Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čerpání dovolené

Dobrý den,

obracím se na Vaši poradnu ve věci čerpání dovolené.

Na úvod poznamenávám, že se jedná o mé první zaměstnání na hlavní pracovní poměr na pracovní smlouvu a nemám proto žádné zkušenosti - dosud jsem pracovala jen na dohody. Několik měsíců jsem měla práci s docházkou, poté byla epidemie covidu a pak došlo na moji žádost ke změně na home office, což ale smluvně dáno nemám. Povinnou docházku mám určenou 1 den v týdnu, rovněž nemám dáno smluvně. Jde o práci na PC. Jedná se o malou firmu, kde pracuje cca 10 lidí a každý má na starosti určitou věc. V případě dovolené není určena žádná osoba na zástup.

Pracuji zde třetím rokem a za celou tu dobu jsem si vybrala pouze první rok 4 dny dovolené. Zjistila jsem pak, že není vůbec možné si dovolenou vybrat, jelikož jsem si musela všechnu práci odpracovat po svém návratu. Navíc jsem musela řešit telefon plný nepřijatých hovorů a stížnosti v e-mailu, protože jsem na ně neodpovídala.
Zbytek dovolené za tyto dva roky jsem si nevybrala a napsala jsem, aby si ji evidovali jako vybranou. Nevím tedy ani, kdy jsem ji takto formálně čerpala.

Dnes jsem měla telefonát ohledně nevybrané letošní dovolené. Řekla jsem, že za dané situace si ani dovolenou vybrat nelze, že bych stejně musela všechen čas strávený na dovolené odpracovat. Tj. nepracovat pak 8, ale 16 hodin denně po 20 dnů - Je toto v pořádku?
V pracovní smlouvě je navíc informace, že přesčasy propláceny nebudou.

Bylo mi pak řečeno, že to tak mají v této firmě všichni a je potřeba si vybrat dovolenou pouze formálně a po jednom dni. Dostala jsem pak e-mailem seznam dní nařízené dovolené.

Dočetla jsem se, že dovolenou určuje zaměstnavatel, takže podle zákona to asi takto bude v pořádku?
- Mám možnost tyto určené dny změnit?
- První den nařízené dovolené je již v pondělí 24.10. a dozvěděla jsem se to až dnes 19.10. Nemá zaměstnavatel povinnost to oznamovat určitou dobu dopředu?

Po třetím roce práce bez volna - bez možnosti odjet kamkoli mimo svůj domov, kdy jsem i v létě musela trávit celé dny pouze v místnosti, jsem již značně vyčerpána. Tyto dny nařízené dovolené vůbec nevyužiji. Jediné, co by mi trochu pomohlo by bylo, kdyby bylo možné tyto dny přesunout na dny, kdy mám určenou fyzickou docházku do zaměstnání. Pracuji za minimální mzdu a ušetřila bych tak za jízdenku.
- Mám možnost sepsat nějakou žádost o výběr dovolené v těchto dnech?
- Musí být nutně dle zákona tato dovolená vybrána do konce tohoto roku? Po celý rok se mi zaměstnavatel ohledně dovolené neozval, až nyní.

Časem budu potřebovat řešit své osobní záležitosti v jiném městě, budu na to potřebovat odjet, za jeden den je vyřešit nestihnu. Pak mám starého tatínka, který bydlí na opačném konci republiky, neviděla jsem ho od té doby, co pracuji a potřebovala bych za ním někdy jet. Jaké možnosti mám, protože na tyto věci se podle zákona žádné právo na volno nevztahuje?
- Mám možnost požádat o neplacené volno na několik dnů? V jaké lhůtě předem bych o ně měla zažádat? Musím udávat důvod?

A jak bych tuto situaci mohla řešit v budoucnu? Je možné podat výpověď a vyčerpat celou dovolenou během výpovědní lhůty?

No - čudujem sa tvojmu postupu. A postup zamestnávateľa nie je v poriadku.
Nevyberať si dovolenku a dávať zamestnávateľovi možnosť, aby ju evidoval ako vybranú = návod, ako v budúcnosti môže zamestnávateľ odoberať zamestnancom ich práva. Zamestnanec MÁ nárok na riadnu dovolenku a zamestnávateľ v prípade, že si ju nemôže vybrať, mu ju musí umožniť si vybrať v inom termíne, alebo preplatiť. Pozri sa do Zákonníka práce - tam je to presne napísané. To, že sa nakopila práca počas dovolenky - to nie je TVOJ problém, ale PROBLÉM zamestnávateľa!!!
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-262#cast9

§ 211

Zaměstnanci, který vykonává zaměstnání v pracovním poměru, vzniká za podmínek stanovených v této části právo na dovolenou za kalendářní rok nebo její poměrnou část a dále právo na dodatkovou dovolenou

a ďalej §217, 218, 219
Pokiaľ nič z toho tvoj zamestnávateľ nezabezpečil - je to z jeho strany hrubé porušenie zákona. Môžeš sa obrátiť a dať podnet na prešetrenie Státnímu úřadu inspekce práce https://www.suip.cz/

Inak - v EÚ je už nariadené, aby zamestnávateľ NEKONTAKTOVAL zamestnanca na dovolenke, v dobe voľna.. pracovnými úlohami, e-mailami, telefonátmi.
https://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/BRIE/2018/614708/EPRS_BRI(2018)614708_EN.pdf

Pokud si zaměstnanec nevybere loňskou dovolenou do 1. listopadu, tak 1. listopadu automaticky nastupuje dovolenou (už se mi to taky někdy stalo i s kolegou, ne že bych byl workoholik, ale dovolenka se tehdy ztratia a jakobysme dovolenou neměli; no proč se bránit, když nám na personálním řekli, že máme ode dneška dovolenou). Letos jsem vzorný pracovník, zbývají mi 4 dny dovolené, ale každoročně jinak figuju v seznamech toho, kdo si musí ještě kolik dnů do konce roku vybrat (každoročně to počítám na konec roku, letos holt budu chodit do práce i mezi svátkama).

Také mám typ práce, kdy se na mě po dovolené vyvalí halda nevyřízené pošty a musím se na všechny strany omlouvat, že jsem byl na dovolené mimo internet (na druhou stranu v létě se to jaksi očekává, takže to není tak zlé). Letos jsem měl to štěstí (nebo smůlu, to je věc názoru), že jsem na dovolené měl i internet, takže jsem spamy odhazoval průběžně (ono po příchodu z dovolené zacbere dost času jen tohle očištění od spamů) a urgerntní věci také. Ale pracovně jsem nemusel řešit nic.

Dovolená musí zaměstnavatel poskytnout alespoň 1x nějaké dny (týden, dva) v kuse (nejde ji celou vybrat (vnutit) po dnech nebo po hodinách), to řeší zákoník práce. Zaměstnavatelé v provozech jako tento to řeší celozávodní dovolenou. Je to nutné i kvůli zachování duševního zdraví.

Čerpání dovolené se obvykle píše na výplatní pásku, tam by se to dohledalo (minimálně počet dnů, nám tam píšou i které dny).

.Mas pravo na delsi dovolenou v celku, nejen po dnech. Promysli si terminy a predej zaměstnavateli požadavky na terminy, kdy chceš mít dovolenou.
Přesčasy se neproplaci, takže na nějaké větší prescasy nemá zamestnavatel nárok. Může ti přesčas nařídit, ale pak jej musí proplatit. A že budeš nějaký čas po dovolené ve skluzu? Tak prostě budeš. Postupně to doženeš.

http://zakony.centrum.cz/zakonik-prace/cast-9

Drsárna, podal bych výpověď okamžitě. To snad ani nemůže být pravda, že sebou necháš takhle manipulovat.

Normálně bych zaměstnavatele napráskal na úřadu práce. Pokud by se vás ve firmě našlo víc, kdo by byl ochoten oznámit, co se v té firmě děje, tak by to bylo ideální, zaměstnavatel dostane tučnou pokutu za porušování zákona.

Nicméně mám stejně blbou sestřenici. Sice její zaměstnavatel až takovej gauner není, že by jí nedal dovolenou vůbec nebo po dni, ale taky už si několik let vybírá za rok dvě dovolené po týdnu. Nechápu, že sebou lidi nechají tak vorat.

A to jsem sám pracoval ve firmě okolo 10 zaměstnanců, takže vim, co to je malá firma a že se prostě musí práce po dovolené dohnat. Ale vždy jsem každý rok v té firmě měl normálně 4 týdny dovolené (po týdnu) a ano, vždycky po dovolené jsem byl v práci dýl, abych dohnal ztracenou práci, ale vždy mi zaměstnavatel v další výplatě přihodil nějakou tu korunu navíc.

Díky za odpověď. Ta manipulace se mi právě se mi nelíbí, proto jsem sem o tom taky napsala, hledám řešení.

Zapomněla jsem ale napsat, že mám jen sš bez odborného zaměření a nejsem člověk, o kterého by se zaměstnavatelé prali (na počítači jen základní věci, jazykové znalosti na úrovni navrčených maturitních témat a je 35 let. Nejsem reprezentativní, většině lidí jsem nesympatická). Dát výpověď by znamenalo trávit pár let na pracáku, o tom vím svoje.

A ti ostatní v téhle firmě mají toho zaměstnavatele rádi, protože třeba úplně nehlídá, kdy jdou domů a naoko s nima jedná stylem jako kámoš, umí si je koupit. Oni tomu dávají přednost před prachama. Když jsem jim jednou řekla, že se mi u něj něco nelíbí, cítila jsem, že ještě slovo víc a umlátili by mě.

Oni pracují i na té formální dovolené, kde řeší maily a musí brát pracovní telefon. Pracují i když jsou nemocní, mají možnost home office v takovém případě. A dělají to proto, že by se jim práce nahromadila a firma nedává žádné zástupy za nikoho.

To je snad vtip. Bydlis v nejake zapadle vesnici, kde v okoli neni zadna prace? A proc tam, proc se neprestehujes bliz k otci? To co zamestnavatel predvadi je otrokarstvi, ne zamestnavani. Na dovolenou mas narok, ze neni zastup neni tvuj problem, ze se prace neda stihat taky ne, pracovni doba ma urcitou delku a pokud mas pracovat i mimo ni, rika se tomu prescas a ten ma byt zaplaceny.. Prace o dovolene se da tolerovat, pokud je to vykompenzovano jinak, ne u nekoho, kdo za minimalni mzdu dela firme debila (bez urazky). Zamestnavatele posli do prdele, a nez to udelas, hledej si fofrem normalni praci. Neverim, ze ji nesezenes. Radsi bych sel do lidlu za kasu, nez tohle.

Začni se učit na PC, choď do kurzu, jazyky se také můžeš učit sama dál. Jak nejsi reprezentativní? Zhubni, uprav se, kup si pěkné oblečení nebo nevim, co ještě, ale každý čověk může vypadat reprezentativně, stačí se jen snažit.
A hlavně hledej práci. Nevěřím, že když se budeš snažit, nic nenajdeš. Následně dáš výpověď, když zaměstnavateli pohrozíš udáním, za to co dělá, pustí tě raději ze dne na den.

Ahoj, ještě tedy píšu dál, proč si zatím nechávám sr.t na hlavu.
Máš v mnoha věcech pravdu. Zkoušela jsem toho hodně. Jenže já jsem fakt nemožná existence. Střední jsem přímo vydřela do krve, protože jsem byla snaživý blbec - na jazyky je potřeba dobrá paměť, jenže já měla paměť nulovou už v 15, natož teď. Technické předměty jako matiku jsem nechápala už na ZŠ. A pokračuju, jo? Řídké vlasy, kde by pomohla snad jen paruka, obrovské křivé zuby, co mi lezou z huby - nepomohla ani rovnátka, mám 45 kilo,vypadám jako z koncentráku. Mívala jsem cca 90 kilo - to jsem úspěšně zhubla za cenu těch opadaných vlasů, ale velká prd.l mi stejně zůstala, protože mám širokou pánev. Takže jsem fakt krasavice k pohledání, dobře to vím, ani chlapa nemám. Přes 10 let jsem byla střídavě na pracáku a jsem ráda, že jsem sehnala tuhle práci vůbec.
A jak tady někdo psal, proč nebydlím u své původní rodiny, my neměli supr vztahy, já bydlím od střední v Praze, oni na vesnici, takže tam je to s prací ještě horší, všichni mladí odtamtud utekli do měst.
A pro tohle všechno se mnou v práci vyjebávají.

Delam v retailu a vim s jistotou, za za kasu te v Praze vezmou (ne pipani v supermarketu), u nas ve firme by te brali urcite. Sice budes muset cely den mluvit se zakazniky, prace to neni nejlehci, ale vydelas si pri trose snahy podstatne vic nez je minimalni mzda, a k tomu budes mit normalni dovolenou a benefity. To vse za predpokladu, ze mas ruce, nohy a umis mluvit aspon z pulky tak jak pises. Vzhled je kazdemu ukradeny. Dneska je takova nouze o lidi, ze postacujici kvalifikace je casto umet pozdravit cesky a nemit v rejstriku majetkovou a nasilnou cinnost. Pamet nepotrebujes, tu ti nahradi notysek a tuzka.

Jakou kasu máš na mysli a v jaké firmě? Znám jenom kasu v supermarketu. No jsem tu anonymě - co znamená dělat v retailu?
Ne že bych neuměla mluvit s lidmi - pracovala jsem taky v call centru, ale musela jsem to vzdát, protože mi po pár měsících nepřetržitě bolela hlava, je to teď 5 let, co to nedělám, ale hlavou mi často projede nůž. Právě jsem ráda za to, že mám tu jednoduchou práci na PC z domova. Mluvit s lidma naživo je pro mě horší, když mě vidí.

Ve firme zabyvajici se obchodni cinnosti, proste mensi prodejny. Kasu maji v kazdem krame, nejsou jen supermarkety. Jen pro zajimavost, tam kde jsou prodavacky hodnocene podle vykonu vydelavaji nejlip takove, ktere vypadaji urcite hur nez ty, o vystupovani nemluve, jen se neboji. Zakaznik je tam od toho, aby z nejvytahly co nejvetsi kseft, ne aby se mu libily.
Jestli mas problem mluvit s lidmi, nebude to pro tebe, ale v Praze je hromada prace, jen chtit. A jak pise vyse Redmax, problem mas hlavne sama se sebou, zapracuj na sobe. Musis se naucit komunikovat beze strachu, pak to pujde samo, projdes par pohovoru a najednou budes mit lepsi praci raz dva. Ono kdyz nejde o zivot, tak... A je to pravda, co na tom, jestli se nekomu libis nebo ne, rozumny zamestnavatel chce pracoviteho cloveka, ne manekyna. Co si mysli o tvych zubech ti muze byt ukradene, toho se nenajis, plati se za praci ;)

Přesně tak, jako dokud nenapsala, že žije v Praze, tak jsem si říkal, že se to stát může, ale i na menším městě se situace dá řešit. V Praze je celé tohle vlákno k smíchu. Pracovních příležitostí jsou tu mraky, nehledě na to, že člověk, který nepotřebuje maximalizovat mzdu, se lehce chytne i ve státním sektoru, kde nemá pracovně právní problémy žádné.
Mně přijde, že má holka extrémně nízké sebevědomí a to je její celý problém. Jediná možná rada je nevzdávat se a ikdyž teď chvíli to bude muset vydržet zaměstnaná u nějakého debila, tak furt hledat, dokud se na ní neusměje štestí, což je jenom otázka času. Samozřejmě tomu štěstí je třeba jít naproti a zkoušet to a hledat dál a dál. Kdo je pracovitý, ten si vždycky slušnou práci nakonec najde (toho si vždycky slušná práce nakonec najde)!

Nějaká lehčí manuální práce ve fabrice by ti nešla? Ve velkých fabrikách se vždycky najde nějaká ta pozice pro každýho. I kdyby to mělo být jen jednoduchý tvarování součástek, stačí ochota pracovat, zvláště na směny.
Velký fabriky si právě dávají na dodržování zákoníku práce dost pozor, navíc často nabízí 5 týdnů dovolené a jedinou potřebnou kvalifikací k přijetí je to, že se dotyčný dostaví na nábor a umí se podepsat. U nás maká spousta Ukrajinců - starý bábinky, co celej život makaly akorát tak v kuchyni, počítač viděly nanejvýš v televizi a najednou se ocitly v cizí zemi ve fabrice na elektroniku. A taky se pro ně našlo něco. Vzhled nikdo neřeší.

Hele, tohle jsem dělala od skončení školy od 18 let.

Například to bylo v KFC. Řekli mi nedřív, že budu vydávat zabalené jídlo, ale nakonec mi dali dozadu, protože prý nevypadám reprezentativně a nemám milý projev a neusmívám se na lidi (se zubama venku to ale ani nejde). Kdo tam nebyl, tak netuší, co se vzadu děje. Musela jsem se rukama hrabat ve strouhaném sýru - zůstával mi za nehty. Všechno se nabíralo rukama a ostatní si z toho tu a tam uštipovali do pusy, takže to jídlo bylo celé olízané. Vyhodili mě bez udání důvodu.

Dělala jsem úklid v zařízení pro děti, kde malí kluci vždycky čůrali po zemi vedle záchodů. Myla jsem to saponáty a horkou vodou, ale furt to smrdělo. Dostala jsem za úkol tu podlahu očuchat a pak mě vyhodili.

Dělala jsem v call centru a vyrobila jsem si tak bolesti hlavy, co mám doteď.

Dělala jsem chvíli ve skladu s letáky, kde jsem musela být celý den na nohou, ty mi otekly, pak jsem otekla celá- tělo, v obličeji, v autobuse jsem omdlela a odvezli mě do nemocnice, kde mi řekli, že simuluju a vypadám úplně normálně. Akorát, že jsem byla jaksi dvojitá.

A nevěřím si, celou školu bylo pro spolužáky za trest se mnou sedět v lavici nebo mě dostat v tělocviku do družstva. Nikdo se se mnou nebavil, takže jsem celé přestávky seděla v lavici a koukala do zdi a jmenovala jsem se Fuj, jinak mi neřekli.

Doma mě mlátili, to byly facky to obličeje, že se mi vždycky zatmělo před očima. Takže bude asi důsledek, že si nevěřím, stydím se za sebe a mám problém s komunikací.

Jedině tedy nějakou práci, kde nebudu moc s lidma.

No tohle je přesně ONO - opakující se věc - já se s nimi nebavím, oni si na mě něco vymyslí, řeknou to šéfovi a na základě toho mě vyhodí. Odlišuji se a kolegům to vadí. Oni potřebují někoho, kdo mezi ně zapadne. Měla jsem párkrát i jednoduchou práci v pěkné kanceláři, např. tvorbu databází. Šéfka byla s mojí prací byli spokojená, ale řekla mi, že je okolo mě nepříjemná atmosféra a že se mnou lidé v kanceláři nechtějí sedět. Vymysleli si na mě, že jim nadávám, kradu jídlo a vypínám rádio. A že mě proto musí vyhodit, aby jí ti ostatní nedělali problémy. ????????????

Tohle je jediná firma, kde mě kolegové "berou" - jsem pro ně divná, ale chápou to. I ten šéf.
Ale dělám otroka. Takže jen potřebuji, aby pochopil, že chci taky dovolenou, NIC VÍC !!!!!!!!!!!!!!!!!

Lidi, co maj děti, můžou jet aspoň na 2 týdny k moři a válet tam šunky, mají to podle zákona. A v létě, kdy maj děti prázdniny. Já děti nemám, nemám ani děti ani chlapa, proto nemůžu být v létě venku. Tak ani nevím, jaký bylo léto.

Tak si to prostě nenechej líbit, i když je to pro tebe asi těžké. Řekni šéfovi, že potřebuješ dovolenou, na kterou máš nárok a když ji nedostaneš, tak končíš. Nesmíš dát najevo, že nemáš kam jít, naopak to musí vyznít, že jako přemýšlíš, jestli máš vůbec zůstat. Jestli tě šéf potřebuje, tak ustoupí. Jinak mu můžeš nadhodit, že se na tu nevybíranou dovolenou dojdeš zeptat nějakého právníka z Kontrolně právního oddělení na Úřadu práce, jestli to je legální. To je zdarma. A jak psal už Prasak, ve fabrikách je práce dost a když při nástupu budeš požadovat samostatnou práci bez kolektivu, tak se určitě něco najde. Ne všude, ale v další fabrice třeba ano.

Takže ty nehledáš řešení, jen budeš nespokojeně nadávat, ale zůstaneš tam, kde jsi a necháš si srát na hlavu. Právě proto si tě tam drží, protože si s tebou můžou dělat co chtějí, vyděláváš jim prachy a máš za to minimum a ještě tě odrbou o dovolenou.
Jestli chceš mít dovolenou podle zákona, jdi tam, kde jednají podle zákona. V současné firmě na zákon očividně serou a jakmile se ozveš, ukážou ti dveře. Je to tvoje volba.
Mimochodem - všechno je v hlavě. Ve vlastní hlavě.

Nooo, tak jsem si řekla a dostala sem dovolenou přesně podle zákona. Úplně předpisově 2 týdny v kuse. V období před vánocema, kdy je nejvíc práce. A protože to nikdy jinej za mě neudělá, budu to všechno muset dodělávat, takže budu makat 3 krát tolik. To ostatní je zas po jednom dni.

Takže už se těším k vodě, hoši :))))))))))))))))))))
Akorát se budu muset pořádně obléknout, protože v listopadu a v prosinci je u vody přecejenom trochu zima. (K moři nejezdim)

Vypadá to tak, že v létě je dostat dovolenou úplně beznadějný. Ze 2 důvodů:

Ze zákona v létě jenom pro maminy s dětma.
Ale HLAVNĚ: na dovolenou třeba v březnu vůbec není nárok. Jenom za "předpokladu", že tam budu pracovat dál a dny dovolené mi vzniknou pozdějc.
Když bych dala výpověď, musela bych podle předpisů zaměstnavateli všechny dny vybrané dovolené ZAPLATIT!!!!!!!!!!!!!
No a já bych tu výpověď dala kdykoliv, když něco lepšího najdu, ale to může trvat pár let.

A ještě tedy chci říct, že je to od nich pěkný naschvál, který si podle zákonů můžou klidně dovolit. Protože oni určují, kdy se jim to hodí. Má to být tak, že když mají málo práce, ale pro mě to udělal obráceně. Šéf byl pěkně vysmátej.

Nevím, co tu furt řešíš místo šéfa. Dal ti dovolenou co jsi chtěla, takže ty dva týdny budeš mimo firmu, nebudeš brát doma služební hovory a reagovat na maily. Pak budou svátky, takže taky volno a práce tě nemusí zajímat. Jestli se pak vše stihne do konce roku je problém šéfa a ne tvůj, to vůbec neřeš, natož nějaké dohánění nad rámec dohodnuté pracovní doby. Že se za 4 pracovní dny mezi svátky nestihne mimo normální práci dohnat výpadek za 10 dní je zřejmě a měl by to vědět i šéf. V březnu si část dovolené vzít můžeš, za ty 3 měsíce je nárok na 1/4, tj. nejméně týden. Samozřejmě při odchodu a přečerpání se mzda za dovolenou úměrně vrací, to je normální a je to všude. Že v létě dostanou přednostně dovolenou matky s dětmi je celkem logické, ale zákon na to není.

a. všechny maily budu muset dodělat. Bude jich ještě víc o ty stížnosti.
b. služební hovory musím vždycky po skončení práce zanést do systému, kde jsou klienti evidovaní. Budu ale tisíce zmeškaných hovorů, protože když to nebudu brát, budou volat každej den
c. předpokládám, že se můžem s šéfem pohádat a on mi vyhodí. Počítám s tim, že budu bez koruny, takže si nemůžu vybírat dovolenou, za kterou bych musela vracet peníze.Já chodim i do sběrny s papírem a sbírám flašky od piva za 3 kč. A příspěvky od sociálky bych nedostala, protože bydlím ve své vlastní chatě (je to na kraji Prahy).
d. v létě mám deprese, když vidím, že je venku hezky a já musím být zavřená a dělat práci. V zimě mám deprese ze špatného počasí, takže se probouzím s myšlenkama na sebevraždu skoro denně, v listopadu a o vánocích právě nejvíc, takže tu dovolenou proležím v posteli, o pobytu na čerstvém vzduchu si můžu nechat zdát.
e. tu práci budu muset všechnu dodělat, šéf řekl, ať pak každý den udělám 15 hovorů a 15 mailů navíc k těm starým, do příští dovolené prej určitě dodělám.

tu práci budu muset všechnu dodělat, šéf řekl, ať pak každý den udělám 15 hovorů a 15 mailů navíc k těm starým, do příští dovolené prej určitě dodělám.

Tak co se nervuješ? Tisíce mailů budeš řešit do příští dovolené, i šéf s tím počítá. Když to nestihneš v pracovní době, musí zaplatit přesčasy. Protože je jeho chyba, že si nezařídil náhradu nebo to nedělal sám.

služební hovory musím vždycky po skončení práce zanést do systému

Ne po skončení práce, ale na konci pracovní doby.

takže si nemůžu vybírat dovolenou, za kterou bych musela vracet peníze.

Tak si prostě budeš vybírat dovolenou postupně, za každý odpracovaný měsíc máš nárok na 1/12. Pokud ti zbyde nějaká nevyčerpaná dovolená z letoška, vybereš si ji příští rok před tou novou.

všechny maily budu muset dodělat. Bude jich ještě víc o ty stížnosti.

Po dobu dovolené si na mailu nastav automatickou odpověď, že jsi mimo práci a že odpovíš hned po návratu.

v létě mám deprese, když vidím, že je venku hezky a já musím být zavřená a dělat práci. V zimě mám deprese ze špatného počasí,

Nemusíš pracovat 20 hodin denně, to je tvoje blbost, že s něčím takovým souhlasíš. Pracovní telefon můžeš vypnout a maily číst až druhý den ráno. Pokud máš sjednanou nějakou pracovní pohotovost a být na telefonu, tak to musí být zaplaceno.

v listopadu a o vánocích právě nejvíc, takže tu dovolenou proležím v posteli, o pobytu na čerstvém vzduchu si můžu nechat zdát.

Se špatným počasím v zimě neporadím, ale čerstvého vzduchu je zejména na chatě určitě dost, můžeš místo ležení chodit na procházky. Pořiď si třeba psa, ať máš nějakou zábavu a důvod chodit ven.
Jestli máš nějaké dlouhodobé stresy, obavy a deprese, bylo by nejlepší vyhledat odbornou pomoc, jinak se to asi samo nezlepší. Hlavně si víc věř, nelituj se a nenech se sebou manipulovat. Hodně štěstí.

A protože to nikdy jinej za mě neudělá, budu to všechno muset dodělávat, takže budu makat 3 krát tolik.

Uděláš to, co stihneš v rámci pracovní doby. Přesčasy ti neplatí, takže uděláš co stihneš. Neboj, nevyhodí tě, protože jinou "takovou levnou krávu" tvůj šéf jen tak nesežene. Neber to jako urážku, ale jako pohled nezaujatýho člověka. On dobře ví, jakou práci mu odvádíš a co ti za to platí.

Ale HLAVNĚ: na dovolenou třeba v březnu vůbec není nárok. Jenom za "předpokladu", že tam budu pracovat dál a dny dovolené mi vzniknou pozdějc.

Samozřejmě že i v březnu je na dovolenou nárok. Za každý odpracovaný měsíc je nárok na poměrnou část roční dovolené.

Když bych dala výpověď, musela bych podle předpisů zaměstnavateli všechny dny vybrané dovolené ZAPLATIT!!!!!!!!!!!!!

Zaplatíš (resp. strhnou ti z výplaty) počet dní dovolené vybrané nad to, co máš nárok k příslušnému datu v roce.

Pánové tady radí lidsky a dobře. Nejlepší bude si aktivně hledat novou práci.
Nevidím příliš smysl setrvávat v popisované agónii. Vše uvedené chápu. Přesto si nemyslím, že to není jediná firma schopná dát práci. Praha nabízí dost možností a při značné aktivitě dokonce bude z čeho vybírat. Tak hlavu vzhůru, dobrá rozhodnutí a hodně štěstí.