vyplývajících ze Světové poštovní úmluvy, která je součástí mezinárodních předpisů Akta Světové
poštovní unie (ve znění Istanbul 2017). Podle ustanovení čl. 23 Světové poštovní úmluvy mají určení
provozovatelé odpovědnost za ztrátu, poškození nebo úbytek obsahu doporučených zásilek,
obyčejných balíků a zásilek s udanou cenou, Reklamace dodání je možná jen u doporučených zásilek,
obyčejných balíků a zásilek s udanou cenou, a to na základě předložení podací stvrzenky, kterou
odesílatel obdržel při jejím podání. Odpovědnost za ztrátu, poškození nebo úbytek obsahu obyčejných
listovních zásilek určení provozovatelé nepřijímají.
Pokud si odesílatel v zahraničí zvolil pro zaslání obsahu obyčejnou listovní zásilku, souhlasil s tím,
že se jedná o zásilku, u které není možné u poštovního provozovatele požadovat náhradu za její
nedodání. K případným proběhlým platbám mezi adresátem a odesílatelem se nepřihlíží, neboť do
jejich vzájemných vztahů poštovní operátoři nevstupují. Pokud adresát očekává obyčejnou zásilku a
neobdrží ji, měl by o této skutečnosti informovat co nejdříve jejího odesílatele a požádat ho o
případnou kompenzaci za předem uhrazené zboží, neboť s ním uzavřel objednáním zboží smluvní
vztah.
Jinými slovy, pokud doručovatel zásilku zahodí nebo si ji ponechá, není to problém pošty.

Mně se stalo asi před měsícem, že doporučená zásilka z ALI přišla jinam. Ale po pořádku - objednal jsem zboží, přišel mi e-mail, že zboží odesláno a podací číslo. Po nějaké době další mail, že zboží je v ČR a bude doručeno. Jsem šel na web pošty - sledování zásilek, tam podací číslo zadal a vypadlo na mně, že doručovací pošta je 300km ode mne a zboží je doručováno, potažmo rozvoz. Na webu doručovací pošty byl kontakt - jsem tam zavolal a bylo mi sděleno, že dodací adresa na balíku je nejenom na jinou adresu, ale i jiné jméno. Ale byli ochotní dodávku "ohlídat". Zatím jsem si nafotil plochu serveru pošty a napsal si předběžnou zprávu pro reklamaci v ALI. Druhý den jsem na tu dodací poštu volal znovu a ptali se mě, co v balíku jsem očekával a výsledek byl, že k tomu podacímu číslu byla i úplně jiná zásilka (bylo tam jiné zboží). Tak mi z pošty řekli, že to musel "zblbnout" v Číně a chyba je u ALI. Tak jsem doupravil předběžnou reklamaci a šel reklamovat, kdy jsem přiložil jako důkaz nafocenou plochu s tím, že mi zboží nejen nedošlo, ale nebylo určeno s tím podacím číslem ani mně, ani do mého města a ani tam nebylo mnou zaplacené zboží. Během pár dnů jsem měl peníze zpátky. 8-)