Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace CZC

Dobrý den
V czc jsem si přes e-shop koupil základní desku kterou jsem doma otevřel asi po pul hodině jsem zjistil že základní deska nemá 2x PCI (nevšiml jsme si toho při objednaní) tak jsme ji zabalil zpátky do krabice a zavezl do czc prodejny že bych chtěl produkt vrátit do 14 dnu bez udaní důvodu ... na prodejně pan od czc desku zkontroloval a zjistil že chybí jako by 3 piny na uložení procesoru.. ptal se mě jestli deska byla montována odpověd byla že NE ptal se na důvod vracení řekl že důvod je že nemá 2xPCI (v ten den když jsme to zjistil jsem si objednal hned jinou základní desku s dvěma PCI sloty) pán do protokolu napsal že deska nemá 2xPCI + nejspíš chybějící piny na procesor a poslal na centrálu
po par dnech mi přišlo vyjádřeni od technika s fotkami že deska byla namontována a že jsme si ji poničil sám! (s čim nesouhlasím protože jsem ji nemontoval jen rozdělal)a že uplatní prodávající nárok na náhradu snížení hodnoty zboží, a to ve výši 100% (cena desky 4500 kč)
vůbec se semnou nechtěli o ničem jinem bavit i když jsme jim jasně vysvětlil že jsem desku nepoužil... stoji si za verdiktem že jsme si to poničil sám !

je nějaká rada nebo cokoliv co stím můžu udělat ? děkuji za jakou koliv radu.

V prvnich sesti mesicich plati vyvratitelna domenka, ze zbozi bylo vadne uz pri prevzeti. A vzhledem k tomu, ze prodejce by musel PROKAZAT, zes to poskodil ty, coz nedokaze, ma smulu. To sice plati pro reklamace, ale vzhledem k ucelu upravy se to de facto vztahuje i na ostatni situace, napriklad vraceni. Prodejci jsou ovsem kreativni a zkousi z kupujicich delat blbce, napriklad tvrzenim, ze poskozene zbozi nejde vratit, jen reklamovat, apod. Jakekoliv jejich kecy te nemusi zajimat. Ovsem musis jim dat jasne najevo, ze vis o cem mluvis a nenechas si sr*t na hlavu. Osobne bych jim to slusne a vec sepsal a vyzval je k okamzitemu vraceni kupni ceny, protozes jim to vratil ve stejnem stavu, v jakem jsi to dostal. Odkazy na prislusne paragrafy a pripadne i judikaty nebo stanoviska coi a ombudsmana pomuzou. Pak bych jim poslal predzalobni vyzvu a zaroven se obratil na coi. A kdyby ani to nepomohlo, klidne bych nasel pravnika a zalobu podal. Oni vedi moc dobre, ze jejich jedina sance je, ze budes mit slabsi nervy a vzdas to.

Poštvi na nich ČOI - nedodržali zákonnú podmienku vrátenia tovaru do 14-tich dní bez udania dôvodu (viď otázka v predajni - vôbec ich to nemalo zaujímať). Za ďalšie - ONI musia dokázať, že bola tebou "namontovaná" - čo nesplnili (a mám dojem, že miesto objednanej novej MB ti poslali vrátený šmejd od iného zákazníka - či ďalší dôvod - klamanie zákazníka).
A keď sa toto potvrdí - tak CZC bude mať OBROVSKÝ problém...... porušovanie zákona o ochrane zákazníka, nedodržiavanie podmienok pri vrátení tovaru, klamanie zákazníka - to sú TRI dôvody na ukončenie zmluvy s CZC. Pokiaľ by si to hnal cez súd - musel by si to vyhrať.

ONI musia dokázať, že bola tebou "namontovaná"

Proč? Byla poškozená patice procesoru, což dokáží docela jednoduše a bylo to zjištěno hned při převzetí (vrácení), takže asi těžká házet vinu na CZC, že to způsobili oni.

miesto objednanej novej MB ti poslali vrátený šmejd od iného zákazníka

To je jenom tvoje nepodložená spekulace. Použité zboží mají v e-shopu označené a snad při rozbalování vidíš, jestli je krabice v originál balení?

Podle technika byla deska montovaná ale ne u mě! A nerozumím tomu jak se můžou ohnout piny u am5 když procaku je plochej..... Kurva kdybych si to udělal sám tak si řeknu jsem kokot dobře mi tak....ale jelikož jsem byl překvapenj když pan z CZC kontroval desku a řekl že tam jako by chyby 3 piny byl docela šok....a nechápal jsem
To že procaku nemá zoubky a piny jsem zjistil až když přišla druhá nová deska....

A vis, kolik prodejcu bez mrknuti oka prodava vracene nebo dokonce pouzite zbozi jako nove? A to vedome i nevedome. Nicmene je to jedno, zakon hovori jasne, poskozeni zakaznikem musi v prvnim pul roce prokazat prodejce. Tzn. musel by mit kokretni kus nafoceny v dobe, kdy ho predava zakaznikovi. V jake to bylo krabici a jake to melo samolepky je uplne jedno. Jestli to znicil skladnik, zakaznik nebo to tak prislo z fabriky nema na nic vliv. Spravne reseni je nyni poslat pisemnou vyzvu a pokud necouvnou, tak coi. Pak pravnik a soud. Nenechal bych si to libit uz z principu.

Pokud je deska vadná, má prodejce povinnost prokázat, že v době prodeje vadná nebyla (zvláště za situace, kdy je vrácena fakticky den po dodání). V opačném případě stojí zákon na straně zákazníka. Pokud prodejce tvrdí, že zboží bylo poškozené zákazníkem, musí to jakýmkoli hodnověrným způsobem prokázat. Prosté konstatování prodejce rozhodně nestačí jako důkaz. V takovém případě by ztratila jakákoli reklamace smysl, neboť prodejce by mohl vždy argumentovat, že zboží rozbil zákazník.

Až půjdeš na prodejnu, vem si s sebou písemnou výzvu, kterou prodejci předej a nech si podepsat kopii, kde ho žádáš o vrácení celé částky za zboží vrácené v zákonné lhůtě 14 dnů bez udání důvodu. Co se týče tvrzení prodejce, že vrácené zboží je vadné, tak k tomu sděluješ, že v tom případě bylo vadné již v okamžiku prodeje a prodejcem nebyl žádným hodnověrným způsobem prokázán opak.
Tímto trváš na vrácení ceny za zboží v plné výši dle zákona.

Zboží si zpět nepřebírej.

Pokud ti to odmítnout podepsat, tak si to předání prodejci nahraj na mobilní telefon, případně to ještě pošli navíc e-mailem a doporučeně poštou.

Jinak doporučuji zadat tuto situaci na portal: https://www.vasestiznosti.cz/
Tam zkusí se s prodejcem domluvit a až poté bych to řešil přes čoi a dále soudní cestou.

Jak mam vedet, kdo to tak dela? Obcansky zakonik a zakon na ochranu spotrebitele. Pointa je, ze v prvnich sesti mesicich od nakupu, od noveho roku uz pokud vim v prvnim roce, musi prodejce prokazat, ze zbozi bylo zakaznikovi dodano bez vady. I kdybys tu desku zlomil na dve pulky a prinesl ji vratit, je na prodejci, aby prokazal, ze ti ji v tom stavu uz nedal. Muzes si myslet co chces, ale takhle pravo funguje.

ale oni dodržali 14 dennú dobu,nespochybnili nárok na vrátenie,oni len v podstate odmietli vrátiť späť peniaze v plnej výške za tovar,ktorý bol vrátený poškodený takým spôsobom,že bráni ďalšiemu použitiu,pokial chceš vracať tovar bez udania dôvodu a chceš ,aby si dostal plnú sumu späť,musíš zo zákona zabezpečiť to,aby tovar nejavil žiadne známky používania,bol kompletný a nepoškodený,čo tu splnené nebolo,predajca pri vrátenom tovare má právo odpočítať z ceny čiastku,ktorá zodpovedá miere poškodenia vráteného tovaru,kupujúci pri objednaní tovaru cez internet alebo pri doprave prepravnou spoločnosťou si má prekontrolovať stav a celistvosť dodaného tovaru a pokial je tovar poškodený,má aj toto vyslovene reklamovať,to tiež nebolo spnené,takže pokial by to išlo na súd,vôbec nieje zaručené,že by niečo kupujúci vyhral....zo strany kupujúceho nebolo splnených niekolko podmienok......pokial by ponechal výrobok v zapečatenom stave a vrátil v absolutne neporušenom stave balenia,vtedy by mohol namietať,že mu predajca odmietol vrátiť kúpnu sumu v plnej výške,on by nezodpovedal za to,že na doske je niečo poškodené a predajca by musel akceptovať fakt,že vada sa vyskytla už pri kúpe,pokial by reklamoval a vrátil výrobok v 14 dňovej lehote,mal uviesť ako dôvod vrátenia poškodenie dosky a skutočnosť že bol dodaný iný model ako objednaný,nie vracať kompletne rozbalenú dosku bez udania akéhokolvek dôvodu na vrátenie,kupujúci mal pokial tovar rozbalil,skontrolovať výrobok a zdokumentovať zistený stav,pokial niečo nezodpovedá tomu,čo objednal,alebo je tam nejaký problém.....pokial kupujúci prinesie na vrátenie rozbalený tovar,prijímací technik alebo zodpovedný pracovník na reklamačnom oddelení predpokladá,že výrobok bol nejako použitý kupujúcim a s výrobkom už bolo nejako kupujúcim manipulované......

Ano když jsem desku na druhej den odvezl na pobočku CZC tak pan co tam pracuje kontroloval desku.... a zjistili jsme že chyby jako by 3 piny na usazeni procesoru + že deska nemá 2xPCI takže se to vracelo do 14dnu jako vratka.
Ale pan z CZC napsal Popis závady: Nemá 2 sloty na grafiku, dle zákazníka nepoužito. Pod krytem patice CPU jsou vidět 3 místa, která mají, jak kdyby chybějící pin

Pod krytem patice CPU jsou vidět 3 místa, která mají, jak kdyby chybějící pin

Toho sa treba chytiť! Veď v obchode oni sami nevedeli, či tam majú, alebo nemajú byť piny. A ty ako klient (zákazník) - nie si povinný to presne vedieť - na toto je predsa PERSONÁL!
Skrátka - pán na pobočke len niečo konštatoval (a ani nevedel čo) a z toho ihneď vyvodil neodborný a ničím nepodložený záver.

Odstraněným obalem z výrobku není v žádném případě možné jakkoli argumentovat v příadě vrácení zboží. Jediná výjimka z tohoto případu se vztahuje na výrobky osobní potřeby, které není možné při poškozeném obalu vzít zpět (odsávačky mléka, holící strojky, apod.) Základní deska do této kategorie rozhodně nespadá.
Při vracení zboží druhý den po obdržení je zjevné, že míra opotřebení způsobená případným použitím zboží je minimální.

Není v silách zákazníka, aby na desce při převzetí odhalil, že chybí 3 piny u procesoru, což mohla zrovna tak být vada již z výroby.
Při vrácení zboží ve lhůtě 14 dnů není zákazník povinen důvod vrácení jakkoli specifikovat a neuvedení důvodu mu tak v žádném případě nemůže jít k tíži.

Nejsem právník, ale chápu-li to správně, že tě vyzývají, aby jsi si převzal vadnou desku, kterou jsi vrátil v rámci zákonných 14 dnů a oni ti odmítají vrátit peníze, tak já kdyby se mi to stalo, tak si ji zpět nevezmu a budu trvat na tom, aby vrátili peníze.

Postupoval bych, jak už tu píše jiný přispěvatel:

#19

---
Jinak jsem projížděl ten web vasestiznosti.cz a ty neuznané reklamace, které tam má CZC, přišlo mi to dost drsný, v podstatě jedna stížnost vedle druhé dost důvěryhodně sepsaná a člověka jako jsem já, který jsem teď několikrát u CZC nakupoval dražší věci, doslova mrazí, co se taky mohlo stát. Pro zajímavost jsem si tam našel i stížnosti na Alzu a teda musím říct, že u těch snad jediná z těch posledních, nepůsobí moc důvěryhodně. Ač jsem teda sám na CZC problém neměl, docela mě to vyděsilo a myslim, že si u nich další nákup rozmyslím. Naopak musím říct, že mi to připomnělo jednu mou starší reklamaci u Mallu, ten přitom patří do stejné prodejní skupiny jako CZC. Obávám se teda, že CZC zásadně ztrácí důvěryhodnost obchodu, ve kterém bych chtěl ještě někdy nakupovat.