Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dovolená ve výpovědní lhůtě

Dobrý den,
měl bych dotaz na pracovně právní právo. Jsem zaměstnaný od 1.9.2018 a chtěl bych podat výpověď k 30.6. Ovšem od 1.-14.8. mám zaplacenou zahraniční dovolenou, tuto dovolenou jsem si zapsal do harmonogramu, který chtěl zaměstnavatel vědět dopředu. Otázka zní, zda mi může zaměstnavatel dovolenou neschválit, i když ví do předu, že jí budu v tomto termínu žádat? Vím, že zaměstnavatel schvaluje, ale i nařizuje dovolenou, takže eventuálně je i možné, že by mi jí nařídil v jiném termínu (červenec) ? Jsem zaměstnancem ve státní sféře (takže proplácení dovolené neočekávám). Děkuji za názory.

Termíny dovolené sice určuje zaměstnavatel, ale musí při tom přihlížet k oprávněným zájmům zaměstnance. I tak by sice mohl nařídit dovolenou v jiném termínu, ale pokud byla řádně nahlášená, tak by měl minimálně nahradit škody vzniklé zaměstnanci.

Do konce srpna máte nárok na 16,6 dnů dovolené (předpokládám 25 dnů/rok).
Chcete čerpat 14 dnů. Už jste letos nějakou dovolenou čerpal ? Pokud ano, tak si myslím, že vám zaměstnavatel dá v srpnu pouze poměrnou část dovolené, která vám do konce srpna náleží.