Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvě smlouvy v jednom měsíci

Dobrý den, potřebovala bych poradit.
Přes 2 roky jsem pracovala (brigáda) u jedné velké nejmenované společnosti. Jednoho dne, uprostřed měsíce, mi vystavili novou smlouvu, ve které mi srazili mzdu. Smlouvu mi vystavili k prvnímu dni měsíce, tu jsem odmítla podepsat, s tím, že jsem chtěla, aby bylo uvedeno správné datum, dejme tomu 15ého. Do toho dne jsem měla odpracováno x hodin, tudíž jsem daný měsíc pracovala na dvě smlouvy. Nyní mi přišla výplata, která odpovídá pouze jedné smlouvě a to té druhé, tedy se strženou mzdou. Zajímá mě, jestli nezáleží na tom, že jsem druhou smlouvu podepsala 15. a automaticky jsem za strženou mzdu pracovala už od 1.ho, (ve smlouvě o tom není zmínka) nebo mám právo na výplatu do patnáctého se starou mzdou a od patnáctého pak s novou mzdou.
Předem děkuji

Neskončila, uzavřela se 15. (datum je tam uveden) nová smlouva. To znamená že mám nárok na výplatu do 15., dejme tomu např.: za 100 kč/h a od 15. za 90 kč/h? Mělo by to tak být, protože mi přišla na smlouvu novou, tedy jako bych celý měsíc pracovala za 90 kč/h.

Takže kdybych toho 15.ho podepsala dohodu třeba na 110 kč/h a oni by mi dále vypláceli mzdu podle staré smlouvy, tedy za 100 kč/h, tak bych nemohla říct ani nic? Vždyť přeci do toho 15. pracuji podle jedné dohody a ta se v tom dni změní tak bych v dalších dnech měla pracovat podle té nové ne? Pak by si zaměstnavatel mohl dělat prakticky cokoliv.

Zmluva je zmluva a ak sa má legálne zmeniť, tak sa musí zrušiť (výpoveď a s tým súvisí výpovedná lehota, počas ktorej zmluva ešte platí). Až potom sa spíše nová zmluva. V prípade, ako máš ty, sa to rieši doplnkom k starej zmluve a ten platí len s tvojim podpisom. Ak to nepodpíšeš, tak všetko ide po starom, ale ješitný zamestnávateľ môže začať uvažovať o výpovedi a má sakra problém tú výpoveď zdôvodniť.

Taky si myslím,že pokud nepodepsala druhou Dohodu,tak ta neplatí a jestliže ji nechal zaměstnavatel dál pracovat,platí stále ta první(pokud tedy nebyla jen na určitý časový termín a ten už neskončil).Proto se to i jmenuje dohoda,aby s tím souhlasily obě strany.Vyzval bych písemně zaměstnavatele,aby dodržoval předpisy a řídil se jen platnými dokumenty.

Obě smlouvy, resp, dohody jsem podepsala. tedy tu starou a tu novou toho 15. Chci požadovat aby mi vyplatili výplatu za mzdu do 15, podle staré dohody a plus za mzdu novou tedy od 15. Jenže mi to uznat nechtějí. Je něco čím bych je mohla nahnat ? Jen chci dodat, byla to brigáda, nemám výpovědní lhutu a opravdu je jednalo o dohody, nikoliv smlouvy.