Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na reklamaci po roce od dodání zásilky.

Dobrý den,
provozuji e-shop s nářadím a včera mi zákazník poslal tento e-mail?

obracím se na vás s prosbou. Před rokem mě přítelkyně zakoupila box na nářadí (viz email od vás) ale až dnes jsem krabici rozbalil a bohužel zjistil že je box poškozený ( poslední šuplík je prasklí) chtěl jsem vás touto cestou požádat zda by šel vozík vyreklamovat a vyměnit za jiný. Velice děkuji

Můžu se k tomu bez strachu z ČOI, tedy pokud by jim to zákazník předal, postavit tak, že to neuznám? Já už si v dnešní době nejsem jistý ničím.

Děkuji

maloobchodný zákazník má právo na 24 mesačnú záručnú dobu,na mechanické poškodenia sa obvykle záruka nevzťahuje a pri nákupe a objednaní tovaru na vrátenie tovaru bez udania dôvodu je 14 denná lehota,práve z dôvodu,že cez internet nemá možnosť zákazník fyzicky skontrolovať objednávaný tovar,nič viac nieje povinný splniť predajca vo vzťahu k zákazníkovi,toto sa vzťahuje k maloonchodnému zákazníkovi,tam proste nemá šancu uspieť zákazník,pokial by chcel volať ČOI,pokial to bolo objednané cez internet,má tam 14 dňovú lehotu na vrátenie z akéhokolvek dôvodu,takže de facto mal by v tejto lehote aj skontrolovať celistvosť a kvalitu dodaného tovaru,po roku ťažko môže namietať,že pri dodaní bol tovar poškodený........ďalšia vec,pokial sa vyskytne vada/skrytá vada výrobku do pol roka od predaja,je možné ju považovať za vadu,ktorá sa vyskytla pri predaji a je to dôvod na odstúpenie od kúpnej zmluvy,pokial vada bráni riadnemu užívaniu výrobku,alebo na bezplatnú opravu/výmenu/zlavu z celkovej ceny výrobku,podla toho,čo si maloobchodný zákazník zvolí,zas po roku premeškané..........po roku je to výlučne na Vás,ako to vysporiadate,prasknutý šuflík nieje vada obvykle krytá zárukou,jedine pokial nejaký znalecký posudok uzná vadu ako vadu materiálu alebo vadu výrobnú,inak je to mechanické poškodenie výrobku a Vy ako predajca nieste povinný niesť za to zodpovednosť a napr. zisťovať,čo prasknutie spôsobilo,tam už po roku nieje ani možné niečo žiadať po prepravcovi ak by sa predpokladalo,že sa niečo poškodilo pri preprave,to si má príjemca tiež skontrolovať pri prevzatí tovaru......ako predajca nenesiete zodpovednosť ani za to,pokial by praskla priečka/šuflík kvôli tomu,že nosnosť by bola napr.5kg a prasklo by to po položení nákladu presahujúceho túto hmotnosť....u velkoobchodného zákazníka platia iné predpisy....dotyčnej treba proste "vyhovieť" podla Vašich možností,buď v záujme zachovania dobrého zákazníka prasknutý šuflík vymeniť,alebo reklamáciu zamietnuť ako neopodstatnenú,tam by už nejaké riešenie išlo na Vaše triko,z Vášho vrecka,na nejaké mechanické poškodenie výrobku počas záručnej doby niektorí predajcovia ponúkajú platené "pripoistenie",ale je to nad rámec zákona a nieje to nárokovatelné,je to len dobrovolné plus od predajcu,nieje to povinnosť....

Napsal bych mu slušně, že na mechanické poškození se záruka nevztahuje a nejde tedy o výrobní vadu. Navíc si měl příjemce zboží zkontrolovat a reklamovat hned, aby poškození mohlo být řešeno i s dopravcem. Když tam připíšeš, že bys velmi rád pomohl, ale tohle ti výrobce neuzná, tak to snad pochopí a nikde dál tě hlásit nebude.