Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkrácená základní mzda

Dobrý den, chtěla bych prosím zeptat.Pracuji v domově pro seniory.Pracuji ve 12ti hodinových směnách.Měsíčně to vyjde někdy 14 dnů a nekdy to vyjde 15dnů.Za květen 2018 jsem odpracovala všech 15 naplanovanych dnů+ve svém volnu jsem byla zaměstnavatelem vyslana na 3hodinove školení.Ve výplate si strhl část základní mzdy,strhl část rizikoveho příplatku,část peněz z priplatku za smenost a cast z osobniho ohodnoceni.Školení mi proplatil.Chci se tedy zeptat jestli měl právo mi strhnout penize za jednotlive polozky.Uz to v praci resim cca 2měsíce.Děkuji za vaše informace.

Bylo mi sms od paní účetní,která dochází do zařízení pouze na konci každého měsíce,aby si vzala pracovní vykazy od zaměstnanců mi bylo sděleno ,že i kdyz odpracuji všechny směny a mam školení mimo pracovni dobu na kterou mě zaměstnavatel sám vyslal ,postupuje stejně jako v případě když mam dovolenou nebo nemocenskou.Na internetu jsem nasla pouze diskuze ,ze se krati zakladni mzda a dalsi mzdové polozky v případě pouze čerpani dovolene,nemocenske nebo pokud skoleni probiha v pracovní dobe.Ale tento můj případ jsem nikde nenašla.Děkuji za radu.Pokud budete chtít ještě neco vice k mému posouzeni napsat,ráda napíšu.Paní účetní je problem u nas kontaktovat.musela jsem jit za paní reditelkou a nechat pisemny vzkaz pro paní účetní a oni ji to me psani s mym problemem predali.
Našla jsem na internetu,pokud je nepravem snizena zakladni mzda a jine mzdove priplatky.Je možné podat výpověď z me strany zamestnavateli o okamzitem ukončení pracovního poměru a náleží mi odstupné.Pracuji v zařízení od 1.3.2015

Našla jsem na internetu,pokud je nepravem snizena zakladni mzda a jine mzdove priplatky.
Je možné podat výpověď z me strany zamestnavateli o okamzitem ukončení pracovního poměru a náleží mi odstupné.

Pozor na záměnu dvou různých způsobů ukončení pracovního poměru.
Buď dáte výpověď nebo pracovní poměr okamžitě zrušíte.
(»Výpověď o okamžitém ukončení pracovního poměru« neexistuje.)

Jestli Vám zaměstnavatel do 15. července t.r. nevyplatil část mzdy za květen,
můžete podle § 56 odst. 1 písm. b) pracovní poměr okamžitě zrušit.
V takovém případě nevzniká nárok na odstupné (to bylo dříve), ale měla
byste nárok na náhradu mzdy za „chybějící výpovědní dobu“.

Zrušení pracovního poměru musí být písemné a musí být doručeno druhé straně.
Doporučuji přiložit i výzvu (pozor, nikoliv žádost) k doplacení dlužné mzdy.

Dobrý den, může tam být paragraf 56 odstavec 2,ktery dale odkazuje na paragraf 67 odstavec 3
Ano jde o okamžité ukončení pracovního poměru z duvodu nevyplaceni mzdy nebo její části a přísluší zaměstnanci nahrada mzdy ve výši průměrného výdělku za dobu,která odpovídá delce výpovědní doby-cili 2měsíce.Ano utetni dělá i jine veci.Pokud udelate za nekoho prescas tim ze vam vyjde 15 naplánoványch smen +1 smenu za někoho,tak vám ten prescas proplati az maji na to penize -takhle nam to zdůvodňují.A to trva nekdy 2-3 měsíce,všem uz z toho co ta ucetni dělá dochází trpelivost.

Pokud udelate za nekoho prescas tim ze vam vyjde 15 naplánoványch smen +1 smenu
za někoho,tak vám ten prescas proplati az maji na to penize -takhle nam to zdůvodňují.
A to trva nekdy 2-3 měsíce,všem uz z toho co ta ucetni dělá dochází trpelivost.

Vy se zlobíte na účetní, ale jde o problém zaměstnavatele.
Žádná účetní si nemůže dovolit pracovat, jak ji napadne,
každá musí pracovat podle pracovní náplně a pokynů zaměstnavatele.

Účetní také nerozhoduje o tom, kdy se přesčasy proplatí.
I o tomto rozhoduje zaměstnavatel.

_____

Podle mne můžete pracovní poměr zrušit a budete mít nárok
na náhradu mzdy za výpovědní dobu.

Jenom si dejte pozor na přesné formulace. Musí být jednoznačné,
jestli dáváte výpověď, nebo jestli pracovní poměr rušíte.

_____

Poznámka k těm 2–3 měsícům:
Kdybyste byli se zaměstnavatelem dohodnuti o poskytnutí náhradního
volna místo příplatků, bylo by i vyplacení až po třech měsících, v nichž
Vám zaměstnavatel čerpání náhradního volna neurčil, v pořádku.