Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smlouva a zároveň výpověď.

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na jednu věc.

Zhruba od roku 2011 jsem zaměstnán u jedné pracovní agentůry, nebojím se jmenovat UNIWORKS CB.
Měl jsem smlouvu na dobu určitou a ta byla následně prodloužena dodatkem na další období.
Ke konci roku 2011 mi dali zápočťák zároveň z další smlouvou do konce června 2012.
I tato smlouva mi byla prodloužena do 21.12.2012. Před tímto datem mi byli nabídnutý 2 řešení.
1.řešení:
Podepsat smlouvu na dobu neurčitou když zároveň s ní podepíšu výpověď s mým jménem a bez datumu.
Datum by se dopsal eventuélně.
2.řešení:
Prodloužení smlouvy a to od 1.ledna 2013

V tu chvílí jsem jim podepsal druhou variantu která se mi zdála přijatelnější.

Ovšem po nějaké době jsem zjistil to že stávající smlouva končila vlastně 21.12.2012.
A nový dodatek je až od 1.ledna 2012.

Teď k otázce.
Je možne vynechat takhle nějaké dny při variantě 2 a je možné nabízet podepisovat i výpověď bez datumu viz. varianta 1.?
Díky za každé názory.

To je pěkná klička (nechci říct prasárna) zaměstnavatele. Evidentně nestojí o to někoho zaměstnat bez možnosti ho kdykoli vyhodit bez udání důvodu a bez odstupného. V případě smluv na dobu určitou je to nejpozději na konci smlouvy na dobu určitou, v prvním případě kdykoli, kdy si vzpomene.

Dobrý den,

smlouva byla ukončena k 21.12.2012, jak uvádíte. K tomuto datu byl s Vámi ukončen pracovní poměr. Nový pracovní poměr od ledna 2013 bych řešila uzavřením nové pracovní smlouvy. Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď jen ze zákonných důvodů uvedených v zákoníku práce a to vždy písemně s uvedením důvodu výpovědi.

Asi si špatně rozumíme, smlouva nebyla ukončena 21.12.2012.
21.12.2012 skončil dodatek ke smlouvě ze dne 1.1.2012 a byl podepsán další dodatek a to od 3.1.2013.
Nepodepisoval jsem žádnou novou smlouvu, jen dodatek ke smlově stávající. Jenže byl podepsán od 3.1.2013
Takže mě teď jde o ty dny od 22.12.2012 do 2.1.2013 ty dny mi prostě chybí.
Nedostal jsem žádný zápočťák ani nic takového jen dodatek ke smlouvě stávající platný od 3.1.2013.

POslední pracovní smlouva z konce roku 2011, která byla uzavřena na dobu určitou do června 2012 Vám byla prodloužena dodatkem k pracovní smlouvě na dobu do 21.12.2012. Dodatkem tedy mohl zaměstnavatel upravit trvání pracovního poměru k této pracovní smlouvě pouze do 21.12.2012. Po tomto datu je možné sjednat pracovní poměr pouze novou pracovní smlouvou.