Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýšení nájmu

Dá se nějak napadnout/bránit zvýšení nájmu v neudržovaném bytu ze strany majitele? Byt má problém s plísní na kterou byl majitel bytu několikrát v průběhu roku upozorněn, vadné spotřebiče a problémy s vlhkostí.
Mohu se nějak bránit proti zvýšení nájmu do doby než majitel vyřeší tyto problémy?

Záleží co je napsáno ve smlouvě. Pokud tam je, že nájem se může ročně zvyšovat o tolik a tolik, případně o inflaci, tak může. Co se týče vadných spotřebičů, jak chce nájemník dokázat, že je nerozbil on ? Obdobně plíseň. Ta tam buď musela být od počátku, nebo ji způsobil nájemník např. tím, že nevětral.