Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaměstnavatel nechce podepsat výpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, když mám u zaměstnavatele smlouvu na dobu neurčitou, dám mu například k 31.7 výpověď, s dvouměsíční lhůtou, ale on mi ji prostě nepodepíše, jaké jsou mé možnosti? Mohu po těch dvou měsících odejít? Nebo musím počkat až ji podepíše?

Děkuji

Jednostranný akt, to jo. Ale nebyl bych si tak jistý, zda dopis (byť s doručenkou) bude stačit v případě naschválů ze strany zaměstnavatele.

Raději bych použil datovou schránku, jde je jednoznačný důkaz i o obsahu "dopisu". Nebo to poslat prostřednictvím notáře (stojí to peníze). Do 31.7. se jistě dá stihnout si ji pořídit - jako "občan". Jen zjistit, zda zaměstnavatel datovku má. Právnická osoba musí, FO s DPH ji mají většinou taky.

Firma může klidně tvrdit, žes poslal prázdnou obálku nebo cokoliv jiného. Jak dokážeš opak? Tvrzení proti tvrzení.

Osobně jsem se s takovým případem před léty setkal, řešili jsme to (po dohodě s ÚP) právě tím notářem.

Tady se musím zeptat, právnické osoby (i zaměstnavatel) a FO s DPH mají datovou schránku. Jenže datová schránka hlavně slouží ke komunikaci mezi státními úřady a těmito osobami. Pak je zde služba "Poštovní datová zpráva", která ale pro právnické osoby (i zaměstnavatele) není povinná, nebo se mýlím? Já jako fyzická osoba, která má datovou schránku jak zjistím, že má např. zaměstnavatel povolenou "Poštovní datovou zprávu"? Tady v tom mám trochu chaos.

Opravu se to stalo kolegini, která dávala výpověď k 30.6.2016 nadřízený si výpoveď vzal ale nic nepodepsal a pořád jen slibuje že to podepíše, já budu dávat výpověď také nejspíše právě k 31.07, tak mě právě zajímá jaké mám možnosti.

Takže nejlepší možnost je tedy zaslat ji poštou, abych měl doručenku.

Pokud ve vaší firmě máte osobní oddělení, útvar kádrové a personální práce nebo human resources, lejstro s výpovědí dej jim a nech si od nich potvrdit kopii. Někde na internetu najdeš vzor, jak by ta výpověď měla vypadat. IMHO slušnost by byla, abys to řekl svému nejbližšímu přímému nadřízenému (stačí per huba, ale lepší by bylo dát mu zkopírovanou kopii výpovědi co ti potvrdí v human resources, že to obdrželi a vzali na vědomí), aby se nedivil, proč za dva měsíce nepřijdeš do práce, pokud by ho z human resouces zapomněli informovat.

kádrováci zůstali.

U nás si teď někteří říkají vyhledávači talentů.
Tam, kde dřív byli dva lidi pro cca 1500 zaměstnanců a stíhali, je teď 5 prolhaných HR pseudospecialistů na 500 lidí a musí se odlišit.
A pořád brečí, jak toho mají moc a nestíhají.
A ony vyhledané "talenty" bych nazval personálním odpadem s minimální životností.

Já ale nemluvím o tazateli. Teď mluvím o doktorovi. Pokud ti dá marodku a tobě nic není tak on z toho může mít problém. Né jen tazatel.

Za falešnou pracovní neschopnost může být pokuta, odejmutí nemocenských dávek zrušení pracovní neschopnosti a pokud se zjistí že za tím stojí i lékař tak i následky na jeho kariéru.

Ty taky budeš pěknej dárek... Sám tady spekuluješ jedna báseň, ostatním radíš zmrdoviny a když si někdo zaspekuluje, jaký jsi, vzhledem k tvému přístupu, byl asi zaměstnanec ty, tak si má "spekulovat někde jinde". Inu ty budeš sen každého majitele firmy :-D

Vzpomněl jsem si, co se stalo jednomu kolegovi. Luplo mu v zádech, tak se dobelhal k doktorovi, pak s neschopenkou domů, opatrně se uložil do postele a v tom zvonek. Tak se vysoukal s postele, dobelhal se ke dveřím, koho to tam čerti nesou a on kontrolor (tehdy se tomu říkalo hezky "soudružská návštěva"). Prý kdyby ho ta záda tak nebolela, asi by se dopustil těžkého ublížení na zdraví.

Ale dozví,poněvadž první týdny platí zaměstnavatel nemocenskou,tak zrovna v takovémto případě si to pohlídá. Píšeš zkušenosti z let 80 tých,kdy bylo normální dělat na chatách a chalupách,míso v továrnách budovat světlé zítřky. To už dávno neplatí.

No..

Už vidím zaměstnavatele, který posílá někoho opakovaně na kontroly zaměstnance, který stejně odchází. A platí mu za to mzdu. Respektive nemocné sám objíždí.

Co se asi tak skutečně(!) stane, když kontrolor z OSSZ (po dvou týdnech, které platí zaměstnavatel) nenajde nemocného doma? Pokud "nemocný" nepředloží solidní zdůvodnění (které v mnoha případech není problém), bude zahájeno řízení. Nakonec možná dojde k nějakému krácení nemocenských dávek, spíše (z hlediska toho, kolik "nemocný" udělal práce na chalupě) zanedbatelné.

Představ si, že "nemocný" marodí třeba s nějakým rehabilitačním problémem. A v rámci nemoci/terapie pojede někam na "zdravotní dovolenou", "lázně", třeba někam do wellnesu s procedurami. I tohle lze "vychodit", nechat si změnit místo pobytu během nemoci. Místo týdne dovolené bude mít zaplacenou nemocenskou a dovolenou mu bude muset zaměstnavatel proplatit, nevybere-li si ji.

Možností na straně zaměstnance je spousta. V tomhle tahají zaměstnavatelé jednoznačně za kratší konec.

Tak se nerozčiluj, a zaměstnavateli to prostě pošli doporučeně s dodejkou, abys měl jó jistotu, že si to vyzvednul (vrátí se ti dodejka). A je po ftákách a nemusíš se čertit (když si projedeš víc vláken, tak zjistíš, že rada je obvykle v jednom z prvních příspěvků, a to ostatní je prostě kolorit).