Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je možné po dobu dovolené chodit do práce?

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, jestli je možné v rámci zákona, si vzít dovolenou (např. týden) a po dobu této dovolené chodit do práce ? Popřípadě jak by se to účtovalo, dostal bych příplatky za dovolenou či nikoli. Děkuji

Změna tupého předmětu, původně: Dovolená (host)

Neoficiální dohoda jistě možná je (obzvláště u malinkého zaměstnavatele), napíše mu dovolenou ale bude chodit do práce a peníze za práci mu vyplatí v prémiích navíc - nebo na ruku bez papíru, daní a pojistného. U větších firem, korporátů či státní správy nemožné.

Pochopitelně to je v rozporu se zákony.

Legálně to nejde, co kdyby došlo k nějakému úrazu v práci, pak by ho ani nešlo vykázat jako pracovní. Ale můžeš se se šéfem dohodnout, že budeš pracovat a tu žádanku na dovolenou vypíšete zpětně. Odpracované hodiny ti postupně vykáže jako přesčasy. Ovšem asi během té doby nemůžeš dostávat slevu na obědy nebo stravenky, nevím jak to teď je.

Ak je to u jedného zamestnávateľa - tak to NIE JE možné!
Ako to bude vykazovať? Ako bude počítať odvody, mzdu? A na výplatnej páske to ako zapíše? Dovolenka - zaplatená a v čase dovolenky aj riadna mzda?
Vieš ako sa to volá? PODVOD!