Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se bude řešit udavačství v EET?

Bohužel to vypadá, že nejdražší tunel všech dob a ztráta soukromí najednou zvaná EET bude bývalým agentem Babišem, (který není vůbec ve střetu zájmů, ale v plném souladu zájmů) protlačena, http://www.mpo.cz/kalendar/download/72419/priloha0 06.ppt zajímalo by mě, jaké budou podmínky online udávání? Hlavně z pohledu udavačů:
0) Bude možné udávat anonymně?
1) Na stránce bude možné zadat čísla účtenky a ověřit, zda odpovídá nakoupenému zboží
2) Co když zákazník nebude chtít účtenku (a nevezme si ji), jak to bude řešit, chce li být vzorný práskač? Co když si ji obchodník vytiskne a nebo nevytiskne?
3) Jaké budou podmínky loterie?

Ale nepřeháněj.

Kdo a jak ztratí soukromí, když po nákupu v hypermarketu byde na FÚ odeslána informace, že na účtence číslo 1234 z 2.2.2017 byl nákup za 1150 Kč, vše v 15% DPH (tedy 1000 + 150 DPH)? Nic víc. Viz devátý slajd z té prezentace.

0) to lze vždycky
1) nelze
2) zákazník si účtenku brát nemusí (v Itálii ano). Obchodník ji vytisknout musí. Pokud ne, můžeš ho udat. Nebo ho třeba udá ten, kdo stojí za tebou.
3) není zatím stanoveno

Kromě ČR neznám stát, kde by se nějaký obchod/hospoda bránil účtenkám (to známé "chcete doklad?" z českých pump).

Nebud hystericky, na SK to uz mame asi 2 roky, povinne registracky este viac a nic svetoborne sa nestalo.
Cela hysteria v CR mi pripomina, ze niekto ju rozputava umelo, pretoze pride o ksefty s DPH a pod.
Zacni si uvedomovat, ze udanie niekoho kto neplati dane nie je praskacstvo a mala by to byt otazka cti kazdeho cloveka tak ako je to v severskych krajinach napriklad.

Chapem vas postoj hosi, sam mam s tym trosku problem.
Preco sa u nas kradne tak okato? Pretoze kradnu tam hore, tak preco by sme nemali aj my nie?
Kto je stat? Stat su politici, ti hore nie? Stat nas okrada, robi nam zle, berie nam peniaze a co nam dava naspat? Nic, ze?
A to je ten problem...takto pozera na stat asi kazdy, dokonca chvilami aj ja, ale ono je to inak.
Kto je stat? Stat sme my vsetci, nielen ti tam hore.
Preco ti tam hore kradnu? Pretoze su taki ako my. Kto su politici? Ludia, co boli ako my, takze ak kradnu oni su len odrazom toho, co je dole a my sme naopak odrazom ich.
Chcete, aby nas stat(ti hore) prestali okradat? Prestante kradnut vy. Ked prestane byt neplatenie dani nasim narodnym sportom a prestaneme pozerat na stat ako na system, ktori nas zdiera a nac ine nie dobry tak sa nieco zmeni. Skor nie.
Zatial sice nikoho neuadavam, ale aspon nechodim za uctovnikom a nehovorim mu nech "optimalizujeme" dane, ako ich vypluje program tak ich zaplatim. Viac zatial pre tento stat urobit neviem.

S tím příspěvkem zásadně nelze souhlasit. Nelze nikdy nikoho obvinit že krade,pokud mu to nebylo prokázáno. Jestli ty kradeš a tady to veřejně přiznáváš,tak to hovoří o tvé morálce a postoji k ostatním. Pokud jsi opravdu admin,tak to co jsi napsal,raději odstraň. Někdo by opravdu mohl chtít ať ta tvrzení doložíš.

Nepochopil si pointu prispevku.
Okradanie statu vo forme dani (najcastejsie) je narodnym sportom v CR a v SR. Kecy na pive o tom, ze ja tomuto statu nedam nic, stat ma okrada, platim dane a nic za to nedostavam pocuvam uz 20 rokov.
Ja zaplatim na priamych daniach ako podnikatel odhadom 5k eur, moj kamarat neplati ziadne napriek tomu, ze zaraba vyrazne viac ako ja. Nie je jediny, predavanie bez blokov je uplne normalne, v CR chce stat zaviesst zvysenu kontrolu a zrazu vsetci protestuju, ze take smirovanie a buzeraciu este nezazili.
Malokto sa postavi a povie, ze ja chcem dane platit poctovi, pretoze z dani je financovany stat, zdravotnictvo, skolstvo...atd, malokto si uvedomi fakt, ze ked moj kamos neplati dane, ze okrada ostatnych pretoze tie peniaze chybaju potom v tych skolach a nemocniaciach, ktore napriklad vyuzivaju moje deti...toto je pointa severskeho zmyslania, kde stat nie je nepriatel a dane tam povazuju za najprirodzenejsiu vec na svete na rozdiel od nas.
A mam rad tych svatych jezisov, ktori su neposkvrneni a nikdy sa nicim neprevinili voci desatoru.

Ja zaplatim na priamych daniach ako podnikatel odhadom 5k eur, moj kamarat neplati ziadne napriek tomu, ze zaraba vyrazne viac ako ja.

A EET něčemu takovému zabrání?
Mimoto, že kamarád je zloděj, to znamená, že finanční úřady a policie neplní své povinnosti.
Nevím jak na Slovensku, ale v Chorvatsku se výběr daní po zavedení EET nezvýšil.
Ve skutečnosti se přitíží poctivým a tihleti kamarádi už si budou vědět rady.
Abych nezapomněl: bude to stát majlant, který se nasype do kapsy firmám, které budou vybrány lecjak, ale určitě ne v průhledné a otevřené soutěži. Samozřejmě z našich daní.

Vzpomínám na uštvanou servírku ze Slovenského ráje, která měla plnou restauraci, a ještě musela ťukat do bestie. Zajímalo by mě, kolik za tuto její zbytečnou nadpráci přibylo do slovenského rozpočtu.

Nie nezabrani, ale pozri si ake vysledky mame u nas na SK posledne roky sa zlepsil vyber dani a jednym z krokov boli prave pokladnice.
Prave preto SK dobieha ekonomicky CR, pretoze v zavadzani reforiem sme vzdy krok pred vami co moze byt aj nevyhoda, pretoze nie kazda reforma musi byt spravna.

Pokud dnes jede nějaká hospoda v režimu "80% načerno, abych nebyl plátce DPH", tak po zavedení (nejen!) EET výběr státu z ní určitě stoupne. Jedna věc je, že možná bude číšník prodávat bez dokladů, ale pokud bude zároveň atraktivní účtenková loterie, lidi je chtít budou. Pokud budou pokuty za podobné chování nesymbolické, ale opravdu citelné (100k), třeba si to i rozmyslí.

Mnohem "zákeřnější" (z tohoto pohledu) než EET je Kontrolní hlášení. To se budou někteří poctiví podnikatelé divit :i: Více raději nenapíšu.

Kontrolne hlasenia su u nas tiez a nevidim v tom ziaden problem. Nie som sice uctovnik, ale nepocul som nejake staznosti na to.
Vy v podstate zavadzate nieco, co tu uz my mae 2-3-4 roky, takze pozriet si vysledky v praxi je pre vas vyhoda.
Uvediem aj dalsie pozitivne priklady, zabudol som si zmenit po novom roku socialne a zdravotne (vzdy ide o par eur hore) a mesiac na to som dostal zo socialnej mail, ze im dlzim. Co viem, tak dlzis par mesiacov a sup navrh na exekuciu.
Predtym bol stav taky, ze si nieco zabudol zaplatit a oni sa ozvali po 7-8 rokoch, ked sa uz tazko dokazovalo, ze to zaplatene bolo (co sa sem tam tiez stavalo). Na mna vytiahli dlzne ciastky po skoro 10 rokoch a nevedel som sa s nimi dohadat, navyse vysku pokut vypocitavali na zaklade ukrajinskeho algoritmu, pretoze bola pocitana cez bulharske konstanty. Navyse sa po ceste este stratilo moje odvolanie, takze som to v sumare zaplatil nech mam pokoj.
Pointa je, ze odkedy uz stat slape tvrdo po vybere dani a poisteni taketo problemy nenastavaju a vy k tomu smerujete.

Pokud dnes jede nějaká hospoda v režimu "80% načerno, abych nebyl plátce DPH", tak po zavedení (nejen!) EET výběr státu z ní určitě stoupne.

Světe div se, nestoupnul. Nejsem ekonom, vycházím z těchto článků:

http://echo24.cz/a/ihca5/nekdo-nerika-pravdu-babis -nebo-eurostat

Finanční úřady a policie mají zákony a prostředky na vymýcení daňových úniků.
Pokud nezvládají svoji práci, připadá mi absurdní závadět další hovadiny, které ztíží práci a zvýší výdaje poctivým.
Navíc neexistují (pokud vím) žádná věrohodná čísla za základě zkušeností z okolních států, která by dokládala potrestání nepoctivých a zvýšení výběru daní po zavedení EET.

Kde mohu najít ta čísla ?

Přiznám se, že jsem trošku zaujatý - v hlavě mám pořád obraz té unavené servírky.

BTW (zcela mimo diskusi - jsem ještě ovíněný po včerejšku) : Slovensko pro mne není "prvy sused na vychode", ale krásná země, kterou mám kousek na východ a jejíž hory budu slézat, dokud budu chodit.

Ja to viem len z pocutia, konkretne z tlacovych konferencii naseho ministra financii, kde sa tym chvalil, ale myslim si, ze si staci pozriet cisla na stranke statistickeho uradu a pozriet si narast DPH, dani z prijmu a pod za posledne roky.
Mne sa to moc hladat nechce spolieham sa na to, ze minister neklamal.

A pozerat sa ako niekto beztrestne kradne jepodla teba koser? Ak by si videl kradnut niekoho v obchode tiez to nechas tak? Nie je to tvoj obchod tak ta to neza? A co keby to bol tvoj obchod? To uz ho zadrzis nie a aj policajtov zavolas?
A preco nie na toho neplatica dani? Jaaaj to nie kradnutie, ze? To sa tu toleruje lebo okradat stat je vlastne normalne. Tento postoj je este prezitok z cias socializm a bohuzial v nas hlboko zakoreneny.

Ty jsi ale idiot, sorry. Jak mám asi já vidět, že někdo někde dělá načerno? A že mi někde nedají bloček/účtenku? Nedají a je mi to úplně jedno.
Na co potom máme policii, finančně analytický útvar na ministerstvu financí a milion dalších úředníků? To tady raději budeš psát, jak se mají lidé navzájem špiclovat a práskat navzájem a ještě to vydáváš za otázku cti...

Zamyslí sa ešte raz. Ty si nikdy neplatil nič nikomu na ruku? Nerobil ti doma nič žiaden majsterko, s autom si nikdy nebol u žiadneho garaznika? Ty fakt nevieš nič o šedej ekonomike? Ziješ v inom vesmíre či čo? Tolerovať daňové úniky je podľa teba ok a všetko to kamuflujes za nejaké udavanie? Kto z nás dvoch je idiot?
Pripominas mi pstrosa s hlavou v piesku.

Platil jsem někomu na ruku a i mně bylo placeno na ruku. Měl jsem tedy okamžitě toho člověka legitimovat a volat policii či co? Zavolat na mzdovou účtárnu, že mi mají k příjmu připočítat dva litry za to, co jsem pro někoho udělal? Seženu si řemeslníka, nechám ho makat, on si řekne o prachy, nedá mi účtenku a jen se za ním zavřou dveře, hned nažhavím drát na finanční úřad? Se prober...
Fajn, příklady okrádání státu máme. Teď napiš, co a jak se s tím má dělat, aby to bylo "správně".
Tolerance daňových úniků? Ok, jdi třeba hlídat k přechodům a práskej ty, co nedávají přednost chodcům. Nebo snad chceš tolerovat ohrožování matek s kočárky? Uvědom si, co sem píšeš za absurdity. Moje role ve společnosti nespočívá v tom, že budu chodit po venku a koukat, koho za co můžu napráskat.

Nie sed doma, nadavaj na vladu ako sa kradne, na stat, co ti z vyplaty polovicku zoberie na odvodoch, alebo ak podnikas tak na danovy urad, co ta "nuti" zatajovat polovicku prijmov.
Ono je to normalne vlastne, ze ten remeselnik zobral prachy na ruku a nezdanil je. Neprasknes ho lebo to sa predsa nerobi. To predsa nie je tvoja vec, to je vec statu, mame tu policiu, danovakov a neviem koho este tak co sa mas do toho starat ty, ze? Ved ten remeslnik je vlastne chudak, co sa snazi prezit a praskanie je fuj.
Stale nic? Stale nevidis tu dvojaku moralku, ten dvojaky meter?
Ked niekto okradne stat na daniach pri DPH podvode o stamiliony a vedel by si o tom prasknes ho? Mozno ano. Pozeras sa na takeho cloveka ako na zlodeja? Urcite ano.
Tak preco odpustas uz vopred ludom, co robia to iste akurat v mensom? Nevadi ti, ze su ich desattisice a ze ta skoda je tiez v milionoch? Teba dane a ich vyber nezaujima? Tebe je jedno z coho bude stat financovat skolstvo, ci zdravotnictvo? Z coho sa budu stavat nove cesty, ci opravovat stare?
Tvoja rola v spolocnosti spociva v tom, ze sa mas spravat tak, aby si sa za svoje spravanie nemusel hanbit. A keby bola na SK/CZ hanba vyhybat sa plateniu dani tak by sa tak spravala vacsina ludi. Lenze u nas to hanba nie je, u nas sa to povazuje za nieco hrdinske. Ty sam na to nahliadas ako na nieco neskodne co nestoji za tvoju pozornost.
Keby sa kazdy spraval tak, aby sa za to nemusel hanbit tak tu nie je koho praskat a to je to o com cely cas melem. Na severe je platenie dani prirodzenost, oni su na to hrdi, ze platia dane statu a ten sa im za to odmenuje a naopak nechapu ludi, ktori sa snazia stat oklamat a maju k tomu 0 toleranciu.
Ja ked naznacim, ze by som bol rad keby bola 0 tolerancia pre takychto jedincov aj u nas som hned vyhlaseny za idiota a praskaca. Ale ono to vobec nie je o praskani, cela pointa je len v tom ako sa pozerame na dane, na stat, na danove uniky a pod.

Hm, hezký výlev. Kolik lidí jsi napráskal ty, že mě tím neustále mlátíš po hlavě? Mě je prostě udávání proti srsti a hotovo.
Hezky se snažíš brnkat na strunku, že nebudou silnice, nebude zdravotnictví a podobně. Chybí tomu ještě nějaký hluboký lidský příběh... Státní správa má peněz, že neví co s nima.

Este nikoho nie som na tom lv. Ale aj tak som o level pred tebou, pretoze si aspon uvedomujem, ze zmena musi prist zospodu a nie zhora, takze som zacal od seba a to tak, ze sa vyhybam podobnym praktikam a zacina mi to trosku vadit na tych druhych.
Snad sa raz dopracujem do stadia, ked mi to nielenze bude vadit, ale budem aj aktivne nieco preto robit napriek tomu, ze podla toho ako reagujes a podla mna bohuzial zastupujes majoritu si za to zliznem len opovrhnutia ostatnych.
Prinajhorsom sa prestahujem so Svedska, ci Norska.

Bližší košile jak kabát.

(obecně:) Když si řemeslník u tebe doma řekne o 10.000 s papírem nebo 8.000 bez, máš to za osmičku. Když bude v TV, že nějaký podnikatel, miliardář či politik natáhl stát na dani o sto mega, budeš žádat trest smrti :-)

O práskání to nikdy nebude. Chce-li stát vybrat více, musí k tomu subjekty donutit zákony.

Zakony mame dobre, problem je v moralke a v dvojakom metri. Staci sa pozriet na reakcie tu, kde som vyhlaseny za idiota a vidim, ze toto je beh na dlhe trate.
Vidim v tom dedictsvo socializmu, kde bol stat nepriatel a odrbavat ho bolo(je) narodnym sportom. Ved aj heslo kto nekradne okrada vlastnu rodin u mame z tych dob.
Je mi, ale trosku smiesne ako sa Dale hneva, ked nazyvam neplatenie dani kradezou, preboha ved to je len take malicke previnenie...a ved to robi kazdy, tak co sa ondime, ze;o)?

Víš, ona když ta tvá "krádež" neplacení daní je vlastně ve velkém posvěcována státem samým:
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/vlada-cssd-odpu stila-dane-paroubkovu-hotelierovi_32978.html#.VbX6 3vntlVI

Tedy si člověk opravdu řekne, že když stát nepotřebuje desítky miliónů, zjevně nepotřebuje ani ty desítky/stovky tisíc od tebe.

Pominu teď sociální dávky aneb umělé udržování spodiny při životě a prznění lidského genofondu v zájmu humanity (degenerovaného ještěra/hada/psa apod je třeba usmrtit, aby se vadné geny nepropagovaly do další generace, degenerovaného člověka je třeba podporovat a dávat mu výsady). Stačí se podívat např. na to, jak rozumně nakupuje propagační předměty ministerstvo kultury, za kolik se staví dálnice, jaké jsou platy manažerů státních firem (a to ať už firma vydělává nebo prodělává - viz Tvrdík v ČSA), obecně se mrknou na veřejné zakázky, atd. atd.
Placením daní tento stav podporuješ a stojíš za ním. Tím, že na tyto věci přispíváš, jsi jejich spoluautor.

To jen tak jako doplnění tvého pohledu ve stylu: Aby se toto všechno změnilo, je základem svědomitě platit daně a udávat neplatiče (zloděje), protože pak se to všechno změní.

Mimochodem rovněž zajímavý článek o švédském zdravotnictví "zadarmo", kde lidé svědomitě a poctivě platí daně a mají vysoké standardy morálky. Tam se jim ta "změna odspodu" stále nějak nedaří. V čempak asi udělali chybu ?
http://www.mises.cz/clanky/pravda-o-svedskem-zdrav otnictvi-1202.aspx

Zajímá mě, kolik let/desetiletí ještě bude třeba, než si lidé uvědomí, že socializmus (novodobě nazývaný vzletně a nesprávně solidarita) nemůže a nebude nikdy a nikde fungovat v žádné podobě... Hezký příklad z praxe, který pochopí každý.
http://adamabelovsky.blog.idnes.cz/c/242410/Obamuv -socialismus-experiment.html

Ano tiez ma casto demotivuje fakt, ze ja sa snazim a potom vidim v TV ako niekto navrhcu uplne beztrestne a okato okradne stat o velku sumu a nikto nic nerobi. Tiez mam potom chut "optimalizovat" si danovy zaklad.
Ale aj tak si myslim, ze ked chceme zametat v tomto state musime zacat zametat hlavne pred svojim prahim najprv.
A k teme na uvode...bol som kedysi proti autosedackam, ze to je zbytocna buzeracia zo strany statu, dnes by som dieta bez sedacky neviezol (nie kvoli pokute, kvoli svedomiu), bol som proti pokladnam, bola to zbytocna buzeracia z mojho pohladu, ale dnes som za ne vdacny, pretoze sa zlepsil vyber dani a znizila manevrovacie pole podvodnikov.
A takychto prikladov, kedy som sam zmenil nazor po istom case mam viac a dovodo je jednoduchy. Namiesto bezducheho odmietania som nad vecami premyslal, obcas aj dlhsie, ale nakoniec sam seba presvedcil o ich spravnosti.

Opat ta ista argumentacia a dva tabory...sme my (ti dobri) a potom je stat (ti zli). Stat nas chce sledovat, stat nas chce buzerovat, stat nas chce zotrocit.
Ale kto je potom ten stat? Vlada? Parlament? Ministerstva? A kto zastupuje stat? Ludia. Ci mimozemstania?
Ak by som mal zjednodusit pripadas mi ako decko, co zije s rodicmi a hnevaju ho ich pravidla, pretoze rodicia mu nariaduju byt doma o 10, upratovat si, kontroluju mu telefon, pripadne ak je uz vacsie chcu aby prispieval na domacnost a dodrziaval ich pravidla. A dieta sa samozrejme hneva, pretoze to je prenho obmedzujuce.

Jako promiň, Dale sice zobecňuje, ale ty děláš v bleděmodrém to samé. Se stejnou logikou bych mohl třeba říkat, kdo jsou ti vrazi a násilníci ve vězení ? Jsou to lidé, tedy my všichni.
Nikdo není my všichni. Vždy se jedná o konkrétní lidi, potažmo konkrétní skupinu lidí. Je sadistický vrah marťan ? Ne. Je to někdo, kdo by měl viset a kdo nemá s normálními lidmi nic společného ? Ano.
Co se týče "vysokých státních úředníků" aneb "státu" tak je to něco obdobného. Jestliže je nadevší pochybnost prokázáno, že někdo ukradl státní majetek, tak byměl jít sedět do té doby, dokud tu krádež nesplatí i s úroky do poslední koruny.
http://www.novinky.cz/domaci/257384-za-ozvuceni-je dnani-eu-daji-danove-devetkrat-mene-nez-vondruv-ty m.html

Ne tak v ČR. Tedy byť se snažíš argumentovat rozumně, nesouhlasím v žádném případě s tvojí tezí: Za to, kdo tu vládne, si může každý z nás sám a neměl by se proto snažit stát nijak ochcávat. To je prostě omyl. Už z principu (vyššího mravního) se odmítám podřídit vládě, kterou zvolili idioti (kterých je bohužel v ČR většina) a jakkoli podporovat (byť částkou nepatrnou) tuto verbež.

Rozumný názor. Z flegovo "blogů" trčí jak sláma z bot to, že "co stát činí, to dobře činí" a všichni (poněvadž my jsme ten stát) jsme povinni se tomu podřídit a ještě to brát jako otázku cti. Tohle prostě neumím přijmout za vlastní.
Ano, možná zobecňuju tak, že za vším, co shora přijde vidím nějakou kulišárnu, pokus o fízlování, odrbání a buzeraci. Třeba to tak nakonec úplně není, ale ještě mě o tom nikdo nepřesvědčil a zkušenosti mi spíše dávají za pravdu.

Směšují se tady dvě věci.
1. Osobně jsem pro potrestání darebáků, kteří neplatí daně, jedná se o zloděje, jak jsem napsal výše, v tom se shodneme.
2 Promiň, Flegu, obhajuješ tady zavedení EET a třeba já cítím nařčení, že je bezduše odmítám. Jenže já o tom čtu aspoň nějaké články a v žádném jsem neviděl konkrétní čísla, o kolik zavedení EET zlepšilo výběr daní na Slovensku (ani nemluvím o Chorvatsku). Jsem přesvědčen, že kdyby tato čísla existovala, minimálně Babišův fan klub by s nimi operoval. Když jsem Tě o ně nahoře požádal, odkázal jsi mě na tiskovou konferenci Vašeho ministra financí a stránky Vašeho statistického úřadu. Jistě, nejlíp bych udělal, kdybych je začal studovat.
Ale ještě jednou promiň, Tvá argumentace určitě není nejpříkladnější. Podložena konkrétními věrohodnými čísly by mě určitě donutila měnit názor.

Podnikas? Vies ako funguje male podvody?
Prva moznost je zobrat prachy a nevystavit na to doklad. Druha moznost su prijmove doklady, ktore vsak nemusis zahrnut do uctovnictva a prijem tak nezdanis. Toto sa da zistit len pri krizovej kontrole, cize sanca na odhalenie je minimalna.
Prave na toto boli nasadene registracky. Registracka je PC, ale stale je to offline PC. S registrackou sa uz neda manipulovat, akonahle nieco vytlacis uz je to vonku a stornovat to len tak lahko nejde. Navyse je tu blockova loteria, takze riskujes, ze sa pri nej zisti, ze blocek si neskor stornoval. Kedze pokladnice su offline je tu este moznost sw manipulacie s nimi, ale to uz je highend a na to treba naozaj profika. AJ preto Babis zasiel este dalej a chce online system, kde sa absolutne vyluci akakolvek moznost manipulacie, pretoze okrem haknutia pokladnice by si musel haknut aj ministerstvo a danovakov online, co je uz scifi.
Ano je tu urcita moznost zneuzitia ako radi prezentuju odporci, ale zneuzit sa da skoro vsetko, spomeniem dynamit, ci atomovu energiu, alebo akykolvek zakon, kde sikovny pravnik najde klucku, ktora sa obrati proti tomu, co zakon prezentuje.
Na rozdiel od odporcov si myslim, ze zneuzitiu sa da velmi lahko predist, system kontroly tam urcite bude, k datam bude mat pristup urcity okruh ludia a zneuzitelnost bude minimalna.
A sorry, ze som rovnako lenivy ako ty a nechce sa mi hladat konkretne cisla o zlepseni vyberu dani na SK. Mozno, ked sa viac nastvem tak zabijem nad tym nejaku hodinku a k tym cislam sa dopatram.
Na rozdiel od Dale je aspon diskusia s tebou vecna a nevnasaju sa tam zbytocne emocie;o).

Morálku a dvojí metr zákonem nezměníš, takže chtěný výsledek se nekoná. Pokud změnu (zlepšený výběr daní) opravdu chceš, musíš zákony změnit.

Krkolomný příklad z roku 1993, jak neplátce DPH dostane DPH při nákupu od státu zcela legálně zpět, jsem ti možná někdy vykládal :)